Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5776
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Zielone światło dla inwestycji w Jakuszycach

Niedziela, 22 marca 2015, 5:56
Aktualizacja: 5:58
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Zielone światło dla inwestycji w Jakuszycach
Fot. Marcin Oliva Soto
Jednogłośnie Członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów zobowiązali Zarząd tej organizacji do dalszych negocjacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w sprawie sprzedaży części Polany Jakuszyckiej w celu budowy na niej nowoczesnego, całorocznego ośrodka sportowego.

Decyzja zapadła na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Bieg Piastów, które odbyło się w Jakuszycach. Na jej podstawie, Zarząd Stowarzyszenia Bieg Piastów podjął uchwałę w sprawie sprzedaży części Polany Jakuszyckiej, niezbędnej do unowocześnienia ośrodka. Decyzja ta jest zgodna z ustaleniami, jakie zapadły podczas niedawnych rozmów władz Biegu Piastów z przedstawicielami marszałka. Szczegółowe warunki sprzedaży zostaną ustalone podczas dalszych negocjacji z UMWD.

- Pomysł jest taki, że na terenie, który kupi Urząd Marszałkowski, będą organizowane zawody wyczynowe, a na pozostałym, należącym nadal do nas, będzie dominować rekreacja – mówi prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Zygmunt Bobowski. - Nasze Stowarzyszenie nadal będzie organizować zawody otwarte dla wszystkich. Naszą ambicją jest, aby było ich jeszcze więcej.

Na podstawie rozmów z reprezentantami marszałka województwa, Stowarzyszenie jest przekonane, że w umowie będzie mieć zagwarantowaną służebność, czyli prawo do korzystania ze sprzedanego terenu, podczas Biegu Piastów i przygotowań do niego oraz innych zawodów.

Członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów wybrali swój Zarząd. Prezesem pozostaje Zygmunt Bobowski, na wiceprezesów zostali wybrani Maciej Pawłowski i Dariusz Serafin, na sekretarza Marek Chromicz. Ponadto w Zarządzie będą pracować: Kaja Sznajdrowicz, Leszek Wyspiański i Dorota Dziadkowiec-Michoń. Wybrano także Komisję Rewizyjną. Jej skład: Janusz Rodziewicz, Andrzej Kusztal, Walter Judka.

Walne Zgromadzenie potwierdziło decyzję Zarządu o nadaniu Julianowi Gozdowskiemu tytułów honorowego prezesa i komandora Biegu Piastów. Został on ponadto wybrany pełnomocnikiem Walnego Zgromadzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group