Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7734
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” w Pałacu Wojanów

Sobota, 7 listopada 2015, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Region: Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” w Pałacu Wojanów
Fot. Organizator
W środę (11.11) o godz. 17.00 w Pałacu Wojanów, w dniu Święta Niepodległości, wystąpią soliści Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Więcej informacji: biuro@dolinapalacow.pl, tel.: 695–936–684. Wstęp wolny.

Wyjątkowemu występowi solistów Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” w Pałacu Wojanów towarzyszyć będzie pokaz tańca ludowego.

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” jest zespołem artystycznym o ogromnych możliwościach wykonawczych, występującym nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. Jego poziom artystyczny przyniósł uznanie na całym świecie, liczne nagrody i dyplomy honorowe. Nadrzędną ideą działania Zespołu jest ukazywanie bogactwa źródeł kultury śląskiej na tle spuścizny innych regionów kraju. Ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Współpraca z autorytetami w dziedzinie kulturoznawstwa – to potencjał gwarantujący realizację widowisk na najwyższym poziomie artystycznym.

Droga do dzisiejszej wielkości Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego "Śląska". Biorąc pod uwagę dzisiejsze bogactwo repertuaru, niezliczone nagrody i ponad 120 koncertów wykonywanych corocznie - widać wyraźnie jak bardzo Zespół pracował nad kontynuacją wieloletniego dążenia do perfekcji i najwyższej maestrii. Te dwa pojęcia były zawsze hasłem przewodnim kilku pokoleń wspaniałych pedagogów i tysięcy młodych ludzi, dla których „Śląsk” był pasją i sposobem na życie. Dzięki nim miano ambasadora polskiej kultury oraz propagatora jej ludowego wymiaru jest w pełni zasłużone. “Śląsk” odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tys. koncertów dla ponad 25 mln widzów.

Aktaulnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.
W swoim dorobku zespół ma 12 płyt wydanych w Złotej Kolekcji “Śląska” – wydawnictwa będącego doskonałą kolekcją narodowej muzyki i pieśni. Cztery z nich posiadają status Złotej, jedna Platynowej Płyty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group