Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5916
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JEŻÓW SUDECKI: Zepsuty junkers mógł zabić

Poniedziałek, 7 marca 2011, 12:46
Aktualizacja: 12:47
Autor: RED
Dużo szczęścia w nieszczęściu miała w minioną sobotę matka z dwójką dzieci, mieszkająca w jednorodzinnym budynku w Jeżowie Sudeckim. Doszło tam do zatrucia czadem.

O podtruciu tlenkiem węgla trzech osób, matki i jej dwóch synów, strażacy otrzymali zgłoszenie w sobotnie przedpołudnie od zespołu karetki pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe na miejsce strażacy sprawdzili stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu. Przy zamkniętych drzwiach i oknach wykryto znaczną ilość tej substancji. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Okazało się, że tlenek węgla przez cały czas ulatniał się z junkersa. Pomieszczenia przewietrzono. Strażacy zalecili również sprawdzenie wentylacji oraz przegląd wadliwego urządzenia. Przy każdym takim zdarzeniu strażacy zalecają również zamontowanie tzw. czujek - urządzeń, które mierzą poziom tlenku węgla w pomieszczeniu i alarmują lokatorów w chwili, kiedy jego ilość może stwarzać zagrożenie. Ponadto strażacy kolejny raz przypominają o systematycznych przeglądach technicznych junkersów. Odradzają także zasłanianie otworów wentylacyjnych i apelują o kontrole sprawności wentylacji w pomieszczeniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group