Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5617
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wisła: Zbliża się szósta edycja Biegu po Nowe Życie

Niedziela, 15 marca 2015, 13:55
Aktualizacja: 14:04
Autor: red.
Wisła: Zbliża się szósta edycja Biegu po Nowe Życie
Fot. użyczone
6. PZU Bieg po Nowe Życie pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej przywita wiosnę w Wiśle! Największa społeczna inicjatywa promująca polską transplantację po raz piąty zagości w Beskidach.

21 marca w marszu nordic walking na wiślańskim rynku zobaczymy sportowców z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji wraz z gwiazdami teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej. W 6. PZU Bieg po Nowe Życie wystartują także sportowcy i dziennikarze i partnerzy projektu. Dzień wcześniej w Hotelu Gołębiewski podczas uroczystej gali po raz pierwszy zostaną wręczone statuetki Drugie Życie. W kilku kategoriach otrzymają je osoby, które szczególnie zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej promując idee świadomego dawstwa narządów do przeszczepów.

W sobotę 21 marca na rynku w Wiśle odbędzie się szósta w historii edycja Biegu po Nowe Życie – największej społecznej inicjatywy promującej polską transplantację. Po letniej edycji w Łazienkach Królewskich organizatorzy wracają do Wisły, by wspólnie z gwiazdami małego i dużego ekranu, sportowcami i dziennikarzami, promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim pokazać jak wielka jest grupa ludzi „dobrej woli” wspierających polską transplantację. W marszu nordic walking, który rozpocznie się w samo południe zobaczymy miedzy innymi ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, Barbarę Kurdej Szatan, Jacka Rozenka, Joannę Jabłczyńską, Marcina Mroczka, Agnieszkę Więdłochę, Macieja Kurzajewskiego, Odetę Moro, Piotra Kupichę, Karolinę Szostak, Klaudię Carlos, Szymona Wydrę, Mariusza Kałamagę, Monikę Pyrek, Mariusza Czerkawskiego, Paulinę Smaszcz Kurzajewską, Bartosza Obuchowicza i wielu, wielu innych. W sztafetach 6. PZU Bieg po Nowe Życie będą im towarzyszyć przedstawiciele partnerów i mediów oraz sportowcy z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Postanowiliśmy spotykać się dwa razy do roku, w Wiśle i Warszawie. Celowo nie mówię o edycji letniej i zimowej naszej inicjatywy, bowiem w zeszłym roku z powodu braku śniegu w Wiśle zamieniliśmy bieg narciarski na marsz nordic walking. Tak się nam to spodobało, że zostajemy przy tej formie rekreacji – prostej, i dla każdego. A pierwszy dzień wiosny został wybrany nieprzypadkowo, to symbol początku nowego życia – tłumaczy Arkadiusz Pilarz – dyrektor organizacyjny 6. PZU Bieg po Nowe Życie. Przemysław Saleta – ambasador wydarzenia dodaje - To nie jest sportowa rywalizacja, to takie spotkanie „na sportowo” podczas którego przekonujemy, że można być aktywnym po przeszczepie, że warto mówić o transplantacji. Jest nas coraz więcej i to jest budujące.

Po zakończeniu 6. PZU Bieg po Nowe Życie Przemysław Saleta odsłoni tablicę z własnym nazwiskiem w wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu. Na scenie wystąpi Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

Szczegóły programu 6. PZU Bieg po Nowe Życie znajdziecie na www.biegponowezycie.pl

(Tomasz Furtak)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group