Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6199
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zamknięta ulica Pijarska

Środa, 10 grudnia 2008, 16:01
Aktualizacja: 16:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zamknięta ulica Pijarska
Fot. Angela
Ci, którzy na co dzień jeżdżą przez ulicę Pijarską w najbliższym czasie będą musieli zmienić swoją trasę. Od rana nieopodal parkingu wielopoziomowego została ona zamknięta. Powód? Do budynków ZGL – u doprowadzane są łącza kanalizacji sanitarnej. Droga będzie wyłączona z ruchu do 13 grudnia.

Wymiana łączy kanalizacji do dwóch budynków przy ulicy Pijarskiej umożliwiły zaoszczędzone przez ZGL „Północ” pieniądze. Dlatego podjęto decyzję o natychmiastowym rozpoczęciu robót. Z takiej sytuacji cieszą się lokatorzy budynków, którzy jeszcze przed świętami pozbędą się problemu ze ściekami. Głębokie wykopy na niemal całej szerokości jezdni wymusiły jednak zamknięcie drogi, co utrudnia życie kierowcom. Mimo znaków informujących o zamknięciu drogi zmotoryzowani z przyzwyczajenia dojeżdżają do zapory i muszą wycofywać.
- Nie było możliwości by udostępnić nawet połowę drogi, bowiem wykopy są bardzo głębokie, a łącza kanalizacyjne, które są obecnie wymieniane przez ZGL przechodzą przez 3/4 jezdni – tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
Po 13 grudnia droga będzie przejezdna, jednak nie wiadomo, czy drogowcy do tego czasu zdążą z położeniem nowego asfaltu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group