Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10505
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zarzuty dla "pirata"

Piątek, 4 września 2020, 7:12
Aktualizacja: Niedziela, 6 września 2020, 10:53
Autor: WAC
Region: Zarzuty dla "pirata"
Fot. policja
Funkcjonariusze z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu po pościgu zatrzymali 35-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, uciekał będąc pod wpływem narkotyków i pojazdem skradzionym z terenu powiatu lubańskiego.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie miasta i gminy Zgorzelec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przyśpieszył i zaczął uciekać stwarzając ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. W rezultacie doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającą się hondą, kierowaną przez 49-latka. Na szczęście nikomu z uczestników nic się nie stało.

Kierujący został zatrzymany. Pojazd, którym uciekał 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, jak i tablice rejestracyjne, które miał założone, pochodziły z kradzieży - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z policji dolnośląskiej. - Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna był pod wpływem środków psychotropowych. Podczas prowadzonych czynności podejrzewany znieważał funkcjonariuszy używając słów powszechnie uważanych za obelżywe i groził policjantom próbując zmusić ich do zaniechania wykonania czynności.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem środków psychotropowych, znieważenie policjantów, groźby kierowane wobec funkcjonariuszy, włamanie do pojazdu, w którym znajdowały się portfel z dokumentami innej osob, oraz jego kradzież. Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

38
67%
Cieszy
9
16%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
7
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
849
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group