Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7171
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbiórka złomu na łódź dla OSP

Wtorek, 8 czerwca 2021, 8:13
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zbiórka złomu na łódź dla OSP
Fot. OSP Wiejska
Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z ulicy Wiejskiej w Jelenia Góra poprzez zbiórkę złomu szukają możliwości pozyskania środków na zakup łodzi, która ma być wykorzystywana w działaniach ratowniczych.

Zbiórka, która ruszyła 2 czerwca odbywa się na terenie całego powiatu karkonoskiego. Masz zalegający złom znaleziony podczas wiosennych porządków? Nie wyrzucaj. Oddaj go strażakom! Złom można przywozić do siedziby jednostki przy ul. Wiejskiej 54 (garaże) gdzie jest wyznaczone miejsce do jego składowania. Złom odbiorą również strażacy, po telefonicznym ustaleniu terminu odbioru. Kontakt w tej sprawie: 509180509.

Mimo że jesteśmy jednostką mającą siedzibę w pobliżu rzeki Bóbr, to obecnie nie posiadamy sprzętu wodnego – mówi prezes OSP Wiejska Łukasz Szeszko. - Kupując łódź chcemy, aby możliwości prowadzenia przez nas działań ratowniczych oraz przeciwpowodziowych uległy zwiększeniu. Liczyliśmy, że łódź uda nam się nabyć z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Niestety kwota jaką otrzymaliśmy wystarczyła jedynie na nabycie przyczepy do przewożenia łodzi. Dlatego wpadliśmy na pomysł przeprowadzenia zbiórki złomu, który następnie sprzedamy, a zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczymy na zakup łodzi. Potrzeba nam 10 – 12 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group