Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8085
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zespół Agat laureatem dwóch festiwali

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 8:01
Aktualizacja: 8:04
Autor: Mea
Jelenia Góra: Zespół Agat laureatem dwóch festiwali
Fot. Archiwum zespołu
Pierwsze miejsce w XIV Przeglądzie Form Wokalnych w Lubinie oraz trzecie miejsce w VIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych w Bogatyni wyśpiewał jeleniogórski Zespół Wokalny Agat, który działa przy Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu.

Za pierwsze miejsce zespół otrzymał piękny puchar, gromkie brawa i gratulacje. - W Lubinie zagrało 20 zespołów i wokalistów. Zdobyłyśmy pierwsze miejsce za piosenki „Życie to taka gra” i „Pozwolił nam los” śpiewaną niegdyś przez Annę Jantar i Bogusława Meca. Emocje były niesamowite, a organizacja imprezy wspaniała – mówiła Elżbieta Markowska z Zespołu Agat.

- W Bogatyni wystąpiło 17 zespołów i 11 solistów oraz duetów z Polski, Czech i Niemiec. W kategorii zespoły zajęłyśmy trzecie miejsce za wykonanie dwóch piosenek: „Bawmy się” i „Pozwolił nam los” – dodała.

Zespół Agat działa od 16. lat. Od pięciu lat występuje w składzie: wokalistki - Halina Gadecka, Alicja Gremza, Bożena Hes-Cesarz, Marta Kornaś, Elżbieta Markowska oraz muzyk - Andrzej Augustyniak. Ostatnio do zespołu dołączyła Krystyna Apoczkin. Artyści mają na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. w 2008 i 2010 r. zdobyli pierwsze miejsce na Festiwalu Lwowskim, w kwietniu tego roku zajęli pierwsze miejsce w II Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Senioralnych i Zespołów Śpiewaczych we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group