Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2639
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zarzuty dla nieuczciwej przedstawicielki handlowej

Niedziela, 24 maja 2020, 12:08
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2020, 13:25
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zarzuty dla nieuczciwej przedstawicielki handlowej
Fot. archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Karolinie B., która działając na rzecz spółki TeleOpieka24 Sp. z o.o., doprowadziła szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie ich w błąd co do warunków oferowanych umów o usługi reklamowe.

Spółka TeleOpieka24 Sp. z o.o. została utworzona w 2016 roku w Warszawie, ale jej siedziba mieściła się faktycznie we Wrocławiu. Klientom oferowano między innymi usługi dla osób starszych, których przedmiotem było wykonanie prostych czynności dnia codziennego, jak pośrednictwo w uzyskaniu pomocy medycznej, usługi remontowej i tym podobnych. Drugim projektem spółki TeleOpieka24 Sp. z o.o. była sprzedaż usług reklamowych drobnym przedsiębiorcom.

Umowy były oferowane przez sieć telemarketerów, kurierów i przedstawicieli spółki. W obu przypadkach sprawcy bazowali na braku rozeznania klientów co do warunków zawieranych umów i możliwości oraz kosztów związanych z ich wypowiedzeniem, a nawet co do samego faktu zawarcia umowy. Przedstawiciele spółki TeleOpieka24 Sp. z o.o., dążąc do podpisania umów przez pokrzywdzonych stosowali rozmaite metody nacisku, presji i dezinformacji.

W kwietniu 2019 roku przedstawiono zarzuty oszustwa oraz działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej trojgu mieszkańcom Wrocławia i Warszawy kierującym spółką, którzy na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwa grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Zarzutami objęto również kilkanaście innych osób, w tym kurierów, telemarketerów i przedstawicieli spółki, którzy na polecenie i według instrukcji udzielonych przez kierujących firmą oferowali klientom produkty TeleOpieki24. Według ustaleń Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, liczba pokrzywdzonych szacowana jest na nie mniej, niż 2132 osoby. Spośród tych osób, 849 pokrzywdzonych dokonało płatności na rzecz spółki na łączną kwotę w wysokości szacowanej na 624 040 złotych. Łączna wysokość zobowiązań zaciągniętych przez klientów Spółki TeleOpieka24 Sp. z o.o. szacunkowo opiewa na sumę nie mniejszą, niż 12 919 782 złotych. 

Karolina B. pracowała dla Spółki od 2017 roku, początkowo jako telemarketer - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Telefonicznie przekazała klientom niepełne informacje na temat oferowanych przez spółkę produktów. Następnie, wykonywała też obowiązki przedstawiciela handlowego. Działając w opisany powyżej sposób doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 57 osób, które podpisując umowy zaciągnęłyi zobowiązania w łącznej wysokości przekraczającej 1 milion złotych. Suma wpłat dokonana przez pokrzywdzonych to blisko 40 tysięcy złotych.

Oskarżona przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej. W złożonych wyjaśnieniach 33-letnia mieszkanka Głogowa opisała mechanizm działania spółki w sposób zgodny z dotychczasowymi ustaleniami.

Śledztwo co do pozostałych podejrzanych w dalszym ciągu pozostaje w toku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
3
14%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
10%
Złości
11
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group