Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9051
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbudowali nowy dom, jeszcze jeden nowy dom

Czwartek, 9 lipca 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zbudowali nowy dom, jeszcze jeden nowy dom
Fot. TEJO
Znikają rusztowania z nowej kamienicy przy ulicy Krótkiej. Budynek powstał w niespełna rok i zupełnie zmienił wygląd tego zakątka starego miasta.

Kolorowa kamieniczka wyłania się zza rusztowań i siatki ochronnej. Będą tu mieszkania i lokale użytkowe: głównie na parterze. Architektonicznie w nieznacznym stopniu nawiązuje on do dawnego stylu zabudowy starego miasta. Ale może się podobać. Wrażenie robią spore połacie okienne i stonowane, pastelowe barwy elewacji.

Na wybudowanie tej kamienicy trzeba było niemal roku. Jeśli odliczyć zimową przerwę, która trwała niemal trzy miesiące, można powiedzieć, że inwestycja powstała w rekordowym tempie. I pomyśleć, że jeszcze trzy lata temu miejsce to szpecił obskurny pawilon zbudowany w latach 70. XX wieku, w miejscu wyburzonych poniemieckich kamienic.

To nie jedyny plac budowy w centrum miasta. Rośnie też budynek mieszkalno-usługowy przy placu kard. Wyszyńskiego a także podobny obiekt przy ulicy Poznańskiej. Od poniedziałku zacznie się budowa Pasażu Grodzkiego. Biorąc pod uwagę ogrom możliwości inwestycyjnych, jakie istnieją na pełnym pustych placów starym mieście, to niezbyt wiele. Ale lepsze to niż zupełny zastój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group