Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7799
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zdrowo jeść, dobrze żyć

Sobota, 21 listopada 2009, 9:08
Aktualizacja: 9:08
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Zdrowo jeść, dobrze żyć
Fot. Organizator
Uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych kolejny raz świętowali z okazji obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Gotowania i Jedzenia. Uczestniczyli w konkursie pod hasłem „Bądź fit zaczynając od śniadania”.

To już druga edycja imprezy, która w ubiegłym roku odbywała się pod hasłem „Zamień buły na brokuły”. Jej głównym celem było uświadomienie młodzieży, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Ma to ogromne znaczenie w zwalczaniu otyłości, którą zagrożona jest coraz większa ilość dzieci zarówno w Polsce, jak i za granicą.

- Podjęliśmy się organizacji tej imprezy, ponieważ uważamy, że szczególnie w naszej szkole, w której kształcimy przyszłych właścicieli restauracji i obiektów gastronomicznych, świadomość wagi zdrowego gotowania i jedzenia będzie bezpośrednio wpływała na jakość świadczonych przez nich usług, a zatem również na jakość życia każdego z nas – mówi Agnieszka Krusicka-Mysłek, nauczyciel w ZSLiU. – Chcieliśmy uświadomić młodzieży, że zdrowy styl życia zaczyna się właśnie od zdrowego śniadania, o którym w coraz większym pędzie życia zapominamy.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na rozwiązaniu quizu, druga na przygotowaniu zdrowego, pełnowartościowego śniadania. Pierwsze miejsce zajął ZSLIU, który zdobył 441 punktów, drugie ZSZiO z Kamiennej Góry z 393 punktami, trzecie ZSLiZ nr 2 z 354 punktami, a czwarte ZSLiZ z 348 punktami.

W jury zasiedli Ewa Kasińska, naczelnik wydziału zdrowia i pomocy społecznej, Danuta Mysłek – pracownik sanepidu, Jolanta Mozolewska-Zwatrzko, nauczyciel przedsiębiorczości w ZSLiU oraz członkowie Sudeckiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni, pracownicy renomowanych hoteli i restauracji w Jeleniej Górze. Kolejny konkurs kolejny raz odbędzie się w przyszłym roku. Przy czym impreza ma być znacznie większa. W planach jest organizacja zawodów wojewódzkich. Nie wykluczone jest także, że do udziału w nich zostaną zaproszone szkoły z Niemiec i Czech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group