• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 20:34
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 6535
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zbliża się „Święto Lnu” w Pałacu Łomnica

Wiadomości: Łomnica
Niedziela, 18 czerwca 2017, 10:20
Aktualizacja: 11:47
Autor: Joanna
Fot. organizator
„Powrót do dawnej świetności lnu w Kotlinie Jeleniogórskiej” to hasło tegorocznego festynu, który już w najbliższy weekend (24–25.06) odbędzie się w Pałacu Łomnica. Z tej okazji zaplanowano szeroki program artystyczny.

Już w najbliższy weekend w Pałacu Łomnica odbędzie się „Święto Lnu”. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem „Powrót do dawnej świetności lnu w Kotlinie Jeleniogórskiej”. Na tę okazję zaplanowano bogaty program artystyczny. Będą między innymi pokazy mody lnianej, pokazy tańców dworskich oraz strojów z epoki Christiana Mentzla. Nie zabraknie warsztatów dla najmłodszych, pokazów kowalstwa artystycznego w Kuźni Folwarcznej oraz prezentacji kunsztu śląskich wypieków. Tradycyjnie odbędzie się kiermasz lnu oraz lokalnego rękodzieła. Festyn poświęcony tradycji śląskiego lnu będzie trwał dwa dni w godzinach od 11.00 do 18.00. W czasie festynu będą również czynne stałe atrakcje obiektu jak Muzeum w Dużym Pałacu, Sklepy: Lniarski i Folwarczny, Piekarnia oraz restauracje: „Stara Stajnia” i Pałacowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kierowca 18-06-2017 16:24
U niemki kazdy festyn jest taki sam, na jedno kopyto. A tych festynow ma coraz wiecej, coraz wiecej sie ich mnozy z byle powodu zeby z naiwnych ludzi zdzierac kase. Moze w koncu uzbiera na porzadny parking,tak aby jej "klienci" parkujac na zakazie nie lamali w sposob jawny i ewidentny prawa stwarzajac przy tym zagrozenia dla innych uczestnikow ruchu drogowego?? Zreszta sama wlascicielka powinna wyciac swoje krzaki na skrzyzowaniu,poniewaz juz wielokrotnie byly one jedna z przyczyn kolizji na tamtym skrzyzowaniu,bo kompletnie nic tam przez nie nie widac!
~em 19-06-2017 17:04
Zostań w domu smutny pajacu........
~Do kierowcy 20-06-2017 23:14
A co ma ta niemka do tego że ktoś znaków nie umie odczytać ? Jak krzaczory przeszkadzają to do zarządcy drogi wystąp z petycją ! Oraz te imprezy to za twoje robi czy żal że tobie na konto nie wpływa czy podbiera też z twojego portfela jako sponsora ? Najlepiej nic nie robić ! W kolejce po 500+ poczekać, a następnie w markecie na monopolowym zostawić i z kolegami na ławeczce wszystkich obsmarować przy trunkach !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group