Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3510
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zgłoś obywatelski projekt

Sobota, 6 kwietnia 2019, 8:24
Aktualizacja: Niedziela, 7 kwietnia 2019, 7:29
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Zgłoś obywatelski projekt
Fot. Przemek Kaczałko
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oczekuje do 14 kwietnia na projekty do budżetu obywatelskiego "Aktywny Dolny Śląsk". Zwiększona pula pieniędzy i równy podział na subregiony to szansa na finansowe wsparcie dla miękkich projektów.

Jak zaznaczył na konferencji prasowej wicemarszałek województwa, Aktywny Dolny Śląsk służy aktywizacji obywatelskiej, ale też łączy mieszkańców z organizacjami pozarządowymi.

Dolnośląski Budżet Obywatelski jest tak skonstruowany, że to mieszkańcy wymyślają i zgłaszają projekty, następnie odbywa się głosowanie, a finalnie projekty są realizowane przez organizacje pozarządowe wybierane w trybie konkursowym - wyjaśnia Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa.

W porównaniu do poprzednich edycji DBO, zaszło kilka zmian.

Po pierwsze jest więcej pieniędzy, a po drugie więcej obszarów, w których można realizować projekty - poza kulturą, sportem i turystyką, w tym roku można składać projekty wspierające osoby niepełnosprawne, politykę senioralną i rzemiosło - podkreślił M. Krzyżanowski.

Na cały obszar województwa przeznaczono do podziału 1,35 miliona złotych, z czego na każdy subregion po 270 tysięcy złotych. Subregion jeleniogórski obejmuje: miasto Jelenia Góra oraz powiaty: jeleniogórski, kamiennogórski, lwówecki, lubański, zgorzelecki i bolesławiecki.

Szczegóły, w tym regulamin dostępne są na stronie: aktywny.dolnyslask.pl

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
5
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group