Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbrodnia z zazdrości

Środa, 9 września 2009, 9:59
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2009, 7:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zbrodnia z zazdrości
Miejsce, w którym w sobotę znaleziono ciało ofiary, zabezpieczali policjanci.
Fot. Mar
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo byłej konkubiny i usiłowanie zabójstwa jej przyjaciela. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Sobieszowie. Kiedy kobieta i mężczyzna pili alkohol do mieszkania wtargnął sprawca. Pobił biesiadników. Mężczyzna trafił do szpitala, a kobieta wskutek doznanych obrażeń zmarła. Teraz za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

– Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 września 2009 roku w jednym z mieszkań. 38-letnia kobieta wspólnie ze swoim znajomym pili alkohol. Niespodziewanie do mieszkania wtargnął jej były konkubent. Mężczyzna ciężko pobił biesiadników. Mężczyzna trafił do szpitala, a kobieta wskutek doznanych obrażeń zmarła – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Ciało kobiety zostało znalezione w okolicach torowiska w Sobieszowie. Ze wstępnych ustaleń w sprawie wynikało, że mogła ona ponieść śmierć w wyniku potrącenia przez pociąg. Kolejne czynności i ustalenia w tej sprawie wykluczyły taką hipotezę i potwierdziły, że doszło do zabójstwa. Zatrzymanie sprawcy było już tylko kwestą czasu.

45-latek wytypowany jako sprawca tych przestępstw został zatrzymany przez policjantów już następnego dnia w jednym z mieszkań, gdzie aktualnie przebywał. Był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był notowany za inne przestępstwa. Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa sprawcy grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Więcej o makabrycznych zdarzeniach z Sobieszowa – w poniedziałkowej Jelonce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group