Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2823
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Zatrzymania za korupcję w Polskiej Spółce Gazownictwa

Poniedziałek, 14 grudnia 2020, 11:33
Autor: WAC
Wrocław: Zatrzymania za korupcję w Polskiej Spółce Gazownictwa
Fot. CBA
Cztery osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy wrocławskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w śledztwie dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.

Wrocławscy śledczy z Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratury Okręgowej prowadzą wspólnie postępowanie w sprawie m.in. podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu.

W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali 4 osoby - przedsiębiorcę oraz byłą kierownik Działu Inwestycji i Remontów, a także dwóch inspektorów nadzoru z wrocławskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że była kierownik Działu Inwestycji i Remontów w latach 2017-2018, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości w łącznej kwocie około 3 milionów zł - informuje CBA. - Wszystko wskazuje na to, że kobieta nakłoniła przedsiębiorcę realizującego na rzecz spółki roboty budowlane do poświadczania nieprawdy w wystawianych przez niego fakturach VAT oraz protokołach częściowego odbioru robót budowlanych. Poświadczono wykonanie prac budowlanych co faktycznie nie miało miejsca.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
42%
Cieszy
5
21%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
6
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
209
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group