Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6347
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamiast toczyć spór, skorzystaj z mediacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 września 2012, 7:12
Aktualizacja: 7:12
Autor: Angela
Fot. Archiwum
W Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze, a także w każdej z Prokuratur Rejonowych okręgu jeleniogórskiego zostaną wyznaczeni prokuratorzy i mediatorzy, którzy będą udzielać informacji na temat mediacji w praktyce. W bieżącym roku obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji przypadają na dzień 18 października.

- Instytucja mediacji daje możliwość pojednania pokrzywdzonych i osób, przeciwko którym prowadzone są postępowania karne, jak i złagodzenia konfliktów leżących często u podstaw prowadzonych postępowań – informuje Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - Jej pozytywne wyniki mogą służyć szybszemu zaspokojeniu roszczeń pokrzywdzonych, pojednaniu się sprawcy z pokrzywdzonym, a także szybkim zakończeniem prowadzonych spraw karnych - dodaje.

Uprawnienia do skierowania sprawy do mediacji na etapie postępowania sądowego – posiada sąd, a w postępowaniu przygotowawczym – prokurator. Instytucja ta uregulowana została w art. 23a kodeksu postępowania karnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~~ wr 18-09-2012 9:43
POPIERAM CIĘ~ADMIN..
~ 18-09-2012 16:09
Nareszcie ktos cos normalnego wymyslil.
~ 18-09-2012 16:12
Przy zarobkach sedziow, powinni oni pracowac po 12 godzin, wtedy zmalaly by kolejki w sadach i czas toczenia sie rozpraw ulegl by skroceniu. Mediacje w wielu sporach tez odciaza sady, oby znalazly zwolennikow do drogi ugody.
~!? 20-09-2012 9:49
Pomiędzy szybkim orzekaniem, a orzekaniem zgodnym ze swoim sumieniem i poczuciem społecznej sprawiedliwości jest niestety przepaść. Ponadto sędzia zarabia od 6000 w zwyż i protestuje, że mu mało, a obywatel musi pracować np. za 1500 i o proteście nie ma mowy. Głodny z sytym nie pogada i na odwrót. Gdy taki obywatel trafia do sądu obojętnie z jakiej przyczyny to niestety jest małym robaczkiem, którego trzeba rozdeptać bo niepotrzebnie się pałęta. Większej częśći tej grupiy społecznej obca jest maksyma "Primum non nocere". Coś mi się wydaje, że to tylko ściema i kolejna kiełbasa wyborcza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group