Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 3932
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żegnaj szkoło!

Piątek, 22 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2007, 23:27
Autor: AGA
Jelenia Góra: Żegnaj szkoło!
Fot. Agnieszka Gierus, Maciej Przemyk
Szczęśliwi uczniowie mają świadectwa i cieszą się wakacjami.

Uroczyste akademie, wręczenie świadectw, nagród, występy artystyczne i ostatnie pożegnania tych, którzy ukończyli już szkoły. Przez dwa miesiące uczniowie będą odpoczywać od nauki i porannego wstawania, a nauczyciele – od sprawdzania klasówek i gwaru na szkolnych korytarzach.

– Wreszcie się doczekaliśmy! Cieszymy się z wakacji, ale szkoda trochę, że czasy gimnazjum się już skończyły. Od września czeka nas nowa szkoła i nowe znajomości – mówią uczniowie trzecich klas Gimnazjum nr 1.

– Szkoda, że wolne są tylko dwa miesiące. Dla nas mogłoby być na odwrót: dwa miesiące szkoły, a reszta wakacji – żałowali Paweł z Jarkiem, uczniowie SP nr 8.

Większość ma już plany wakacyjne – wyjazdy nad morze, na kolonie, obozy, wczasy za granicę z rodzicami, półkolonie, a bardziej pracowici – wakacyjne kursy języków obcych.

Sporo uczniów zostaje w mieście i tutaj będą szukać rozrywki podczas wakacyjnych miesięcy. – Mam nadzieję, że pogoda dopisze, bo jestem stałym bywalcem basenu – mówi 16-letni Łukasz.
Marta i Kamil, którzy właśnie ukończyli gimnazjum planują wędrować po karkonoskich szlakach i wybierać się na rowerowe wycieczki. – Mamy fajną ekipę i zawsze wymyślimy coś ciekawego – dodają.

Wypoczynek planują też nauczyciele. – Faktycznie mam dwa miesiące wolnego. 23 czerwca jadę z żoną i córeczką na dwa tygodnie do Bułgarii, a pozostałą część wakacji będę odpoczywać w Jeleniej Górze – powiedział nam Paweł Łukaszewicz, wuefista z „ósemki”.

W gorszej sytuacji są dyrektorzy placówek oświaty, którzy wakacji mają tylko miesiąc.
– Musimy dopilnować spraw związanych z awansem zawodowym nauczycieli, remontem w szkole, a od 18 sierpnia przygotowujemy już nowy rok szkolny. Czeka mnie góra miesiąc wakacji. Planuję wyjazd nad polskie jeziora, drobne remonty w domu, nadrobienie zaległości czytelniczych i szlifowanie języka – mówi Joanna Lach, dyrektorka Gimnazjum nr 1.

Sonda

Czy dopuszczalne w Polsce mniej niż 0.2 prom. alkoholu za kierownicą powinno tak pozostać?

Oddanych
głosów
1429
Nie, za kierownicą musi być 0
55%
Może zostać mniej niż 0,2
40%
Nie mam zdania na ten temat
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Spektakularny atak ukraińskich dronów
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Uczcili przy szachownicach 15–lecie klubu
 
Kryminał
Zabierali pieniądze dla potrzebujących
 
Karkonosze
Pierwsze wycieczki w pantoflach i marynarce
 
Turystyka
Zamek Czocha staje się Księstwem!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group