Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8720
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zielone światło dla przedsiębiorczych

Sobota, 16 lipca 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: RED
– Szesnaście lokali trafi do rąk ludzi, którzy zdecydują się na podjęcie własnej działalności, a dziś są bezrobotnymi, bądź nie do końca mają satysfakcję (finansową i inną) z dotychczasowej pracy – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta miasta.

– To realizacja pomysłu, który zgłaszaliśmy kilkanaście dni temu. Będzie realizowany wspólnie z Powiatowym Urzędem pracy i Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego. Mamy już podpisane umowy, dokonane ustalenia, zaprosiliśmy do współpracy także nasz Fundusz Poręczeń Kredytowych, co jest konieczne, bo dostępność kredytów w bankach w przypadku „niskiej wiarygodności kredytowej” nowych przedsiębiorców stanowiła często fundamentalną przeszkodę – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

– W tej sprawie będzie wydane rozporządzenie prezydenta, ale już mogę powiedzieć, że lokale będą przydzielane bezprzetargowo dla osób spełniających określone w prawie wymogi, a czynsz będzie obniżony możliwie maksymalnie w stosunku do zwyczajowych stawek i będzie zróżnicowany w poszczególnych latach, aż do osiągnięcia stabilizacji działalności nowej firmy. Proponujemy, by w pierwszym roku działalności sięgał 10, w drugim – 20, a w trzecim – 80% stawki – zapowiada Zofia Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group