Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7404
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Zespół Paka Buziaka gwiazdą XVII Kongresu Kresowian

Niedziela, 10 lipca 2011, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: Angela
REGION KRAJ: Zespół Paka Buziaka gwiazdą XVII Kongresu Kresowian
Fot. Archiwum
Utalentowane wokalistki z Zespołu Paka Buziaka z MDK działające pod kierownictwem Wiesława Kowalewskiego wystąpiły na Jasnej Górze podczas XVII Światowego Kongresu Kresowian. Podczas półtoragodzinnego koncertu artystki z Jeleniej Góry zaprezentowały piosenki, które niedawno zostały nagrane na płycie Paka Buziaka.

Koncert miał miejsce w sali Ojca Augustyna Kordeckiego. Występ jeleniogórskiego zespołu został serdecznie i ciepło przyjęty przez kilkusetosobową widownię złożoną z uczestników XVII Kongresu Kresowian, przedstawicieli wielu klubów poselskich, parlamentarzystów, posłów, senatorów, przedstawicieli krajowej rady radiofonii i telewizji, dziennikarzy, przedstawicieli organizacji studenckich i młodzieżowych oraz harcerstwa.

Całość prowadziła Danuta Skalska, redaktor naczelna programu „Lwowska Fala” Polskiego Radia w Katowicach, którą zaproszono do współpracy.
Kongres zakończył się wielkim koncertem zespołu Paka Buziaka i chóru Gloria Dei z Wrocławia. Po występie zespół „Paka Buziaka” odebrał z rąk Jana Skalskiego, Prezydenta Światowego Kongresu, dyplom uznania za „wybitną działalność na rzecz krzewienia tradycji i kultury kresowej”.

Zespół otrzymał też liczne propozycje występów w innych miastach Polski, a kilka płyt „Paka Buziaka” powędrowało do rąk delegacji kresowian z Polski, a nawet w Chicago i Florydy.

– Zespół Paka Buziaka promuje Jelenią Górę jak tylko może, ale jest to możliwe tylko dzięki działaniom pani dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Danucie Sitek i wsparciu ze strony władz miasta Jelenia Góra, za które zespół wraz z instruktorem wyraża swoją wdzięczność – mówi Wiesław Kowalewski.

Warto przypomnieć, że zespół Paka Buziaka zdobył I nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie skąd dostał zaproszenie na występy w Wiedniu i Norymberdze. Wcześniej zespół występował również na Ukrainie. Inne jego sukcesy to Grand Prix festiwalu Piosenki Patriotycznej w Żarowie, Grand Prix spotkań z piosenką lwowską, główna nagroda Festiwalu Piosenki i Pieśni Kresowej w Świdnicy (2011) i I nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Eko-SONG 2011.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group