Piątek, 23 lutego
Imieniny: Damiana, Izabeli
Czytających: 8494
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbigniew Ładziński jednak kandydatem. Aktywny społecznie

Piątek, 26 sierpnia 2011, 7:35
Aktualizacja: Sobota, 27 sierpnia 2011, 8:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zbigniew Ładziński jednak kandydatem. Aktywny społecznie
Fot. Angela
Wieloletni radny Jeleniej Góry, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej i lokalny przedsiębiorca, Zbigniew Ładziński zadecydował, że jednak wystartuje w wyborach do Senatu z Komitetu Wyborczego ”Aktywni Społecznie”. Do najbliższej soboty musi zebrać dwa tysiące podpisów poparcia. Pierwotnie miał startować z listy PO.

- Start w tegorocznych wyborach parlamentarnych był dla mnie trudną decyzją, jednak koledzy z Platformy Obywatelskiej długo mnie do tego namawiali. Znali bowiem moje doświadczenie i umiejętności, a także zaangażowanie. W końcu zgodziłem się wystartować, jednak mimo podjętej uchwały rady powiatowej PO zatwierdzającej moją kandydaturę, przyszły „rozkazy z góry”, by zamiast mnie wystartował Józef Pinior, który nie pochodzi z naszego regionu. Wielu ludzi wiedziało natomiast, że miałem startować – opowiada Zbigniew Ładziński.

– Po decyzji PO zaczęto do mnie dzwonić z informacją, że potrzebny jest ktoś z doświadczeniem i wiedzą, ktoś, kto zna realia tego regionu i zaproponowano mi bym wystartował z Komitetu Wyborczego Aktywni Społecznie, który nie ma żadnych powiązań politycznych. Odważyłem się na ten start, bo uważam, że posiadam wiedzę i doświadczenie, które mogę wykorzystać dla dobra naszego regionu i jego mieszkańców – dodaje Z. Ładziński.

Zbigniew Ładziński jest jeleniogórskim radnym od 20 lat. W wyborach samorządowych startował ze Stowarzyszenia Potrzebujących „Razem”, a w ostatnich kadencjach z list SLD. Podkreśla jednak, że nigdy nie należał do żadnej partii.

– Moim zdaniem nie kolor legitymacji świadczy o tym, jakimi jesteśmy ludźmi. Wyznaję zasadę ”Pokaż mi co zrobiłeś, a powiem ci kim jesteś”. Ja od wielu lat prowadzę firmę z moimi synami, zatrudniam około 150 pracowników. Nigdy nie spóźniłem się z wypłatą wynagrodzeń nawet o jeden dzień. Od 20 lat czynnie działam w samorządzie i znam problemy mieszkańców i przedsiębiorców z tego regionu. Pomagam też ludziom.

– Senat natomiast jest organem, który prześwietla wszystkie ustawy. Ja wiem, co będzie dobre dla regionu, a co nie, i tak będę głosował. Zawsze tak głosowałem. Moi koledzy z Platformy czy SLD zawsze wiedzieli, że jestem niesterowalny i nie należę do ludzi, którzy podporządkowują się jakimś decyzjom odgórnym. Zawsze głosowałem zgodnie z własnym sumieniem i nikt na mnie nie naciskał, by było inaczej – zapewnia Zbigniew Ładziński.

Do soboty zbierane będą podpisy poparcia dla Zbigniewa Ładzińskiego, i jak zapewnia kandydat, jest ich już prawie komplet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (84)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1387
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Kultura
Otwarcie wystawy o saniach rogatych
 
Kultura
Pułapka na myszy
 
112
Mercedesem w busa
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group