Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15127
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Żerom” z policją dla bezpieczeństwa

Wtorek, 24 lutego 2009, 9:06
Aktualizacja: 9:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Żerom” z policją dla bezpieczeństwa
Fot. Organizator
Ponad stu pierwszoklasistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Żeromskiego w Jeleniej Górze wzięło udział w ostatnim szkoleniu zorganizowanym przez służby prewencji kryminalnej jeleniogórskiej policji.

– Dyrekcja szkoły zaprosiła nas na spotkanie szkoleniowe z młodzieżą, które dotyczyło zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego – mówi mł. asp. Danuta Razmysłowicz, specjalista zespołu ds. prewencji kryminalnej. – W wydarzeniu uczestniczyli także inni policjanci oraz przedstawiciel Straży Ochrony Kolei.

Omawiano bezpieczeństwo uczniów na drodze, sytuacje zagrożeń bezpieczeństwa w szkole oraz agresją na jej terenie. Spotkanie ubarwiły filmy edukacyjne.

Było to pierwsze z cyklu spotkań zaplanowanych na rok 2009, następne będą przeprowadzone według potrzeb i oczekiwań szkoły. Specjaliści wyjaśnili młodzieży, jaka jest odpowiedzialność karna nieletnich sprawców czynów przestępczych. Powiedziano także o ochronie prawem funkcjonariuszy publicznych, a za takich uważa się, między innymi, nauczycieli.

Spotkania prowadzone są na podstawie programu szkolenia z dnia 19 lutego 2009 roku dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych, OHP i innych na terenie miasta Jelenia Góra i powiecie jeleniogórskim w roku 2009. – Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem jeleniogórskich placówek oświatowych. Mamy bardzo dużo zgłoszeń szkół chętnych do przeprowadzenia takiego spotkania – mówi Danuta Razmysłowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
890
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group