Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8187
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdewastowana ścieżka nad jeleniogórską Młynówką

Wtorek, 18 stycznia 2022, 6:15
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zdewastowana ścieżka nad jeleniogórską Młynówką
Fot. Czytelniczka
O dewastacji ścieżki spacerowo - rowerowej przy kanale Młynówka w Jeleniej Górze informuje nasza Czytelniczka pani Alicja.
Rewitalizacja tej ścieżki wraz z otoczeniem - jak dumnie głosi tablica umieszczona na jej początku - została współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Nie widać jednak, aby służby były zainteresowane utrzymaniem ładu na tym terenie, który wygląda jak wielkie śmietnisko. Wandale zniszczyli też kosze na śmieci oraz połamali dwie ławki. Masa butelek wrzucana jest do kanału lub na skarpę nad kanałem. To przykre, bo jest to bardzo ładny teren, gdzie spaceruje dużo ludzi z dziećmi, z psami, również pojawiają się turyści. Moim zdaniem brakuje tam służb nadzorujących i patroli. Może monitoring poprawiłby bezpieczeństwo i ład w tym miejscu? - zwraca uwagę Czytelniczka
Teren tej ścieżki jest sprzątany w okresie letnim dwa razy w tygodniu, zimą raz w tygodniu – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca. - Wtedy też opróżniane są kosze na śmieci. Akty dewastacji, których niestety jest dość dużo, bo miejsce te upodobały osoby nadużywające alkoholu, staramy się usuwać na bieżąco. Tego ostatniego, o którym wspomina Czytelniczka Jelonki.com jak do tej pory nikt nam nie zgłaszał.

Jak informuje straż miejska w ubiegłym roku w tym miejscu miały miejsce 62 interwencje jej funkcjonariuszy. Kilka z nich zakończyło się wręczeniem mandatów. Sprawy te dotyczyły spożywania alkoholu w miejscu publicznym, zaśmiecania oraz innych nieobyczajnych zachowań.

Twoja reakcja na artykuł?

5
4%
Cieszy
11
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
4%
Smuci
28
23%
Złości
73
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group