Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7895
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zapobiec tragedii na ulicy Spółdzielczej

Poniedziałek, 22 września 2008, 8:41
Aktualizacja: 9:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zapobiec tragedii na ulicy Spółdzielczej
Fot. TEJO
Choć industrialna część Jeleniej Góry przy wspomnianym trakcie funkcjonuje już od kilku lat, nikt nie pomyślał, aby przy głównej ulicy wybudować chodniki. Setki pieszych, głównie pracowników pobliskich zakładów, ryzykują wypadkiem idąc skrajem jezdni.

Ulica Spółdzielcza jest jedną z najbardziej ruchliwych wyjazdowych dróg z miasta. Tu pędzą ku granicy z Czechami potężne tiry. W przeszłości już zdarzały się wypadki. Zginęło tu kilka osób. Do tragedii dochodziło głównie jesienią, po zapadnięciu wczesnego zmroku.

- Do tej pory nie ma tam chodnika. To skandal. Do przystanku autobusowego dziennie przechodzi tu około 800 ludzi, idących z pracy lub do pracy. Praktycznie każdy pieszy jest narażony na potrącenie lub przejechanie – zaalarmował nas pan Mariusz z Jeleniej Góry.

Podkreśla też, że kierowcy nie zawsze jeżdżą ostrożnie. A zagrożenie potęguje coraz gorsza widoczność i coraz szybciej zapadające ciemności. Tych nie rozświetlają latarnie, których przy wspomnianym trakcie jest zbyt mało.

Część ulicy Spółdzielczej stanowi zarazem drogę krajową nr 3. Inwestycji w postaci montażu chodnika w tym miejscu drogowcy nie przewidują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group