Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4219
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbigniew Ładziński zasłużony dla gospodarki

Wtorek, 17 lutego 2015, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zbigniew Ładziński zasłużony dla gospodarki
Fot. Angela
Pierwszy na Dolnym Śląsku medal „Zasłużony dla Gospodarki Narodowej Rzeczpospolitej” odebrał z rąk wiceminister gospodarki Ilony Antoniszyn –Klik jeleniogórzanin Zbigniew Ładziński. – To dla mnie wielkie zaskoczenie i ogromny zaszczyt, ukoronowanie 40 lat pracy zawodowej – mówi nagrodzony i dodaje: ten medal dedykuję wszystkim moim przyjaciołom, rzemieślnikom, przedsiębiorcom, którzy pracują na rzecz rozwoju naszej gospodarki.

Wszystkich jego sprawowanych funkcji i zasług dla regionu i mieszkańców nie sposób wymienić. Tą najbardziej widoczną jest jednak funkcja radnego. Od ponad 20 lat Zbigniew Ładziński aktywnie pracuje w samorządzie Jeleniej Góry– obecnie jako radny niezrzeszony, który podkreśla, że głosuje według własnego sumienia i ponad wszelkimi partyjnymi dyscyplinami. Od lat swoją samorządową dietę przekazuje na cele społeczne i charytatywne. Jest też założycielem i pierwszym prezydentem Ratary Clubu Jelenia Góra (1997’), którego celem jest służba potrzebującym. Jest również prezesem Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu i starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Jeleniej Górze.

- Cieszę się, że w swoim życiu mogłem coś zrobić dla młodzieży, bo wiem, że dzięki temu będzie im w życiu łatwiej znaleźć pracę, a to z kolei przełoży się na rozwój gospodarki – mówi Zbigniew Ładziński. – Kiedyś o szkołach zawodowych nie mówiło się zbyt pochlebnie, dzisiaj ten wizerunek się zmienia i to cieszy – dodaje.

Z. Ładziński prywatnie prowadzi rodzinne, prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 220 pracowników. Razem z młodszym synem prowadzi zakład na terenie Jeleniej Góry, gdzie zatrudnionych jest około 150 osób. Starszy jego syn ma zakład w Podgórzynie i zatrudnia około 60 osób. Wytwarzając konstrukcje metalowe wprowadza innowacyjne rozwiązania. Działalność rzemieślniczą, w zakresie metaloplastyki, Z. Ładziński rozpoczął już od 1974 roku.

Aktywnie uczestniczy w życiu swojej cieplickiej parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Jego firma wykonała i ustawiła olbrzymi Krzyż Milenijny na Dziwiszowskim Wzgórzu. Przedsiębiorca sfinansował również rekonstrukcję 300-letniego zegara wmontowanego w sklepienie Kościoła Łaski w Jeleniej Górze. Obecnie przewodniczy również Stowarzyszeniu Potrzebującym i Pomagającym "RAZEM" w Jeleniej Górze.
Na swoim koncie ma wiele odznaczeń państwowych i rzemieślniczych oraz wyróżnień przez wiele organizacji społecznych. W 1997 roku został wybrany Człowiekiem Roku województwa jeleniogórskiego.

Za swoją działalność charytatywną został uhonorowany Pierścieniem Milenijnym Archidiecezji Wrocławskiej. Ostatni medal - „Zasłużony dla Gospodarki Narodowej Rzeczpospolitej” - został mu wręczony w Bolesławcu podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego powołującego Klaster Edukacyjny "Invest in Edu" WSSE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group