Wystawie towarzyszy prezentacja rzeźb Inuitów, fotografie Kazimierza Pichlaka dokumentujące jego podróże po Afryce, a także zbiór oryginalnych masek pochodzących z Nepalu i Afryki. Całość tworzy wielowątkową opowieść o kulturach pierwotnych oraz ich artystycznym i symbolicznym dziedzictwie.
Ekspozycja prezentowana jest w Laboratorium Szkła przy Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze i będzie dostępna dla zwiedzających do 30 sierpnia 2026 roku.
Konrad Tomaszewski jest rzeźbiarzem, grafikiem, fotografikiem, jubilerem, projektantem wnętrz, a także pedagogiem, dziennikarzem i społecznikiem. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W swojej twórczości konsekwentnie podejmuje próbę przedstawienia wizerunku człowieka. Już jego wczesne prace z cyklu „Zapamiętane” spotkały się z uznaniem środowiska artystycznego oraz pozytywnym odbiorem krytyków sztuki. W swoich realizacjach artysta wykorzystuje szkło, metal, kamień, drewno oraz tkaninę.











Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.