Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4909
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbigniew Preisner w Jeleniej Górze?

Sobota, 6 marca 2010, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zbigniew Preisner w Jeleniej Górze?
Fot. infomuzyka
Sto tysięcy złotych przyznał w tym tygodniu Zarząd Województwa Dolnośląskiego dla Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze na wsparcie Dni Muzyki Pasyjnej na Dolnym Śląsku. Koncerty odbędą się na przełomie marca i kwietnia. Być może gościem jednego z nich będzie światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner.

Dni Muzyki Pasyjnej to cykl dwóch koncertów oratoryjnych i dwóch koncertów kameralnych. – 26 marca w piątek w Kościele w Oławie, a 27 marca w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa w Jeleniej Górze wykonamy „Requiem dla mojego przyjaciela” Zbigniewa Preisnera z udziałem orkiestry symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej, Chóru Gaudium, Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Piotra Olecha i Piotra Łykowskiego (kontratenorzy), Tadeusza Janczaka (baryton) i Bogdana Makala (bas) – mówi Zuzanna Dziedzic, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej.

Koncerty kameralne odbędą się natomiast w Filharmonii Dolnośląskiej 1 i 2 kwietnia br. czyli w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 17.00.
– Autorką tych koncertów jest Marzena Lubaszka, która opracowała cały program tych dni. 1 kwietnia odbędzie koncert z udziałem kwartetu smyczkowego i narratora Roberta Gonery. W ich wykonaniu usłyszymy Josepha Haydna „Siedem słów Chrystusa na krzyżu”. Drugiego kwietnia wystąpi kwartet smyczkowy i Marzena Lubaszko (sopran) . W ich wykonaniu usłyszymy dzieło Luigi Boccheriniego „Sabat Mater” – dodaje Zuzanna Dziedzic.

Będzie to pierwsza edycja Dni Muzyki Pasyjnej. Jeśli znajdą uznanie wśród słuchaczy, będą powtarzane. – Staramy się i zrobimy wszystko by pan Zbigniew Preisner przyjechał do Jeleniej Góry na nasz koncert. Zaproszenie zostało już wysłane przez wicemarszałka województwa dolnośląskiego Jerzego Łużniaka – mówi Zuzanna Dziedzic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group