Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7453
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Zdrowiej w Podgórzynie

Niedziela, 9 marca 2008, 7:50
Aktualizacja: 7:50
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Zdrowiej w Podgórzynie
Fot. Mar
Odczuwasz ból w kolanie albo kręgosłupie? Schorowani rolnicy mogą liczyć na pomoc w nowo otwartym Centrum Rehabilitacyjnym w Podgórzynie.

Centrum założyli Katarzyna i Krzysztof Wiśniewscy. Uzyskali pieniądze z dwóch unijnych programów. Skąd pomysł?
– Pracowaliśmy oboje jako rehabilitanci w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie – opowiada Katarzyna Wiśniewska. – Tam się poznaliśmy i związaliśmy. Po jakimś czasie postanowiliśmy przejść na swoje.

– Zaczęliśmy od odwiedzania pacjentów w ich domach, jako tzw. pogotowie rehabilitacyjne. Zaczęliśmy też wędrówkę po instytucjach oferujących pomoc w zdobywaniu funduszy unijnych i państwowych na rozpoczęcie działalności. W końcu trafiliśmy do Pegaza, na szkolenie dla początkujących przedsiębiorców.

– Z programu rozwoju terenów wiejskich skorzystało kilkadziesiąt osób z całego regionu jeleniogórskiego – wyjaśnia Sylwia Majka ze stowarzyszenia Pegaz – Państwo Wiśniewscy skończyli szkolenie i rozliczyli się z dotacji. Trzymam kciuki za ich powodzenie.

Przejęli lokal w Podgórzynie, gdzie wcześniej prowadzono podobną działalność.
– Urządziliśmy gabinet, wyposażyliśmy go i zaczęliśmy przyjmowanie pacjentów. W tym roku niestety tylko za odpłatnością, gdyż kontrakt z NFZ zamierzamy podpisać od przyszłego roku – mówi Katarzyna Wiśniewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group