Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4561
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Francja: Zbierali doświadczenie we Francji

Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 14:28
Aktualizacja: 14:32
Autor: MDvR
Francja: Zbierali doświadczenie we Francji
Fot. użyczone
Drużyna młodzików KKS–u Jelenia Góra uczestniczyła w dniach 21–28 maja w międzynarodowym turnieju piłki nożnej rozgrywanym we Francji.

- Głównym celem wyjazdu był udział w turnieju piłki nożnej młodzików (rocznik 2002 i młodsi) w którym startowało 16 drużyn z Francji, Portugalii i dwa kluby polskie Baszta Wałbrzych i KKS Jelenia Góra. Startując w kategorii U-13 zajęliśmy 12. miejsce wygrywając jeden mecz 2:0 i ponosząc trzy porażki w tym 1:2 po kompromitującym rzucie karnym przyznanym gospodarzom turnieju.

Pobyt we Francji to oczywiście nie tylko rozgrywki piłkarskie, ale także bogaty program turystyczny. Już samo zakwaterowanie w pięknej nadmorskiej miejscowości La Ciotat, z której dojeżdżaliśmy do Marsylii trasami górskimi, po których często rywalizują uczestnicy słynnego wyścigu Tour de France zrobiło na chłopcach duże wrażenie. Basen ze zjeżdżalniami i boisko do piłki nożnej plażowej umożliwiły regenerację sił po długiej podróży i możliwość rywalizacji z chłopcami z Wałbrzycha.

Zwiedzanie Stade Velodrome-stadionu Olimpique Marsylia (niestety ze względu na przerwę techniczną nie weszliśmy do środka), wjazd i widoki z klasztoru górującego nad Marsylią, rejs statkiem po Morzu Śródziemnym do Les Calanques, które są zabytkiem przyrody w skali UNESCO to kolejne wspaniałe wrażenia.

Chyba ze względu na wysokie fale na morzu szczególnie ta ostatnia "atrakcja" utkwi w pamięci naszych zawodników. Dobrze, że byliśmy przygotowania na chwilowe niedyspozycje. To chyba jedyny, niespodziewany minus naszych wcześniejszych tygodniowych wakacji spędzonych w pięknych miejscach i przy wspaniałej pogodzie.

Wyjazd do Francji był możliwy dzięki zaproszeniu zaprzyjaźnionego z nami klubu Baszta Wałbrzych i jego trenera Marka Figurskiego, który zadeklarował chęć wyjazdu z naszą drużyną także w przyszłym roku - komentuje Grzegorz Królikowski, wiceprezes KKS-u Jelenia Góra.

Ekipa KKS Jelenia Góra pojechała do Francji w następującym składzie: Maciek Andruszkiewicz, Kacper Biernat, Maciek Busłowicz, Marcel Dąbek, Rajnek Gerula, Dawid Gil, Kuba Jurecki, Kamil Juszczyk, Kacper Kaszewski, Szymek Nalewajczyk, Gabi Sowa, Kuba Niewiadomski, Mateusz Wilski, Dawid Zientek. Opiekunami ekipy byli: trener Grzegorz Królikowski oraz Andrzej Sowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group