Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8793
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Zgubił w górach rodziców

Poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:45
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 13:57
Autor: 112
Karkonosze: Zgubił w górach rodziców
Fot. Archiwum Policji
W niedzielę (5.06) policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – podkom. Rafał Gula wspólnie ze strażnikiem Karkonoskiego Parku Narodowego pełnili służbę na karkonoskich szlakach W trakcie patrolu na Śnieżce do funkcjonariuszy zgłosił się 15–latek, który poinformował, że odłączył się od rodziców i nie potrafi ich odnaleźć.

Najprawdopodobniej rodzice ruszyli do Czech gdyż w jednej z miejscowości zaparkowali samochód. 15-latek nie pamiętał szlaku, którym przyszli, a próbując ich odnaleźć zaczął iść w przeciwnym kierunku. Mundurowi rozpoczęli poszukiwanie rodziców, a o sytuacji powiadomili dyżurnego KMP w Jeleniej Górze oraz ratowników GOPR, aby zaangażować w poszukiwania więcej osób.

O zdarzeniu poinformowano policję czeską z regionu, która również włączyła się w działania na swoim terenie. Okazało się, że rodzice, kiedy zorientowali się, że sami nie są w stanie odnaleźć syna o pomoc poprosili policję czeską. Czescy policjanci przekazali im dobrą wiadomość, że ich syn cały i zdrowy został przewieziony do Komisariatu Policji w Kowarach, skąd go odebrali.

Na pochwałę zasługuje postawa młodego turysty, który kiedy zdał sobie sprawę, z sytuacji, w której się znalazł o pomoc poprosił służby i w ten sposób zredukował zagrożenia dla swojego bezpieczeństwa – podkreśla podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policja jeleniogórska i Straż Karkonoskiego Parku Narodowego zwracają się do turystów, aby podczas pobytu w górach dbali o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci. Natężenie ruchu turystycznego aktualnie jest bardzo duże i o podobne zdarzenia nie trudno. Pamiętać należy, aby być wyposażonym w ubiór i sprzęt niezbędny do górskich wędrówek, także z uwzględnieniem gwałtownie zmieniającej się pogody. Rozmawiajmy i uczmy dzieci, że służby mundurowe są po to, aby pomagać i należy się do nich zwracać w sytuacji zagrożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

35
50%
Cieszy
17
24%
Hahaha
3
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
6%
Złości
10
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group