Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6067
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zarząd PO bez Schetyny, ale z Papajem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 listopada 2013, 11:16
Aktualizacja: 11:45
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Podczas wczorajszej (25.11) Rady Regionu Dolnośląskiego PO, wybrano nowy zarząd partii. Do władz nie wszedł Grzegorz Schetyna. Z jeleniogórskich działaczy nie wybrano też posłanki Zofii Czernow ani prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiła. Członkiem zarządu został natomiast były wiceprezydent Jeleniej Góry Hubert Papaj. – Teraz kurz bitewny już opadł i czas wziąć się do pracy – mówi H. Papaj.

Przypominamy, że po burzliwych wyborach przewodniczącym został Jacek Protasiewicz. Na wiceprzewodniczących wybrani zostali: Ewa Drozd, Cezary Przybylski, Stanisław Huskowski i Tomasz Smolarz. Sekretarzem regionu został Piotr Lech, a skarbnikiem regionu: Dolota Galant.

Członkowie zarządu to: Iwona Krawczyk, Jakub Szulc, Marek Łapiński, Dorota Gromadzka, Barbara Zdrojewska, Hubert Papaj, Łukasz Puźniecki, Katarzyna Mrzygłocka, Robert Jagła, Andrzej Jamrozik.

- Nie spodziewałem się, że to mnie wybiorą na reprezentanta naszego regionu, było to miłe zaskoczenie – mówi Hubert Papaj. – Najważniejsze jednak, że w dalszym ciągu region ma swojego reprezentanta, który będzie dbał o jego interesy. W minionej kadencji był to Jerzy Pokój, przez najbliższe cztery lata będę to ja. Jest za wcześnie, by mówić o pomysłach i planach, bo dopiero zakończyły się wybory. Nie będę też oceniał pracy poprzednika. Jestem otwarty na współpracę w jak najszerszym gronie. Moim zdaniem PO powinna mówić jednym głosem - podkreśla H. Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz

~rumcajs54 26-11-2013 12:06
Pal sześć tę DOLOTĘ ale jakby nie patrzeć prezydent nazywa się ZAWIŁA nie Zawił.
~: 26-11-2013 12:17
Drabina awansu p.Papaja ma jeszcze wiele szczebli do szczytu, no ale tempo wspinania jest imponujące! Aby tylko przy tej czynności p.Hubert nie zapomniał o korzeniach! Podobno z wysokiej drabiny boleśnie się spada, ale co tam, ktoby teraz o tym myslał...
~ 26-11-2013 12:57
Decyzją posłów odbiera się Dolnemu Śląskowi 66 mln złotych. Zamiast 176 mln zł subwencji, jak pierwotnie zakładano, do samorządu województwa wpłynie jedynie 110 mln zł. 19 z 34 posłów z Dolnego Śląska zagłosowało za zmianami, przez które region traci miliony złotych. Marszałek zapowiada walkę. Wszystko przez zmiany w tzw. janosikowym, czyli obowiązkowej opłacie, którą bogatsze samorządy wnoszą na rzecz tych biedniejszych. W myśl nowych zapisów, Dolny Śląsk będzie musiał wpłacić do Skarbu Państwa 268 mln zł. A odzyska mniej. Przeciwko zmianom protestuje marszałek Rafał Jurkowlaniec. Uważa, że to zła decyzja posłów, która może zdestabilizować budżet województwa. Nie zgadza się na to, żeby kosztem Dolnego Śląska ratować budżet województwa mazowieckiego. ∨ Czytaj dalej Dziś o godz. 12.30
~ 26-11-2013 12:58
Jak głosowali dolnośląscy posłowie? Za zmianami w "janosikowym" byli wszyscy dolnośląscy posłowie Platformy Obywatelskiej : Bogdan Zdrojewski, Sławomir Piechota, Ewa Wolak, Michał Jaros, Jarosław Charłampowicz, Stanisław Huskowski, Marek Łapiński, Maciej Zieliński, Roman Kaczor, Izabela Mrzygłocka, Jakub Szulc, Monika Wielichowska, Tomasz Smolarz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Grzegorz Schetyna, Ewa Drozd, Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki, Norbert Wojnarowski.
~cityzen 26-11-2013 13:35
Patrzcie lepiej jak P. Zawiła odwdzięczył się zgodą na budowę Krematorium na osiedlu Czarnym za wygrane wybory w grudniu 2010 roku!!! http://www.osiedleczarne.za.pl/blog/osiedle-wybralo-marcina-zawila/ Powszechnie wiadomo, że "inwestycje" typu: Krematoria, ośrodki dla narkomanów, alkoholików, d...ntów, schroniska dla zwierząt, kurze fermy itp. mimo spełniających wszystkich norm unijnych mają wpływ na życie mieszkańców, obniżenie atrakcyjności i cen nieruchomości znajdujących się w rejonie. Poza tym władze miasta zobowiązane są dbać o interesy większości a nie i interes jednej firmy pogrzebowej... Nie zgadzajmy się na to! Protestujmy przeciwko budowie spalarni ciał na naszym osiedlu!
~hmm... 26-11-2013 13:52
od kiedy to partyjny aparat jest od załatwiania kasy,która w sumie jest przez organy wybieralne w wyborach powszechnych dystrybuowana. Ale tak to jest: konia kują a żaba (H.P.) nogę podstawia. Hi, hi, hi ;)
~miss@ 26-11-2013 15:16
Jak się zachwyciłam, że takiej jednej kobity nie wzięli strasznie ambitnej z ograniczonym "kubusiowym mózdżkiem" co wszystkich poderzjewa a sama ma najwięcej za uszami, ale uważa ,ze nikt nic nie wie. Niech sobie karnet w Sądzie wykupi.
~ 26-11-2013 15:26
Ten szef od Wodnika zarabia 12,300 zł./m-c.Tak go wywindował plastikowy ,który należy do spółek miejskich i też garnie dużą kasę.Precz z takimi rządcami.
~scheta 26-11-2013 15:48
Ludzie Schetyny na bruk a teraz robi się nowa klika sprzyjająca władzy PO.najgorsze jest to ,że PO tylko gada a nic tak naprawdę nie potrafi zrobić boją się radykalnych reform MEN, NFZ, bo to nie jest popularne przed wyborami. Ważne jest ,aby człowiek potrafił coś zrobić i w momencie gdy odszedł pan Papaj nagle po prawie 8 miesiącach np mieszkańcy otrzymali odp na pisma, można było nagle zrobić to na co czekano od lat
~wyborca 26-11-2013 16:37
Tym samym Papaj potwierdził, że jest jednym z tych zdrajców, którzy w ostatnim momencie opuścili Schetynę i przeszli do Protasiewicza. I co my w efekcie mamy? Aferę łapówkową z rozdawaniem posadek w KGHM-ie, wyjątkowego karierowicza i cynika Protasiewicza na czele oraz porozumienie z Dutkiewiczem, przez co Dolny Śląsk będzie jeszcze bardziej dojony przez Wrocław. Co obiecano panu Papajowi za zdradę? Też jakąś posadkę w KGHM-ie? A może szykuje się już na stołek prezydenta w Jeleniej Górze? Sorry, ale ten człowiek dobitnie pokazał, że nie ważne jest dla niego dobro naszego miasta i regionu, ale wyłącznie własna kariera w partii. Pan Papaj robi tak, jak aktualnie POlityczny wiatr zawieje. W życiu nie zagłosuję na tego człowieka i dla mnie po ostatnich aferach w PO jest on już skończony.
~ 26-11-2013 16:39
Ten gość co rzadzi MOPS zarabia 8,900 zł.To przecież MOPS tez jest z podatków.Ludzie opamiętajcie się ,nie każda władza jest tak przeciwna swojemu ludowi.Ci to szczególni pazery.
~ 26-11-2013 16:44
@wyborca: 100% racji ! Jedyną zasługą Papaja jest to, że w ostatniej chwili zmienił front, tj. zdradził Schetynę i przeszedł na stronę Protasiewicza. Pewnie też został POdkupiony. Takie mały mo...lny kurdupelek, który każdego zdradzi jak dostanie od kogoś innego więcej srebrników. Kreatura do n-tej potęgi !
~PO-wiec 26-11-2013 16:54
Papaj i jego koledzy nie zdradzili Schetyny, tylko w wyborach przy poparciu większości członków PO w JG poparli Protasiewicza. Dlaczego? Ano dlatego, że Schetyna i jego żołnierze oderwali się od dołów partyjnych. Erozja tej grupki trwała od dłuższego czasu, ale Schetyna i jego ludzie zadufani w sobie tego nie widzieli. I tak to się skończyło...
~wyborca 26-11-2013 17:30
Przed wyborem można było przeprowadzić postępowanie antykorupcyjne między Panem Papajem, a Kompanią Kupiecką TRAK
~ 26-11-2013 17:48
chyba tylko ludzi z zewnątrz porusza przepychanka w PO; panowie dobrze wiedzą jak korzystać z przynależności partyjnej; muszą się spotkać wszyscy, podzielić województwo (nasza Jelenia Góra, Świdnica, ... a wasz Wałbrzych, Legnica, ...) i wtedy pod jednym, wspólnym sztandarem po raz kolejny usadowić się przy korytkach
~w13 26-11-2013 18:02
nie lubiąc PO ale nie mozna widziec ze nagradza sie kgos kto zmienil w ostniej chwili front zdradzil schetyne i wskoczyl na nowego faworyta zreszta to by byla ich sprawa gdyby nie to ze nowyuklad prostasiewicza ma byc przyjazny do dudkiewicza a to zle nam wrozy...bo wrocław wroci do gry w sejmiku tam gdzie forsa a my mamy pozamiatane i nawet bez lubienia pokoja mozna pamietac ze w sejmiku jak nigdy nasz region mial sie dobrze i mial dostep do srodkow a teraz tylko kariera papaja i forsa wroclawia..ps kiedys tak bylo niestety
~do ~PO-wiec 26-11-2013 18:09
Nie wprowadzaj w błąd. Papaj należy do kilkunastu posłów, którzy w ostatniej chwili, po pierwszym a przed drugim głosowaniem przeszli ze strony Schetyny na stronę Protasiewicza, przez co zmienił się wynik wyborów. Sam się zresztą do tego przyznał w jednym z artykułów. znamienne, że wszyscy ci politycy zostali przekupieni przez Protasiewicza posadkami w róznych miejscach. Pewnie sam jesteś zwolennikiem Protasiewicza, przez co bronisz swojego pana. A prawda jest taka, że Papaj udowodnił, że nie interesuje go dobro naszego regionu, a jedynie własna kariera, ponadto pokazał, że nie ma za grosz przyzwoitości.
~ 26-11-2013 18:17
Przecież Oni sa ....i na naszym utrzymaniu.To my im dajemy prace.
~ 26-11-2013 18:25
do 26-11-2013 18:09 | ~do ~PO-wiec | a jak on to udowodnił, że nie zależy mu na regionie? możesz trochę jaśniej?
~w13 26-11-2013 18:26
nie lubiąc PO ale nie mozna widziec ze nagradza sie kgos kto zmienil w ostniej chwili front zdradzil schetyne i wskoczyl na nowego faworyta zreszta to by byla ich sprawa gdyby nie to ze nowyuklad prostasiewicza ma byc przyjazny do dudkiewicza a to zle nam wrozy...bo wrocław wroci do gry w sejmiku tam gdzie forsa a my mamy pozamiatane i nawet bez lubienia pokoja mozna pamietac ze w sejmiku jak nigdy nasz region mial sie dobrze i mial dostep do srodkow a teraz tylko kariera papaja i forsa wroclawia..ps kiedys tak bylo niestety
~Boss 26-11-2013 19:18
zmiany ,zmiany zmiany ha ha ha bananowa republika kacyków partyjnych
~IW 26-11-2013 19:47
Członkowie POPZPR to ludzie chorzy na władzę i pieniądze!!!
~ 26-11-2013 20:16
DOLNOŚLĄZAK. Panu Hubertowi - życzę pomyślnej realizacji zamierzeń społecznych, gospodarczych i politycznych. A - przede wszystkim - osobistych. Współczuję z powodu utraty stanowiska wiceprezydenta. Z nadzieją patrzę jednak w przyszłość, upatrując w osobie pana Papaja, przyszłego prezydenta Jel.Góry, być może - w przyszłości - także prezydenta Polski. Jestem pełen uznania dla partyjnych inicjatyw pana Papaja. W szczególności utworzenia w magistracie dialogu społecznego. Wydziału, który skutecznie wizerunkowo ""wspiera"" /????/ aktywistę PO-partii zatrudnionego tymczasowo na funkcji prezydenta miasta.
~ 26-11-2013 20:20
PO ma Papaja, KPN ma Raja - ale jaja!
~fansektypo 26-11-2013 20:21
o jest bełkot skierowany do równie prymitywnych lewackich p...pów z PO - i po co się podniecać.... Tych, którzy jeszcze nie obudzili się z ręką w nocniku, pytam, gdzie jest Polska?
~ 26-11-2013 20:23
Dolnoślązak, a Tobie się nie pomyliły pojęcia? Wspieranie wizerunku za państwowe pieniądze? Dialog jest od porozumienia ze społeczeństwem, aby władza mogła działać z jego poparciem i zgodnie z potrzebami mieszkańców, a nie od działań wizerunkowych, bo od tego jest wizażystka i fryzjer, a od ubrań żona.
~Gość 26-11-2013 20:49
Zal mi tego po papranego PO ,sami kombinatorzy ,za stolki i miejsce na liscie wyborczej dali by sie ogolic bez mydla ,obluda i falsz >
~ 26-11-2013 21:47
",sami kombinatorzy i zlodzieje ,za stolki i miejsce na liscie wyborczej dali by sie ogolic bez mydla ,obluda i falsz" - przeciez to definicja kazdego polityka, bez wzgledu na partie lub program. nie ma sie co ludzic - taki jest swiat!
~ 26-11-2013 22:23
Ad. 20:35 W VI.2011 r., w "przebogatej" J.G., utworzono - za pieniądze podatników - urzędniczy dialog społeczny, uzasadniając powstanie tego nowotworu dbałością o wizerunek prezydenta. Fakt ten zbulwersował jeleniogórzan, co skutkowało - między innymi - wystąpieniem radnego Oliwiera z zapytaniem o korzonkowe płace. Sprawa była w sądzie. Urzędnicy przekonywali, że nie tylko fryzjer i wizażystka maja dbać o wizerunek szefa miasta ale debaty, narady, zebrania, konferencje, spotkania i takie tam inne, zwane tokowaniem lub dialogiem. Efektem korzonkowego dialogu jest - zamiast jednoczenie we współdziałaniu - podział i skłócenie grup społecznych. Starania wyzwolenia aktywności politycznej z organizacji pozarządowych, które partiami politycznymi nie są. Cdn.
~RIKI 26-11-2013 22:29
JEDNYM ZDANIEM OBLUDNICY!!!!!!!!!!!!!
~ 26-11-2013 22:39
Cd. z 22:23. Dialog społeczny w Ratuszu odbierany jest jak dawny komitet zakładowy PZPR w miejscu pracy. Moim zdaniem to defraudacja publicznej kasy samorządowej dla realizacji partyjnych celów partii rządzącej. DOLNOŚLĄZAK
~waldek lichy 26-11-2013 22:59
To dziadostwo jest gorsze od PZPR
~waldek lichy 26-11-2013 23:08
Ci urzednicy z ratusza to sie nadaja na garaze na Armi CZerwonej
~ 26-11-2013 23:26
DOLNOŚLĄZAK, że jesteś przydupasem Papaja i jeszcze kilku POpaprańców, to wszyscy wiemy. Nie wiedziałem jednak, że aż tak głupim. Chociaż to akurat można było się domyślić - korelacja (uwaga DOLNOŚLĄZAK! - trudne słowo. Jak nie wiesz, zajrzyj do słownika) jest w przypadku obu tych zjawisk dodatnia.
~ella4 26-11-2013 23:28
...tak czytam te komentarze i oczom i myślom nie wierzę... minęło wiele, wiele lat, a nic się nie zmieniło... " jak za starych, dobrych czasów"???? Tylko wówczas, gdy ktoś chciał się poskarżyć, to miał dokąd pójść i miał go kto wysłuchać... proszę nie mylić z rozwiązaniem problemu... Dziś natomiast... taaaakkk, a może zamiast lżyć się wzajemnie - od siebie niech każdy zacznie i uderzy się w piersi, no i niech startuje do władzy - dlaczego nie? Chyba że najlepiej anonimowo, zza pleców noże wbijać. Wyjdźcie lżący, pokażcie twarze i weźcie się do rządzenia, szykujcie się do wyborów samorządowych, innych, dokonujcie zmiany - ale pokażcie, że do szkół chodziliście i że czegoś Was jednak te szkoły nauczyły. Moim zdaniem obydwie strony tej brzydkiej rozmowy myślą tylko o sobie.
~RIKI 26-11-2013 23:35
NO I MASZ BABO PLACEK HEHE
~ft 27-11-2013 0:01
Towarzysz Korzonek wiecznie żywy.
~ 27-11-2013 7:23
To juz znane nam pilityczne gierki i kolesiowska walka o stolki i lepsza kase.
~RIKI 27-11-2013 8:06
TIA
~ 27-11-2013 8:51
Pan Papaj nie nadaje sie na polityka reprezentujacego nasz region z wielu powodow o ktorych on sam wie a powinien zaczac od zmiany garniturow.
~??? 27-11-2013 9:56
Zaraz, zaraz Papaj to ten od szpinaku ??? bo nie kojarzę.
~emeryt 27-11-2013 11:11
W naszej polityce brak kultury i dyplomacji tylko szwindle i łapią sie za łby .Nic w tym kraju się nie zmieni .Kto podskoczy to go w łeb,przyklad to Schetyna,ale dostało mu się .
~mieszk Zjd 27-11-2013 11:13
Niestety J Góra straciła na tym znowu Wrocław będzie dostawał największa kasę, bo taki jest układ . Uważam ,że każdy prezydent powinien być dwie kadencje, bo w ciągu jednej pewne rzeczy tylko uda się zrobić. dlatego też a tak na to wygląda Zarząd nie wystawi na kandydatów ludzi Schetyny , bo im to nie na rękę szkoda, że jak zawsze kolesiostwo własny interes bierze górę.
~Kilka uwag 27-11-2013 11:30
No cóż, Papaj jako zastępca prezydenta niczym szczególnym się nie wyróżnił, oby nie okazało się, że szkodził Jeleniej Górze. W pracy Urzędu Miasta wreszcie zaczyna dominować spokój i profesjonalizm. A więc jest nudno, za to porządniej i o wiele spokojniej. Nie ma kto mieszać. Zamiejscowy przewodniczący Rady Miasta jakby ucichł a całuśnik Protasiewicza też gdzieś przepadł. Znakomita większość, ta spokojniejsza społeczności naszego pięknego miasta może więc na razie odetchnąć. Nie wierzę, że Papaj i jego dwór będą działali na rzecz rozwoju Jeleniej Góry. Za mało doświadczenia a za wiele ambicji. Będą raczej kręcili się wokół swoich wrocławskich panów i swoich interesów. Najśmieszniejsze jest to, że wydaje im się, że cokolwiek znaczą w tym pałacowym przewrocie we Wrocławiu.
~lulki 27-11-2013 12:13
dobrze że Pokoja już nie ma:)
CН.W.D.P. 27-11-2013 12:23
http://www.youtube.com/watch?v=B11KWLA-Y0Q&list=RDB11KWLA-Y0Q
~ 27-11-2013 15:09
http://3obieg.pl/sobota-wiecznosci
~lol 27-11-2013 17:51
Juz PO obsadza swoich w termach..miedzy innymi menadzerem bedzie osoba która była menadzerem pasażu na grodzkiej który tak świeci pustkami.POje..ni co za kraj PIS to zawistni psychole PO złodzieje juz chyba lepiej zacząć głosowac na Palikota który jest człowiekiem niezaleznym finansowo i chociaz sie nie osmiesza jak poprzedni..
~waldek_a 27-11-2013 17:58
Zapowiada się nieźle: Popaj, Sajnog, obaj bez pracy - coś im trzeba znaleźć. Do tego Wrotniewski, też wybitny polityk, wróci Obrębalski, no będzie zaje.... wesoło.
~Jeleniogórzaninn 27-11-2013 19:35
Teraz już nie dziwię się dlaczego Papaj wyleciał z Urzędu Miasta na zbity pysk. Mimo że nie jestem miłośnikiem Zawiły, to jednak ta jego decyzja była niewątpliwie bardzo słuszna. Ten facet myśli tylko o swojej własnej karierce a Jelenią Górę sprzedałby największemu szulerowi za garść srebrników. Mam nadzieję, że tak samo jak wyleciał z wiceprezydenckiego stołka, tak z głośnym hukiem wyleci wkrótce z PO. Może ktoś opublikuje również taśmy, z których dowiemy się, co obiecano też Papajowi? A że obiecano - w to nie wątpię. Nie wierzę, że z własnych poglądów tak nagle zmienił obiekt swojego poparcia z minuty na minutę. Panie Papaj - w Jeleniej jesteś już skończony. Możesz poszukać sobie pracy jako sprzątacz u Protasiewicza, w Jeleniej na pewno nikt cie więcej na żadną funkcję nie wybierze.
~lipa 27-11-2013 20:19
HEJ komu PAPAJ obieca? Ten klamca i oszust myśli o sobie,że jest geniuszem ,a to pospolity oszust i prymitywny karierowicz!
~Wincent 27-11-2013 20:52
Pan Hubert Papaj to porządny facet, to co robi zawsze jest sukcesem dla miasta, tylko zazdrośnicy i idioci mogą mu zazdrościć.
~ 27-11-2013 21:45
do ~Jeleniogórzaninn - dalej dawajcie miejsca na listach do rady takim co spoza Jeleniej Góry.
~do 21:45 28-11-2013 3:57
Nieważne czy spoza czy nie. Wolę takiego co spoza, ale będzie działał dla dobra miasta, niż z Jeleniej oszusta i karierowicza.
~ 30-11-2013 22:01
Pełowcy !!!!!!!!!!!!! Bierzeta jeszcze łapówy ??????? Potrzeba mi robotem w MIEDZI !!!!!!!!!!!!!! Mogiem być nawet Prezesem !!!!!!!!!!!!!
~ 30-11-2013 22:07
PO- w tłumaczeniu z ISZTAMBIRSKIEGO / DOLNA JAKUCJA / jak by ktoś nie wiedział /to POTAJEMNA OBŁUDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z podkreśleniem na pierwsze litery wyrazów . Nie jestem antysemitą ale portfel z żyda mam!!!!!!!! Stwierdził Goebels na zlocie NSDAP / nawiasem : mój zacny przodek / !!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group