Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6349
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zapomniany „trójkąt cieplicki”. Raj dla meneli

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 września 2011, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 10 września 2011, 8:00
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Znajduje się między rewitalizowanym Parkiem Zdrojowym, budynkiem filii Politechniki Wrocławskiej (siłownia Olimp), a przejściem z ul. Fabrycznej na plac Piastowski. Zarośnięty i notorycznie zaśmiecany teren irytuje mieszkańców uzdrowiska, a przyciąga miłośników libacji pod chmurką.

– W tym to właśnie miejscu park został ogrodzony, a jego część za ulicą dojazdową do głównego budynku Politechniki została strefą „niczyją". Uliczka biegnąca wzdłuż parku zarosła krzewami tak, że ciężko tamtędy przejść, do tego wszechobecne śmieci po pijackich imprezach walają się wszędzie, nie mogę pominąć smrodu, który unosi się z za stojącego tam garażu służącego menelom jako wychodek. Tak właśnie wygląda centrum Cieplic, kurortu uzdrowiskowego.– napisał do redakcji jeden z czytelników.

Władze Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze wyjaśniają, że część terenu zielonego do granicznego murku jest własnością uczelni i zamierzają zrobić tam porządek. – Zleciliśmy już wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tego terenu, która ma być gotowa w połowie września. Wkrótce ta część terenu zostanie ogrodzona takim samym płotem, jaki znajduje się w Parku Zdrojowym i uprzątnięta. Naprzeciwko sali gimnastycznej zostanie umieszczona monitorowana brama wjazdowa. Teren ten ma być przeznaczony głównie dla studentów i pracowników politechniki, planujemy więc umieścić tu ławeczki i oświetlenie. Mamy nadzieję, że uda się jeszcze w tym roku ukończyć tę inwestycję – powiedział Witold Dziadosz, zastępca dyrektora do spraw administracyjnych zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki wrocławskiej w Jeleniej Górze.

Tymczasem to, co dzieje się za murkiem granicznym, woła o pomstę do nieba. Teren za garażem stał się wysypiskiem śmieci i miejską toaletą. W fatalnym stanie jest także przejście z ul. Fabrycznej do centrum Cieplic, które zarosło krzakami, a przecież jest to część szlaku rowerowo-pieszego. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie może zlecić wycięcia gałęzi wchodzących na drogę, ponieważ rosną one na innej działce niż wybudowana została trasa. Wycięciem zarośli powinien zająć właściciel działki. Jak się okazuje, wyglądający na teren niczyi, należy do Gminy Jelenia Góra i nie jest dzierżawiony, więc to władze miasta powinny zlecić uporządkowanie tego miejsca oraz wycięcie krzaków, aby ciepliczanie i turyści mogli spokojnie przechodzić deptakiem.

– Krzaki przy tej drodze są w pewnym nieładzie, ale można tamtędy przejść. Do zimy powinny zostać wycięte. Natomiast otulina Parku Zdrojowego będzie kolejno porządkowana. Najważniejszy jest teraz teren Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, później zostanie uporządkowane miejsce przy wspomnianym przejściu – poinformował Cezary Wiklik, rzecznik prezydenta Jeleniej Góry.

Miejsce to może okazać się interesujące dla potencjalnych inwestorów, ponieważ działka ta będzie już po raz drugi wystawiona do przetargu. Po otwarciu zrewitalizowanego Parku Zdrojowego można uruchomić tu działalność służącą turystom i kuracjuszom. Możliwe jednak, że stan tego terenu odstrasza inwestorów, niewykluczone, że przez zaniedbanie wartość działki jest niższa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~ 9-09-2011 8:13
Dlaczego nie ma zdjęć do tego artykułu? Piszecie o czymś, ale tego nie pokazujecie. Jak się mieszka na drugim końcu miasta, to nie wiadomo o jakie właściwie miejsce chodzi, a na tym malutkim zdjątku widok spod przeładowanego śmietnika, którego firma śmieciarska nie opróżniła, a nie żaden "trójkąt".
~wyborca1 9-09-2011 8:21
Takich rajów dla meneli jest pół Cieplic. Pierwsze z brzegu - patrz ul. Cieplicka /róg Pułaskiego i Cieplicka w okolicach nr 59 ( niedokończona budowa). Dosłownie i w przenośni bród i smród.. Goście z Polski ( sanatorium) i z zagranicy ( międzynarodowy kamping ) przechodzący tędy mają super obraz kurortu. Wstyd .
~ 9-09-2011 8:32
TRZY ZDJĘCIA KAŻDE Z INNEJ STRONY ALE SIARA
~ulyssenardin 9-09-2011 8:36
a co? porozbijanych butelek i śmieci w parku nie widziałeś? zdjęcia ci trzeba? aaahhhhh... jesteś wzrokowcem... rozumiem.
~x 9-09-2011 8:39
straz miejska ma tutaj jakis problem? menel to menel, polapac na gogacym uczynku przez kilka dni i uzbiera sie brygada. miotel, grabi, taczek chyba w sluzbach miasta nie brakuje. droga przymusu zagonic do pracy przy tym terenie by lsnil czystoscia. skoro tam napaprali to niech posprzataja i usuna zbedne zarosla! tutaj nie mozna doszukiwac sie praw czlowieka bo w krotce narobia nam na glowy. nauka by nie poszla w las, pewnie by swojej pracy nie zbeszczescili. ale kto oswieci umysly strazy? po ich swiecie i odznaczeniach urosli do rangi policji, wiec po co trudzic sie takimi drobiazgami. to blache sprawy dla nich.
~ja 9-09-2011 8:39
w jeleniej przy pijawniku w głab parku tam gdzie remontuja fontanne tez sa menele ogniska sobie pala .........
~kedar 9-09-2011 9:22
kto sie zrzuca na komplet wypoczynkowy oraz kabine wc tak zwany toy toy?! moze menele w zamian beda utrzymywac porzadek w parku!!! takie prblemy to tylko u nas w kochanej polsce!!!
~ 9-09-2011 9:30
Miasto powinno wyznaczyć w każdej dzielnicy miejsce -z ławeczką i stoliczkiem dla tzw,,umęczonych życiem,,-ogrodzić i powiesić tabliczkę UWAGA-MENELE,lub WCHODZISZ NA WŁASNE RYZYKO.
~Alf 9-09-2011 9:35
Jest jeszcze inne bardziej zaniedbane miejsce w Cieplicach skwerek na skrzyżowaniu Ul Wolności i PCK warto by miasto go oddało pod jakąś inwestycję.Obecnie korzystają z niego tylko smakosze tanich trunków,a nikt normalny nie ma odwagi tam wejść.Natomiast miasto płaci MPGK za utrzymanie terenu w czystości i konserwację zieleni.Jeśli Prezydent Miasta szuka pieniędzy na inne cele niech się tym zainteresuje.
~kukuryku 9-09-2011 10:10
Powinni sprzedac te dzialke inwestorowi ale przedtem wymowic dzierzawe tym garazom ktore pasuja tam jak swini siodlo. co to za kurort gdzie strach wejsc zeby nie dostac butelka po łbie. Takie miliony pakuja w park a tu melina smrod i ryczace chamstwo. Polnische wirtschaft.
~xyzII 9-09-2011 10:33
A ja dodam zarośla na zapleczu warsztatów policji przy pl. Kombatantów.
~ONI JUŻ BYLI 9-09-2011 10:56
Aż dziw, że Zawiła, Czernow, Grodziński, Ładziński mieszkają w Cieplicach... Nie wspominając o Papaju, Mrozie, czy Sajnogu, którzy dostali się do Rady Miejskiej, startując w okręgu cieplickim... Ludzie - wyborcy gdzie Wy macie oczy...?!
~sqandal 9-09-2011 11:11
zeby to uporządkować to trzeba tylko troche chęci i pare łopat czy grabi a nie sporządzać dokumentacje kosztorysowo-cenową. Urzędasy na wszystko mają wymówke a zakasać rękawy i zrobić porządek to co tak się nie da?
~ 9-09-2011 11:32
Szkoda, ze ciagle na Jelonce czytam, ze obywatele tego kraju tak bardzo kochaja ojczyzne. Jakos tej milosci die dostrzegam.
~ 9-09-2011 11:59
Cóż za słownictwo Agrafko??? Mało profesjonalnie," margines społeczny" brzmi nieco lepiej.
~klj,kh,mh,m 9-09-2011 12:05
oj naprawdę bardzo malutkie to nasze miasto... w każdym większym takimi pierdołami się nie zajmują, jak nie tam, to się przeniosą gdzie indziej. Wszędzie są takie "okolice" i nikt i nic tego nie zmieni, centrum Warszawy, Krakowa, Karpacz i nawet Manhattan mają takie miejsca i raczej mało kto zajmuje się takimi rzeczami, są ważniejsze sprawy, a menele też muszą gdzieś w końcu siedzieć.. a w tej dziurze wielka afera bo "trójkąt" 30x30x20m jest zaniedbany...
~Gość 9-09-2011 12:36
I tu widać rządy Zawiły ,Czernow i Papaja gratulacje PO lansujące się że robicie wszystko tylko że wy robicie wszystko dobrze ale na środku pola widzenia a boki osrane przez menali i psy ,takich miejsc jest mnóstwo w jeleniej gorze i cieplicach i wszędzie w tym naszym padole ale Zawiła i Czernow całe to gadanie o robieniu czegoś to pic na wodę i młyn dla ciemnoty która głosuje na nierobów i nieudaczników jak nie SLD to PO dziady .
~ 9-09-2011 12:38
do ~Gość - a za poprzedniego prezydenta nie pisałeś przypadkiem tych samych rzeczy?;-)
~ 9-09-2011 14:04
A straż miejska blokady na koła w międzyczasie zakłada....
~ 9-09-2011 14:33
do Wyborca1: Powiedziałbym nawet, że połowa mieszkańców Cieplic to menele (przynajmniej sądząc po stronie wizualnej "kurortu". Niezbędne są przesiedlenia- samo ozdabianie niewiele pomoże...
~ 9-09-2011 14:46
do 09-09-2011 14:33 | ~ | IP: *.play-internet.pl - Masz chrapkę na mieszkania Ciepliczan?
~s. 9-09-2011 15:48
Tak patrząc na strukturę śmieci, można powiedzieć, że to nie menele tylko właściciele prywatnych kubłów.
~Reed 9-09-2011 16:35
Koniu ma gdzie pic :D
~do piippi 9-09-2011 17:26
WOW TWOJA DZIELNICA PIIPPI JEST W CENTRUM UWAGI WOW!!!!!
~ 9-09-2011 17:30
S. - trafna uwaga. Prywatni właściciele śmietników wynajmują za małe kubły, a potem sypią gdzie popadnie, gdy już w swoim prywatnym kubełku nie mają miejsca. Ładują wtedy do śmietnika komunalnego, a potem tam się nie mieści, tutaj, jak widać, w pobliżu nie ma wielkiego kubła wspólnego, to sypią gdzie popadnie, a potem zwalają na meneli. Po menelach byłyby inne śmieci. Oni nie piją z plastikowych kubeczków i malutkich flaszeczek, których tam leży pełno, lecz z gwinta, i to tanie wino, w ciemnych butelkach 0,75 l. Na zdjęciu nie ma takich butelek. Oj, mieszkańcy, właściciele mieszkań... Poza tym to nie okolica meneli, bo oni piją gdzie indziej, a nie w tym ciasnym przejściu. Ich teren to skwer naprzeciwko apteki przy Wolności i ławki na placu Piastowskim, Mieszka I i Kombatantów.
~do 17:26 9-09-2011 17:37
piipi raczej nie jest z Cieplic, jej teren to pl. Ratuszowy i Bankowa.
~:) 9-09-2011 18:12
Zostawcie to miejsce w spokoju bo jeszcze trochę miesięcy rządów PO i pół Cieplic będzie się tam spotykało ;)
~zwykły 9-09-2011 18:18
to prawda z PO i z SLD I PIS O KUR TO KOGO WYBRAĆ PROSZĘ O PODPOWIEDZ ,JAK NIE TO NIE GŁOSUJE .
~ 9-09-2011 19:09
do 09-09-2011 09:35 | ~Alf | IP: *.dialog.net.pl - a czego tu się bać na tym skwerze, ci, co tam piją, są nieszkodliwi, to starsi bezrobotni albo emeryci, drobni pijaczkowie, którzy nie zaczepiają ludzi, piją, bo mają dużo czasu, i braki w wykształceniu. Tacy też są na świecie. To młodzież jest groźna, tacy, co są w wieku 18-30 lat, na motorach i w samochodach pożyczonych od rodziców, z pieniędzmi i bez żadnych hamulców w agresywnym zachowaniu, synkowie biznesmenów w pierwszym pokoleniu, co zachłysnęli się pieniędzmi i stać na wszystko ich i ich dzieci. To tych należy się bać. Oni są na quadach i motocyklach, w samochodach, rozbijają się po ulicach jadąc z przekroczeniem prędkości. To nie menele powodują wypadki drogowe, śmiertelne, gdzie sprawy się umarza, albo wyrok jest w zawiasach.
~Gość 9-09-2011 19:33
do--12:38-- jasne że pisałem bo to też był Obrębalski z PO dziadowa i też nic nie robił ,jaszcze na koniec zostawił gorszy burdel niż zastał ,Zawiła też nic nie zrobi tylko przesiedzi 4 lata jak ten rząd zakichany bez jakiejkolwiek koncepcji ,a bzdurną zieloną wyspą Tusko matoła ja nie głosuje na matołów .
~Gość 9-09-2011 19:38
do---19:09--braki w wykształceniu ,no nie Ty to chyba się nałykałaś(łeś) byle czego ,i majaczysz menel to menel i już nawet po studiach też tam siedzą i chlają ,a chlają bo lubią i tyle ,Tobie co do tego.
~ 9-09-2011 19:51
do 09-09-2011 19:38 | ~Gość | - zna się ich z widzenia, inaczej by się nie pisało, że nieszkodliwi. Czep się lepiej tego, co chciał skwerek likwidować, bo się ich bał, choć nie ma czego. Jako Alf się podpisał.
~hala 9-09-2011 19:54
Nareszcie ktoś się tym miejscem zainteresował.Nie ma chyba w Cieplicach wstrętniejszego zakątka niż właśnie to,często tamtędy chodzę i wstydzę się za tego komu to miejsce podlega.Pytam się tylko co robi w tej sprawie Straż Miejska? Dlaczego jak grzecznie grilowałam na działce i leciał dymek to szybko przyjechali a takie ohydne miejsca omijają,chyba się boją tych pijaczków.Policja też jest przecież niedaleko.Czekam z niecierpliwością na oczyszczenie tej wstrętnej uliczki.
~hala 9-09-2011 20:06
Nareszcie ktoś się tym miejscem zainteresował.Nie ma chyba w Cieplicach wstrętniejszego zakątka niż właśnie to,często tamtędy chodzę i wstydzę się za tego komu to miejsce podlega.Pytam się tylko co robi w tej sprawie Straż Miejska? Dlaczego jak grzecznie grilowałam na działce i leciał dymek to szybko przyjechali a takie ohydne miejsca omijają,chyba się boją tych pijaczków.Policja też jest przecież niedaleko.Czekam z niecierpliwością na oczyszczenie tej wstrętnej uliczki.
~socjalista 9-09-2011 20:44
A co na to Milośnicy Cieplic?Zebranie było ,sprawozdania brak !To jest poważny problem,to są ludzie zawiedzeni przemianami ,no niestety ale trzeba zagłosować na nowe ugrupowanie , czyli na partie RACJA i Palikota,tylko w nim nadzieja .
~socjalista 9-09-2011 21:02
A co na to Milośnicy Cieplic?Zebranie było ,sprawozdania brak !To jest poważny problem,to są ludzie zawiedzeni przemianami ,no niestety ale trzeba zagłosować na nowe ugrupowanie , czyli na partie RACJA i Palikota,tylko w nim nadzieja .
~aeiouy3 10-09-2011 7:48
wejdżcie na Allegro nieruchomości,90 % mieszkań do sprzedania w Jeleniej Górze to mieszkania w CIEPLICACH ,tam zostali już tylko menele,kto może to ucieka,robi się tam getto dla marginesu,może wywalić tam wszystkich ,którzy zalegają za czynsz w centrum ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group