Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8786
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Zatrzymani za nielegalną pracę i wyłudzenie wiz

Sobota, 17 listopada 2012, 7:14
Aktualizacja: 8:47
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Zatrzymani za nielegalną pracę i wyłudzenie wiz
Fot. Archiwum
W środę (14 listopada br.) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze zatrzymali pięcioro obywateli Ukrainy, którym zarzuca się nielegalną pracę oraz wyłudzenie polskich wiz. Trzyosobowa rodzina została zatrzymana na autostradzie A 4. Podróżowała samochodem marki Mercedes z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi.

- Podczas czynności sprawdzających okazało się, że rodzina przebywa na terenie naszego kraju niezgodnie z deklarowanym celem przyjazdu – informuje wz st.chor.sztab. SG Radosław Kułak, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy w związku z podejrzeniem wyłudzenia polskiej wizy zostali zatrzymani. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających Komendant PSG w Jeleniej Górze cofnął całej trójce posiadane wizy z prawem do wykonywania pracy na terytorium RP oraz zobowiązał ich do opuszczenia kraju do 23. listopada 2012 r.

Tego samego dnia kolejne dwie osoby trafiły do Pomieszczeń Przeznaczonych Dla Osób Zatrzymanych.

- Tym razem byli to dwaj mężczyźni, obywatele Ukrainy, zatrudnieni w jednej z firm na terenie Świdnicy, gdzie pracowali bez wymaganych dokumentów. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami przeciwko pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Natomiast cudzoziemcy, podobnie jak w pierwszym przypadku, zostali zobowiązani do samodzielnego opuszczenia terytorium RP – dodaje wz st.chor.sztab. SG Radosław Kułak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group