Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 4519
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ze sprawą do biura senatora Piniora

Wtorek, 21 lutego 2012, 8:03
Aktualizacja: Środa, 22 lutego 2012, 8:04
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Ze sprawą do biura senatora Piniora
Fot. Agrafka
Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie biura senatorskiego Józefa Piniora z Platformy Obywatelskiej, który – przy tej okazji – podsumował cztery miesiące wypełniania mandatu powierzonego mu w październiku przez wyborców. Na skuteczną działalność senatora liczy nie tylko miasto, lecz także powiat jeleniogórski.

Biuro senatorskie Józefa Piniora znajduje się na ul. Długiej 4/5 tuż obok siedziby Platformy Obywatelskiej i działa od godz. 10.00 do późnych godzin popołudniowych, czyli do godz. 18.00, 19.00. Na co dzień Józef Pinior współpracuje z asystentem Mariuszem Guzem oraz Sylwią Rehlis.

- Biuro otwarte jest już od listopada, natomiast dziś zorganizowaliśmy oficjalne jego otwarcie, poprzez które chciałbym zachęcić jeleniogórzan do wspólnej współpracy dla dobra regionu. Od rana jeździłem po różnych gminach Kotliny Jeleniogórskiej, gdzie ludzie przeciwstawiają się ewentualności wydobycia uranu na tych terenach. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby uchronić okolicznych mieszkańców przed niepożądanymi inicjatywami, które mogłyby zagrażać zarówno ludności, jak i znakomitej przyrodzie, choć zawsze trzeba się zastanowić, czy warto by wykorzystać taka szansę rozwojową – powiedział Józef Pinior.

Józef Pinior zaprezentował funkcjonowanie na co dzień biura senatorskiego. Była to również okazja do podsumowania pierwszych czterech miesięcy pracy. Ważnym celem jest jak najlepsze wykorzystanie szans dla regionu i dla Polski, które pojawiły się dzięki Unii Europejskiej.

Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, podziękował Józefowi Piniorowi za wsparcie dla naszego miasta. - Cieszę się, że piąte piętro tego budynku skupia ludzi, którzy mogą zawalczyć w stolicy o różne sprawy związane z Kotliną Jeleniogórską. Zbyt często o Dolnym Śląsku mówi się głównie, jako o Wrocławiu, a my też mamy swoje problemy w Jeleniej Górze, które wymagają interwencji w Warszawie – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Jak powiedziano, senator Pinior walczy o skrócenie czasu jazdy pociągiem z Jeleniej Góry do Wrocławia, a kolejnym wyzwaniem jest budowa drogi szybkiego ruchu S3, gdzie jest jeszcze dużo pracy. Powstała także nowa strategia rozwoju Województwa Dolnośląskiego, która możliwe, że będzie łączyła turystykę Kotliny Jeleniogórskiej z Kotliną Kłodzką.

- Będziemy działać na rzecz promocji naszego regionu i liczymy na wsparcie senatora Józefa Piniora, jak i posłanki Zofii Czernow w rozwiązywaniu problemów powiatu. Zbliżają się również Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i tu również liczymy na wsparcie, gdyż jest to okazja także do promocji regionu – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatowy.

Dyrektor Muzeum Karkonoskiego Gabriela Zawiła wręczyła Józefowi Piniorowi zbiór Grafik Karkonoskich Ericha Fuchsa , który był podziękowaniem za to, że jeleniogórskie instytucje kultury są mu bliskie. Wręczony został również dokument wydrukowany w Wolnej Stoczni Gdynia z 22 sierpnia 1980 r., czyli 21 Postulatów Gdańskich.

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group