Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8709
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbrodnia w sylwestra

Środa, 8 stycznia 2020, 8:01
Aktualizacja: Czwartek, 9 stycznia 2020, 15:14
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zbrodnia w sylwestra
Fot. archiwum
Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze 18 – letniego Jakuba K., który jest podejrzany o śmiertelne pobicie w noc sylwestrową (1.01) 23 – letniego Łukasza F.

Zbrodnia miała miejsce w godzinach nocnych 1 stycznia 2020 roku na terenie Szklarskiej Poręby. Wówczas najprawdopodobniej doszło do sprzeczki między Jakubem K., a nieznanym mu Łukaszem F. W jej trakcie 18-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego dotkliwie pobił pokrzywdzonego zadając mu między innymi ciosy pięścią w głowę. W wyniku ciężkich obrażeń 23-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego zmarł.

Jakubowi K. zarzucono spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i skierowano do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględniając wniosek prokuratury zastrzegł jednak, że sprawca może zostać zwolniony z aresztu po uiszczeniu kaucji w wysokości 40 tysięcy złotych, co nastąpiło po wpłacie poręczenia majątkowego. Wobec stwierdzenia zgonu pokrzywdzonego, do którego doszło na skutek licznych rozległych obrażeń spowodowanych przez ciosy zadane przez Jakuba K., zarządzono jego ponowne zatrzymanie i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Skierowany następnie wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania został uwzględniony przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

W sprawie prowadzone są intensywne czynności dowodowe, zabezpieczono między innymi nagranie z monitoringu z miejsca zdarzenia i przesłuchano świadków. Przeprowadzona została także sekcja zwłok pokrzywdzonego. Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą do dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

4
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
8
13%
Smuci
5
8%
Złości
43
70%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group