Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11781
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zielone światło dla przedsiębiorczych

Sobota, 16 lipca 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: RED
– Szesnaście lokali trafi do rąk ludzi, którzy zdecydują się na podjęcie własnej działalności, a dziś są bezrobotnymi, bądź nie do końca mają satysfakcję (finansową i inną) z dotychczasowej pracy – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta miasta.

– To realizacja pomysłu, który zgłaszaliśmy kilkanaście dni temu. Będzie realizowany wspólnie z Powiatowym Urzędem pracy i Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego. Mamy już podpisane umowy, dokonane ustalenia, zaprosiliśmy do współpracy także nasz Fundusz Poręczeń Kredytowych, co jest konieczne, bo dostępność kredytów w bankach w przypadku „niskiej wiarygodności kredytowej” nowych przedsiębiorców stanowiła często fundamentalną przeszkodę – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

– W tej sprawie będzie wydane rozporządzenie prezydenta, ale już mogę powiedzieć, że lokale będą przydzielane bezprzetargowo dla osób spełniających określone w prawie wymogi, a czynsz będzie obniżony możliwie maksymalnie w stosunku do zwyczajowych stawek i będzie zróżnicowany w poszczególnych latach, aż do osiągnięcia stabilizacji działalności nowej firmy. Proponujemy, by w pierwszym roku działalności sięgał 10, w drugim – 20, a w trzecim – 80% stawki – zapowiada Zofia Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
673
Jest nowy
6%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group