Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7356
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zamiast pracować, wolał kraść

Sobota, 22 sierpnia 2009, 10:40
Aktualizacja: 10:46
Autor: Angela
O tym, jak bardzo trzeba być ostrożnym w zatrudnianiu ludzi do pomocy w domu, czy w ogrodzie przekonała się jeleniogórzanka, która została okradziona przez pracownika. Właścicielka zatrudniła mężczyznę do pracy w ogrodzie, jednak ten, zamiast wykonać powierzone zadania i poczekać na wypłatę, wolał ukraść jej pieniądze. Z łupem ruszył do ucieczki. Został jednak zatrzymany, grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z jeleniogórskich mieszkań w miniony czwartek. Złodziejem okazał się 39 – letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Początkowo był bardzo miły i zapewniał właścicielkę posesji, że nikt tak jak on, nie zajmie się jej ogrodem. Zamiast jednak pielęgnować kwiaty i plewić grządki, mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi właścicielki, wszedł do kuchni i ukradł portfel, a wraz z nim trzysta złotych. Na szczęście właścicielka szybko zorientowała się w sytuacji, zauważyła uciekającego mężczyznę i zaalarmowała policję.

- Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze rozpoczęli poszukiwania. Kilka ulic dalej zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Jak się później okazało, był to sprawca kradzieży – mówi podisnp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

39-latek trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kradzież, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Policja apeluje, by wpuszczając osoby obce na teren posesji czy zatrudniając do pomocy w domu, dokładnie sprawdzać ich uczciwość. Jeśli jest to niemożliwe, należy zachować szczególną czujność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group