Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5493
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdrojowa oaza samych zakazów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 13 lipca 2009, 7:53
Aktualizacja: Wtorek, 14 lipca 2009, 7:58
Autor: TEJO
Matkom z wózkami wstęp wzbroniony – nie jest wykluczone, że takie ostrzeżenie pojawi się na parkowej tablicy zakazów.
Fot. TEJO
Zakaz wjazdu rowerów to nie jedyne ograniczenie, jakie czeka mieszkańców po rewitalizacji Parku Zdrojowego. W jego obszarze niemile widziane będą też dzieci i mamy z wózkami. Nie przewidziano bowiem budowy placów zabaw i obiektów dla najmłodszych. Nie będzie też prostych alejek. Wytyczone zostaną nowe – po łuku: aby dłużej spacerować.

Na wczorajszy Koncert Promenadowy kilkadziesiąt osób dotarło na rowerach, a w czasie trwania imprezy co najmniej drugie tyle cyklistów przejechało przez parkową alejkę. Już to spostrzeżenie stawia pod dużym znakiem zapytania sens wprowadzenia zakazu wjazdu cyklistów.

Ale, jak się okazuje, nie będzie to tylko jedno obwarowanie. Zdrojowy Teatr Animacji chciał wybudować dla dzieci rodzaj zamku z roślin. – Miałby to być oryginalny plac zabaw – mówi Bogdan Nauka. Kiedy powiedział o tym projektantce, dowiedział się, że to nierealne, bo Park Zdrojowy nie jest dla dzieci, tylko dla kuracjuszy.

Grupy przedszkolaków nie będą już więc mogły swobodnie biegać po parkowych łąkach. Niemile widziane będą też mamy z wózkami. Dla nich będzie Park Norweski.

Kolejne ograniczenie to uniemożliwienie wjazdu większym samochodom z dostawami dla Kawiarni Zdrojowej, czy też z dekoracjami dla Zdrojowego Teatru Animacji. Według założeń projektu po parku będą mogły poruszać się jedynie elektryczne „melexy”. – To niemożliwe, aby dokonywać rozładunku przed bramą, a potem wozić go „na raty”. Tym bardziej, że w przypadku wielu dekoracji tak się po prostu nie da zrobić. Poza tym: nikt nam pieniędzy na melexy nie da – usłyszeliśmy od przedstawicieli zainteresowanych instytucji.
W planach było także wyburzenie zabytkowego Domku Fińskiego, bo nie spodobał się projektance. Od zamiaru odstąpiła dopiero wtedy, kiedy dowiedziała się, że domek jest własnością prywatną.

Ale i tak założenia rewitalizacji przypominają scenariusz teatralnej sztuki absurdu. Planuje się także, między innymi, likwidację prostych alejek i wytyczenie nowych, po łuku. Cel? Aby kuracjusze i goście parku mogli dłużej spacerować. Oczywiście przy założeniu, że ludzie nie będą chodzili na skróty i nie wydepczą nowych ścieżek na trawnikach...

Widząc całokształt tych zmian, można się zastanowić, czy ktokolwiek będzie chciał do tej oazy zakazów wejść. Lub też kto będzie egzekwował łamanie tych nieżyciowych ograniczeń.

Cała rewitalizacja Parku Zdrojowego ma kosztować około 14 mln. 900 tysięcy złotych. Prace mają być zakończone w 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95) Dodaj komentarz

~ 13-07-2009 8:04
Otóż i przykład urzędniczej głupoty. Mam pomysł - wszystkie ulice w mieście poprowadźmy po łukach, żebyśmy mogli dłużej podziwiać nasze piękne Miasto z samochodu, ale zabrońmy nimi jeździć :-) Powinniśmy nasze Miasto nazywać nie Jelenia Dziura ale Jeleni Góra (oczywiście w ratuszu)...
~X 13-07-2009 8:30
Jednym słowem komuna i jej myślenie powraca w spódnicy. Dajcie babie kosmodrom Bajkonur do przeprojektowania i tam ją pozostawcie to uratujecie ludzi przed kontaktem z nią :-)))))))
~ 13-07-2009 8:34
Nie może być tak, bo to ograniczenie swobód obywatelskich jak i dyskryminacja.
~ja 13-07-2009 8:36
Nareszcie ! Jakiś mądry pomysł i próba zapobieżenia dewastacji parku ! Plac zabaaw dla dzieci ! Dobre ! Niech Autor pojedzie do innych kurortów i zobaczy, jak tam zaprojektowane sa parki zdrojowe i inne "zdrojowe" wyposażenie. Jeśli chcemy zarabiać na kuracjuszach, musimy zapewnić im dogodne warynki wypoczynku, a nie unikać szaleńczo jeżdżących "cyklistów" i rpzwrzeszczanych bachorów ! Cieplice dawno juy straciz swj urok uydrowiska, podobnie jak Jelenia Gr coray trudniej naywa miastem pryzjaynzm dla turzstw ...
~mucha 13-07-2009 8:36
Najprościej byłoby zmienić projektantkę (starą pannę ? ) . Chore i nieżyciowe pomysły należy tępić w zalążku , potem będzie po " ptokach "
~turysta 13-07-2009 8:38
Prosze w parku postawic ogromny market TESCO i bedzie po problemie! To wszystko jest chore, park jest dla wszystkich, matek z dziecmi, kuracjuszy, turystow i mieszkancow!!!! Alejki najlepiej wytyczyc tak aby widac bylo je z kosmosu, to bedzie znak glupoty urzednikow :))
~kmam 13-07-2009 8:51
Już taki jeden trakt dla osób poruszających się na wózkach i matek z dziećmi zrobiono. Jeżeli nie możesz chodzić po schodach lub nie masz takiej możliwości to spokojnie możesz przespacerować się ponurymi zakolami przejścia podziemnego pod Jana Pawła II, łączniku Obrońców Pokoju. Np. masz kłopoty z poruszaniem się, więc idziesz dookoła, bo nie można było prosto tak jak biegła Obrońców Pokoju. Też był FAJNY :( projekt :(
Ryba 13-07-2009 8:57
Gdyby chodniki byly w ksztalcie kola mozna by bylo spacerowac w nieskonczonosc ;)
~sainnzz 13-07-2009 9:09
mi sie wydaje ze tylko tak gadaja kto tego upilnuje to chore park jest nasz i jak ma po tym byc tylko dla starych niemcow to niech go nie robia taki tez jest ladny
HankaOdRumcajsa 13-07-2009 9:12
Nie moge tego artykułu spokojnie czytać, bo mi sie wnętrze gotuje. Ta projektantka to jakaś niepoważna osoba. Mam ochotę innymi słowami wyrazić moją złość ale mnie wytną. Ludzie nie dajmy się wyrolować z parkiem!!!! Jest on dla wszystkich!!!!
~kasz1389 13-07-2009 9:42
Nie mam nic przeciwko kuracjuszom, w końcu to nasi goście i historia, ale teraz kiedy UZDROWISKO ma tak mało kuracjuszy w jednym turnusie ( bo nie są to czasy, kiedy w Cieplicach oprócz PPUzdrowiska funkcjonował jeszcze FWP Waryński) to czy nie należy kierowawć się dobrem mieszkańców. Przecież my tu żyjemy, i mieszkamy przez 12 miesięcy w roku. Turnus to tylko 21 czy 24 dni. Czy nasze dobro nie powinno być nadrzędne? Czy nasze młode matki i ich dzieci są gorsze od kuracjuszy. Park Zdrojowy jest nie tylko dla mieszkańców samych Cieplic. Jeleniogórzanie bardzo chętnie tutaj przyjeżdżają z całymi rodzinami. Dlaczego ktoś chce to zmienić. co to za dyskryminacja? Dla mam przewidziany jest Park Norweski ale aby z tzw. centum dostać się do Parku Norweskiego trzeba przejść Park Zdrojowy. Ciekawe komu przeszkadza obecna funkcja Parku Zdrojowego?
~ 13-07-2009 9:59
najlepiej zamknijcie cale cieplice, wysiedlcie wszystkich mieszkancow i wpuszczajcie tam tylko kuracjuszy (jeszcze za okazaniem specjalnego dowodu)
~nemezis 13-07-2009 10:03
Rowery i matki z wózkami zakaz, ale jeden czy drugi burak (kuracjusz /ka)do pawilonu EDWARD to somochodami nadal będą mogli podjeżdżać.Co za paranoja ---- oto nasza piękna POLSKA!!!!!
~Cherba 13-07-2009 10:17
Nastawiać pisakownic , nawieszać opon z lańcuchami , koslawych drabinek i wpuścic psy , wybrukować , nastawiać bramek i dziur do kosza aby kilku mlokosow wulgarnie darlo sie i krzewilo agresję - i będzie to prawdziwy Zdrój ! pasować do tego będą jeszcze stery puszek po piwach Zapomnieli uczeni mysliciele projektanci , ze to jest miejscowość spacerowa i miejsce leczenia ludzi starszych a nie miejsca na dorażne sprowadzanie dzieciakow - bo na to są inne miejsca .To jest przyklad i dowod , że podatki od spoleczeństwa powinny byc absolutnie wstrzymane lub pomniejszone o polowe - bo co dostanie sie w lapy budzetu to zostanie natychmiast zmarnowane , roztrwonione i trafi w kabzy niektorych ukladnych ludzi - projektantow , wykonawcow, inspektorow w slad za potężnie zawyzonymi fakturami. A wykonaja dziadoską robotę .
~cypisek 13-07-2009 10:23
ja i tak bede jezdzic rowerem po parku.
~ciepliczANKA 13-07-2009 10:24
może by tak w ogóle wszystkich ciepliczan wysiedlić i oddać Cieplice kuracjuszom a dookoła postawić zakazy wjazdu i wejścia???
~cypisek 13-07-2009 10:25
ja i tak bede jezdzic rowerem po parku.
~taki sobie 13-07-2009 10:27
pani projektant juz dziękujemy ,obrebalskiego odwołac w referendum przed końcem kadencjii bo po odejsciu Łużniaka już nic w tej Jeleniej sensownego nie zrobią
~jaś 13-07-2009 10:28
wprowadźmy kolejny zakaz...zakaz awansowania takich pań na tak ważne stanowiska. Swoją droga ciekawe ile ta pseudo projektantka weźmie za ten projekt? No i co ona brała jak wymyślała ten swój pseudo-świetny plan?
Nattea 13-07-2009 10:31
A mi się wydawało całe życie że chyba najlepiej jest wybrać się z dzieckiem malutkim w wózku czy brzdącem do parku tam nie ma spalin samochodów, mały nie wpadnie pod samochód, ( pomijając jeżdżenie rowerami) ale przecież największą frajdą jest zabawa na trawce a tam cykliści nie jeżdżą...jak widać żyłam w błędzie tyle lat, całe życie się człowiek uczy...Cieplice Śląskie Zdrój zapraszają kuracjuszy...haha
~student 13-07-2009 10:33
dzieci, dzieci....na rowery to się jeździ w izery, czy inne malownicze zakątki kotliny jeleniogórskiej i OKOLIC... a nie do parku...
maniusia 13-07-2009 10:52
Do ~ ja ! Gdzieś te matki z bachorami jak to napisałeś podziać się muszą! Nie ma wiele miejsc na to ,by mieć gdzie pójść z dzieckiem. Co do zmian,to kilka by się przydało,ale żeby zaraz nie można było normalnie wejść do parku ?! Mam przez to rozumieć,że wychodząc z dzieckiem do parku na koncert,który odbywa się w Muszli,nie mam prawa wstępu,bo mam dziecko w wózku?! Wiele Ciepliczan korzysta z rozrywek,które odbywają się w pierwszej części parku. Ciekawi mnie czy będą wydawane jakieś paszporty,żeby można było wejść ;)
rymcycymcy 13-07-2009 10:55
Hanko ...może potrzebujesz strażaka, co to wnętrze ugasi ? ;)
~Ewa 13-07-2009 11:00
Uwaga RYBY jest b. celna.
~moniaZ 13-07-2009 11:04
to moze my juz podziekujemy ten pani projektantce mam nadzieje ze stowarzyszenie miłosników cieplic nie pozwoli aby tak zniszczyc cieplice i zafundowac im taki koszmarek
jelonek_bambi 13-07-2009 11:08
Proponuję masowe natarcie na Ratusz i wsadzenie siłą projektantki oraz tych co zlecili jej wykonanie tego projektu na dziecięcy wózek i wywiezienie ich z okrzykami "Gi! Gu! Ga! Gu!" do Parku Zdrojowego...
~Aru 13-07-2009 11:15
"wyburzenie zabytkowego Domku Fińskiego, bo nie spodobał się projektance"? Groza, jedna durna osoba o mały włos nie pozbawiłaby nas kolejnego zabytkowego budynku... Jakby nasze miasto mało już ich straciło przez głupotę ludzką...
~zuo 13-07-2009 11:24
Wolność dla rowerów i wózków w parku! A może wstęp wzbroniony dla urzędasów i pomysłodawców takich pomysłów? Najlepiej postawić tablicę ze zdjęciami twarzy przed wejściem do parku "tych osób nie obsługujemy"!
~MK 13-07-2009 11:25
Mieszkam przy MSW"Agat" i do pracy do PMP mam zapierd... na okolo tylko dlatego ze jakas pani ma k...nskie pomysly??? Niech szkole skonczy najpierw albo wezmie sie za fizyczna robote to jej przejdzie glupawka! Pajace nie maja co z naszymi pieniedzmi robic zamiast odnawiac miasto! Park jest dla wszystkich i dla mieszkancow i dla przyjezdnych i zadnych plotow mi stawiac nie beda ani ograniczac swobod obywatelskich czy mowic gdzie mam chodzic! A dzieci i rowerzysci to nie ludzie???
~Panek 13-07-2009 11:27
no chyba kogos poj..... no co to ma byc ? Zero rowerow ? Zero wozkow ? Ze jak ? Ze park tylko dla kuracjuszy ? Proponuje wprowadzic zakaz dla mieszkancow a wpuszczac tylko kuracjuszy. Jak slysze o podbnych pomyslach to mam ochote komus sprzedac gonga (czytaj tym z urzedu WIEJSKIEGO)... brak slow !
~do 13-07-2009 08:36 | ~ja| 13-07-2009 11:33
Chyba jesteś starym piernikiem w moherowym berecie i dla ciebie prędkość większa od chodzenia to szaleństwo, a coś głośniejszego niż wypuszczanie pierdów to już hałas. Po napisaniu czegokolwiek sprawdź potem czy coś ci się nie pokręciło, no chyba, że jesteś niezbyt bystrym inwalidą, ale wtedy nie mędrkuj i nie cwaniakuj.
piipi 13-07-2009 11:37
~NARESZCIE .. i dobrze ! Rowerzysci w parku to jezdza ..jak SZALENI ! W parku jest rowniez ograniczona predkosc pojazdow ... nawet ROWEROW !
~do Cherba 13-07-2009 11:42
pewnie byś tak zrobił boś głupi, a wystarczy nic nie zmieniać skoro jest dobrze, a zaoszczędzone pieniądze wydać na inne przemyślane cele.
~ 13-07-2009 12:04
Totalny absurt i śmiech na sali buuuuuuuuuuu
~ 13-07-2009 12:13
do ja-zmien klawiature baranie sam jests rozryczamym bachorem chamie jeden
~-/- 13-07-2009 12:24
Mam nadzieję ,że ten chory projekt nie dojdzie do skutku.Szanowni mieszkańcy Jeleniej Góry wybory już blisko i mam nadzieję,że tym razem nie damy się nabrać na obiecanki cacanki i panom dziś rządzącym powiemy zdecydowane NIE!!!!!!!!!!! .
~ 13-07-2009 12:31
wysadzic ten burdel w powierze razem z projektantka,zdrowa psychicznie to ona nie jest na hustawki jednorazowe do bolesawca ja skierowac tam tez jest park i psychiatrycznym amoku niech tam projektuje park dla czubkow
HankaOdRumcajsa 13-07-2009 12:42
...Cypis mi wnętrze gasi... Sikawką swoją...
~c 13-07-2009 12:46
a potem proponuje od kuracjuszy oplate po 8 zl za dobe za spacery po parku
~Bobby Six-killer 13-07-2009 12:46
O rany! ta projektantka ze swoim innowacyjnym pomysłem chce zabłysnąć jak Gracjan Roztocki. Ludzie co to ma być, rezerwat? Jakieś sterylne hospicjum? A może zacofanie i jesień średniowiecza? Ładny ciemnogród robią nam włodarze. Dziura, wysokie ceny, brak dróg, nuda i degrengolada i do tego biorą za głupie pomysły grube siano. Bleeeeee!
~ 13-07-2009 13:04
do 12:24,a na kogo głosowac,kazda partia-banda to do jednego wora,do 12:31 dobre te hustawki jednorazowe,popieram
~kris5 13-07-2009 13:09
dobry pomysł z tym ogrodzeniem jakaś firma nazwijmy ją x zarobi całkiem niezłe pieniążki na tym wałku bo inaczej tego pomysłu nie da się nazwac proponuje zrobic ogrodzenie dla całej jeleniej góry jeszcze lepsza kasa
~mżk 13-07-2009 13:10
Czytam i własnym oczą nie wierzę. Polityka prorodzinna naszego Państwa znów daje o sobie znaki. Idiotyzmy rodzą się w urzędniczych główkach. Proszę podać nazwisko tej Pani. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć kto jest bezdusznym urzędasem (żeby nie napisać gorzej). Czty mam rozumieć, że dzieci należy izolować od społeczeństwa? Ilekroć bywam w parku cieplickim (Zdrojowym) to spotykam spacerujące matki z dziećmi a kur...acjuszy relaksujących się na ławkach i to tylko w pobliżu Lalki i Edwarda. Alejki w dalszej części parku (bliżej Norweskiego), są praktycznie wyludnione bo staruchy tak daleko nie docierają. Gdzie mam spacerować z dziećmi ? Po Wolności ? Po Placu Zdrojowym? Czy może po deptaku 1-Maja? Mam nadzieję, że to tylko jeden z kolejnych artykułów mających zwiększyć popularność strony.
~wale 13-07-2009 13:16
proponuje panu ja i panu Cherba przybic duzym gwoździem na czole znak zakaz wypisywania mega głupot i udzielania sie na forum a pani projektantka niech projektuje obory w Pasikurowicach Górnych a nie Park Zdrojowy
~rumcajsik 13-07-2009 13:17
Hanka a ja to co ??
~wale 13-07-2009 13:18
acha i moze niech jeszcze zabronią wchodzenia do parku w butach i juz bedzie ok.
~gosc 13-07-2009 13:40
co za totalna glupota. neich sie opanuja i nie robia takich glupot. mogliby lepiej zainwestowac pieniadze a nie wyrzucac ;//
~marcino 13-07-2009 13:50
hahahaha.... a ja wydepcze specjalne ścieżki na tych okrągłych deptakach, na rowerze bede jeździł po parku kiedy tylko mi się spodoba, a na parkowych ławkach dalej bede pił swoje ulubione piwo... A pani projektant-ka, może mnie razem z naszymi jeleniogórskimi władzami serdecznie pocałować w ... hahahaha... to dopiero pajace...
~Zdziwiony 13-07-2009 14:04
O rany jaka wielka ta metropolia Cieplice ,że odwiedzających kuracjuszy ma w tysiącach.Śmiechu warte robić park za grubą kasę dla niespełna 150 kuracjuszy w miesiącu - śmiechu warte.Widać ,że coś tej pani projektant się pomyliło i Cieplice porównała z słynnym Baden Baden.Albo chodziło tylko o to,aby dać komuś zarobić, a ten poroniony pomysł i tak nie ujrzy światła dziennego - a kasa i tak zostanie wydana.
~ 13-07-2009 14:12
do wale,w butach mozna bedzie ale przy wejsciu trzeba bedzie kupic ochraniacze,pozrawiam
~nn 13-07-2009 14:32
nasze władze poj....ło to skandal
~Luk 13-07-2009 14:34
Ja się cieszę, że rowerzyści nie będą wjeżdżać do parku. Ciężko tam puścić małe dziecko i nie narazić na potrącenie przez jeżdżących "super zawodowców" bez wyobraźni. Wydaje mi się również, że park zdrojowy nie jest miejscem na place zabaw - proszę poczytać o jego pierwotnym kształcie i przeznaczeniu.
~Jelniogórzanka 13-07-2009 15:20
Opamiętajcie się Decydenci. Do jakich jeszcze absurdów dojdzie. Park ma służyć wszystkim. Nalezy starać się zachować styl jaki już posiada, nie unowocześniajmy na siłę. Starajmy się uczyć kultury a to jest już rola przede wszystkim rodziców.
~ja 13-07-2009 15:24
to jakieś żarty, park tylko dla kuracjuszy to może niech oni go też sprzątają; ścieżek rowerowy w cieplicach nie ma a do parku nawet nie będzie można wieżdżać.... jeśli ktoś się na tą całą głupotę zgodzi to spotka sie z takim sprzeciwem, że mu się odechce takich zmian w parku...
~bylyfyzyf 13-07-2009 15:43
to dla kogo ten park ma byc? dla zwierzat? chyba oczywiste jest to ze do parku to sie najczesciej chodzi z dziecmi na spacery a tym bardziej z wózkami, GŁUPOTA
~marx 13-07-2009 15:46
W głowie mi się nie mieści...Zapraszam na Zabobrze, tu i dzieci i rowery są mile widziane. Tylko nie psy srające gdzie popadnie i ich właściciele.
~mis 13-07-2009 15:48
Przeczytałem i nie moge przyjąc do wiadomosci; Zakładam ,ze pani która jest "pseudo" projektantka napewno nie pochodzi z Jeleniej Góry to chyba jakiś NIEDOROZWÓJ z tej babki; A z drugiej strony po co było wybierać p. obrębalskiego prezydentem miasta ???? tez ma pomysły chłop; WIELKIE BUUUUUUUUUUUUUUUU DLA "naszej" władzy NAJLEPIEJ WOGOLE NIE WPUSZCZAC BEDZIE DO PARKU TUBYLCÓW TYLKO "KURA"CJUSZY Z LEGITYMACJA A PSEUDO "P-A" NA TACZCE Z RATUSZA WYWIESC
piipi 13-07-2009 15:54
~Hanka ..to kobieta podobna do szybkowaru !
~haha 13-07-2009 16:31
hahaha ale domu fińskiego nie ruszą!!!!
~;;;;;;;;;;;;; 13-07-2009 16:50
taaaaa a matki z dziećmi niech fruwają a co !!!! Idiotyzm !!!!!!
~Zbigniew 13-07-2009 17:13
po prostu pisać się już nie chce - głupota - ale ten projekt był przedstawiany na spotkaniu w Cieplicach - tam nie było mowy o żadnym innym zakazie tylko dla rowerzystów.
ago. 13-07-2009 17:27
Taa, matki z dziećmi niech idą do parku norweskiego, tam jest pijalnia piwa, niech dzieci od maleńkości oswajają się z widokiem pijących spirytualia... Będą miały dobre wzorce do naśladowania. Matki na piweczko, a pociechy nad staw...
ago. 13-07-2009 17:36
W tym parku zdrojowym wielu ciepliczan stawiało swoje pierwsze kroki, taplało się w wodzie z fontanny, bawiło się tam pod opieką mam i babć. Przyjeżdżali tam w wózkach pchanych przez opiekunów. Całe pokolenia tam się wychowały. To nasz wspólny park. Wychodzi na to, że zamierza się go nam zabrać. Jeżeli tam będzie ogrodzenie, to może władze zechcą obwarować wejście do parku jakimis opłatami od mieszkańców. Wychodzi na to, że w majestacie prawa pozbawia się nas naszego wspólnego dobra.
daria30119 13-07-2009 17:52
do godz.16.50--Nie!!! matki zwózkami mają się przechadzać po Lubańskiej..... Wózek z niemowlęciem zniszczy nawierzchnię (ale będą koleiny!!!)......CHORE CHORE CHORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~NIE!!! 13-07-2009 18:57
Sprzeciw takim poje...ym pomyslom! Moze jeszcze niech zakaza wrotek,rolek,nart,sanek i w ogole poruszania sie po parku d...le. Nie mam nic do kuracjuszy, chociaz widok oblesnych cielsk kuracjuszy wywalonych na trawnikach do slonca to dopiero zenujacy widok jadacych mzk :D Park byl,jest i bedzie dla wszystkich i g... komu sie to nie podoba niech sie wyprowadzi stad i po problemie!
~... 13-07-2009 19:01
A wozki inwalidzkie i wszelkie laski,kule a nawet gips na nodze prosimy zostawiac u wejscia do parku w BOK w depozycie?
~kmam 13-07-2009 19:50
do~marx : to i właściciele srają gdzie popadnie ? :D:D:D Śmieszny/a jesteś :)
~gosc niedzielny 13-07-2009 19:57
no to policzmy, kiedy inwestycja rewitalizacji parku się zwróci: 15 mln zł koszt inwestycji (ma być dla kuracjuszy), może ich przyjechać jednorazowo nie więcej niż 1 tys osób - na tyle miejsc noclegowych maksymalnie Cieplice są przygotowane, opłata klimatyczna dzisiaj 2 zł. Zakładając, że obłożenie jest zawsze maksymalne przez 365 dni w roku (co nie jest niestety realne), to z opłat klimatycznych nasza inwestycja dla kuracjuszy zwróci się po... 15 000 000 /(1 000x365x2) ......zwróci się po 20 latach :-) nawet jeśli liczbę kuracjuszy podwoimy to i tak czas zwrotu inwestycji wyniesie 10 lat... a przez te 10 lat (przecież to są rośliny a nie budynki) to może się z tym parkiem tyle wydarzyć, że oooh... oczywiście nie uwzględniałem w obliczeniu jakichkolwiek kosztów utrzymania parku.... a pewnie wynosić ono będzie grube setki tys złotych rocznie... no cóż chyba miasto wprowadzi opłaty za wstęp do tego "uczyliszcza" aby pieniążki szybciej się zwróciły... na początek proponuję wstęp ulgowy za 20 zł, a normalny za 40 zł... wtedy finansowo wszystko ładnie zagra... ....a biedota ....biedota natomiast, niechaj szoruje do darmowego Parku Norweskiego.
~Mama Muminka 13-07-2009 20:19
Ciekawostka, jak oni chcą "wykrzywić" te proste alejki z technicznego punktu widzenia? Przecież tam rosną stare drzewa, nie uda się ich przesadzić.
~ 13-07-2009 20:20
totalny absurd..!!!
~Jano 13-07-2009 20:50
te miasto i okolice , sa tak dziadowe ze zakazy , czy nakazy juz nikogo nie dziwia, a ci co tym miastem i okolicami rzadza to powinni w psychjatryku skoniczyc , bo d...lizmem jest zagradzac zakazywac , moze jeszcze wiezic beda d...le za to no poprostu rece tu opadaja , ze takie Czubki rzadza nami , a do gazu tych idiotowi skoniczonych impotentow umyslowych>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
~Przerzutka 13-07-2009 21:04
Apelowałem juz poprzednio przy artykule o zakazie wjazdu rowerów do parku. Ponawiam !!! Pani Ewo Tomera - to się dzieje pod patronatem Twojego Wydziału - masz jeszcze czas to wszystko przywrócic do NORMALNOŚCI. Poczytaj proszę te powyższe komentarze.Wnioski nasuwają się same. Nic dodać nic ująć !!!!!
~fik 13-07-2009 21:34
Ludzie! Czytać ze zrozumieniem nie umiecie? Autora artykułu trochę poniosło ale nie pisał że zostanie wprowadzony zakaz wstępu matkom z wózkami, dzieciom i innym kosmitom a jedynie że nie będzie placu zabaw co jest słuszne bo ten park nie jest od tego (tylko park Norweski) - może chcecie jeszcze wesołe miasteczko? Co do alejek to TEJO też poniosło i chyba nie widział projektu Głowna aleja będzie dalej prosta a boczne mają lekkie łuki i będzie ich więcej! Proponuje na początku zapoznać się dokładnie z planem a potem bić piane Sam jestem cyklistą ale do parku wjeżdżać nie muszę - jeszcze mam tyle siły aby go objechać dookoła
~mich. 13-07-2009 21:49
Czy Wy wogóle wiecie co to jest park zdrojowy?Jak powinien wygladac i do czego ma sluzyc?Proponuje wyjazd do Polanicy Zdr. Dusznik Zdr Kudowy Zdr. itd. Cieplicki park do wymienionych to jest zachwaszczona zaniedbana dzungla!Tam kuracjuszy nie potracaja rowerzysci Sa pieknie zagospodarowane. Nie ma zanieczyszczonych psimi odchodami trawnikow.Jest spokoj i cisza.Jak wygladaja w JG parki nieogrodzone kazdy widzi.Totalna dewastacja.Teraz nalezy koniecznie ogrodzic!Na podstwaie wyrazonych tu opini zlikwidowanie ogrodzenia przewiduje nie wczesniej jak za okolo 100lat!
~maxi 13-07-2009 22:14
przepedzic tą niedorzeczna projektantke bo tylko zniszczy park co za paranoja z wózkiem nie na rowerze nie dzieci nie to jeszcze troche dla mieszkańców miasta bedzie wstep wzbroniony paranoja jakis moherowy beret z tej projektantki
~ZABOBRZANIN 13-07-2009 22:16
A jak z bąkami - wolno wpus...ć czy same mogą wlatywać ? Samowolne możliwe ?
~n i c o 14-07-2009 0:18
właściciele tego miejsca będą musieli dużo,dużo pieniążków wydac na AT z Wrocławia bo nasza policja nie da rady poradzi sobie z takimi mieszkancami jak np. ja i moja rodzina. Nikt jeszcze taki sie nie urodził, który zabroni wjazdu mojemu dziecku na rowerze do tego parku czy tez mojej żonie z dugim dzieckiem w wózku. Będzie się działo :) Oj będzie... Znów jelenia góra będzie na wszystkich czołówkach gazet. A może to o to chodzi ?:) życzę powodzenia ochronie i stróżom prawa :))))
~Trzy grosze... 14-07-2009 1:33
...prawie codziennie wracam z pracy...samochodem przez ogromny stary park...oczywiscie samochodem mozna przejechac tylko glownymi alejkami i z minimalna, 20km/h, predkoscia. Jest tu miejsce dla wszystkich: dla spacerowiczow, biegaczy, rowerzystow, jezdzacych na wrotkach, matek z wozkami i malymi dziecmi, wlascicieli czworonogow... sa korty tenisowe, boisko do gry, mini Zoo, miejsca na BBQ, przyjecia pod chmurka, staw z labedziami i dzikim ptactwem, fontanny, klomby, restauracyjki, miejsce na koncerty, w zimie lodowisko, duzo lawek sporo miejsc parkingowych i o dziwo, nikt tu nikomu zdaje sie nie przeszkadzac...wszedzie panuje czystosc i porzadek... moge oczywiscie wybrac inna droge powrotu, ale park jest taki piekny i inny o kazdej porze roku... dlatego nie popieram ambitnych planow pani projektanki...park powinien byc dostepny dla wszystkich...
~ 14-07-2009 3:59
Ile z tego całego planu "rewitalizacji" ma kosztować samo ogrodzenie? Przypuszczam, że najwięcej. Komu ma służyć to uszczęśliwianie ciepliczan na siłę? Chyba tylko wykonawcy ogrodzenia! Nie czarujmy się, ludzie z centrum Jeleniej Góry nie przyjeżdząją na spacery do parku cieplickiego. Oni mają plac Ratuszowy z piwkiem i choćby park przy Sudeckiej. No, a jeśli tam ma być "cisza i spokój" to żegnajcie koncerty w muszli koncertowej! Ta muszla pamięta również muzykę rockową!
~dżony 14-07-2009 7:01
Droga redakcjo zakaz jazdy rowerów w parku istnieje przynajmniej od 15 lat - wystarczy poczytać tabliczkę przed parkiem!!!
~Panek 14-07-2009 10:26
zakaz dla rowerow... a jakos nikt nie wspomina o tym ze samochodami tam podjezdzaja "mlodzi" pod sam teatr zdrojowy... Dklaczego nikt nie psioczy, ze policja patroluje ten teren poruszajac sie po alejkach samochodem "terenowym". Nikomu to nie przeszkadza ? Czepia sie miasto o rowery a reszta i tak robi co chce... Panowie urzadasy wezcie sie w koncu do roboty !
~m 14-07-2009 17:47
porąbany pomysł i pomysłodawca ! Szczyt idiotyzmu !!!
~ania602 15-07-2009 12:39
Coś mi się wydaje że następne wybory będą dla pana prezydenta dużym wyzwaniem.Może by zrobił od czasu do czasu spotkanie z mieszkańcami(czyt.wyborcami) i zapytał czego oni potrzebują
~~obserwatorka 15-07-2009 14:30
Jeżeli chodzi o projekt rewitalizacji to przewiduje on wycięcie wielu starych zdrowych drzew , posadzenie nowych, nasadzenie wielu roślin ozdobnych z tzw górnej półki, na nieśmiałą uwagę ,że rośliny napewno będą znikały zaraz po nasadzeniu pani projektantka stwierdziła,że owszem ale taki proceder powtarza się do trzeciego nasadzenia/ więc będziemy płacić trzy razy za te same rośliny/ . Jeżeli chodzi o uszczęśliwianie na siłę kuracjuszy to należałoby na początku zasięgnąć ich opinii o parku. Wielu z nich jest naszym parkiem zachwyconych, tymi starymi drzewami oraz licznymi unikalnymi egzemplarzami/ sama p. projektantka zdziwiła się że na naszym terenie rosną takie drzewa, co nie przeszkadza jej w ich usunięciu. Moim zdaniem należy tylko bardziej zadbać o istniejący park. wysiać odpowiedni gatunek trawy, kosić ją regularnie, poprzycinać drzewa, wyciąć chore/ a jest ich mnóstwo/, dla rowerzystów , rolkarzy zrobić ścieżkę rowerową chociażby obok głównej aleji lub po obwodzie parku. Pamiętam , że przy zakładaniu nowych alejek w parku pozostawiono teren na dwa lata i ludzie sami wyznaczyli ścieżki. W związku z tym nie ma w tej chwili wydeptanych trawników.Może zamiast inwestować aż takie pieniądze w nowe rośliny, ogrodzenie , lepiej uruchomić baseny z wodą zdrojową.
ago. 15-07-2009 18:39
Do Obserwatorka - Popieram to co Pani napisała. To byłoby najrozsądniejsze wyjście. Pozostały przecież brodziki, w których była kiedyś woda zdrojowa. Może je oczyścić i napuścic tam wody. Byłaby uciecha dla dzieci, a myślę, że dla kuracjuszy także.
~marx 15-07-2009 20:07
do ~kmam małe przejęzyczenie. A tak w ogóle to wytęrz te swoje szare komóry. Jeszcze coś?
~haha 15-07-2009 20:46
to wyjątkowy absurd!! a komu to dzieci w parku przeszkadzają! idiotyzm jakiego jeszcze świat nie widział, Czy za wjazd z wózkiem dziecięcym zapłacę może mandat... !!!!
~boapl 16-07-2009 18:10
Ja bede za zakazem wjazdu rowerami do parku tylko pod warunkiem ze umozliwia mi przejechac do parku Norweskiego bez poruszania sie ulicami Wolnosci i Cervi. Rozwiazaniem na to bylaby wytyczona prosta droga wzdluz ogrodzenia PMP. Na Cervi zas mozna to rozwiazac przez "zabranie" po jednaj stronie chodnika dla rowerzystow. Co do wozkow dzieciecych i samych dzieci to juz chyba kogos wyobraznia zaszalala. Pozdrawiam Daniel Z.
~art 19-07-2009 23:18
Wywalanie kasy w błoto! Według mnie wystarczyłoby poszerzyć istniejące alejki i zrobić nowe w miejscach w których są wydeptane szlaki przez ludzi. Do tego dodać oświetleniei naprawić już istniejące. Większe zmiany i tak nie mają sensu ponieważ większość ludzi i tak boi się chodzić po prku ze względu na niesamowotą ilość lumpów, nachlanei i naćpanej młodzieży. Tam potrzebna jest raczej policja i straż miejska, a nie nowe alejki w parku. Cieplice to SLAMSY Jeleniej Góry! Pełno degeneratów z którymi nic się nie robi, policja nie interweniuje bo się boi. Może miasto powinno się zastanowić nad tym czy w Cieplicach potrzebny jest komisariat bo patrolów policji się nie uświadczy mimo że wkoło pełno mentów! Kraj trzeciego świata! Władzą miasta polecam wyjazdy do Tunezji albo Egiptu (są niedrogie) może się czegoś nauczą i przeniosą na nasze podwórko ich rozwiązani bo do nich to nam jeszcze daleko nie mówiąc już o zachodzie Europy.
~magda1305 20-07-2009 10:33
widze ze juz całkiem sie ludziom w główce popiepszyło. matki z dzieckiem zeby nie mogły pospacerowac p[aranoja to co mamy łazic całymi dniami po 1 maja w te i spowrotem zeby kuracjuszom nie przeszkadzac. ciekawe co jeszcze te pajace wymysla
~ 21-07-2009 13:04
Kuracjuszy tyle co kot napłakał, tylko kilkadziesiąt osób w roku, a mieszkańców 80 tysięcy. I to oni są wyborcami, a nie kuracjusze...
teessi 21-07-2009 22:36
do art - Nachlana i naćpana młodzież to nie ciepliczanie lecz przyjezdni studenci pobliskiej politechniki, których pełno przed ich uczelnią, zamiast w salach wykładowych. Może bez przesady z tymi slamsami, centrum Jeleniej Góry także ma "malownicze" miejsca, takie jak Pekin, "trójkąt bermudzki", Transportowa, Zaułek, park Żiżki, Kasprowicza, czy Warszawska, natomiast Zabobrze słynie swoim Kiepurowem, gdzie za darmo rozdają noże ... prosto w żołądek - to taka promocja tej dzielnicy.
teessi 21-07-2009 22:57
Cd do art. - Cieplice jakoś nie "dorobiły się" takich mordowni jakie są w centrum Jeleniej Góry, typu "Atrapa", "Baniaki" czy "Komitet", gdzie można oberwać bez żadnego powodu. Nie pisałabym o tym, gdybyś Ty nie napisał swojego komentarza. Lepiej nie antagonizować niepotrzebnie mieszkańców poszczególnych dzielnic.
~Mama 27-07-2009 20:52
Może trzeba by było zwolnić parę osób które wymyślają tak idiotyczne pomysły.Jeżeli park nie jest przede wszystkim dla spacerujących matek z dziećmi to dla kogo? HIPOKRYCI.A może wprowadźmy opłaty dla matek z wózkami i rowerzystów tzw. winiety parkowe. IDIOCI!!!
~brak 5-08-2009 1:01
ta pani p[rojektanka to niech myśli o swoje działce prywatnej a nie parku miejskim to jest głupota do potengi entej stały rowerzysta niech ona najpierw myśli głową

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group