Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2655
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zamiast parady stworzą flagę Unii Europejskiej

Czwartek, 8 maja 2008, 8:31
Aktualizacja: 8:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zamiast parady stworzą flagę Unii Europejskiej
Fot. TEJO
Happening w przypadającym w piątek (9 maja) Dniu Europy zapowiedziała Rada Młodych przy Stowarzyszeniu Wspólne Miasto. Akcja rozpocznie się o godzinie 16 na ulicy 1 Maja przy kościele garnizonowym.

– W tym dniu, zamiast tradycyjnej parady Schumana, chcemy stworzyć symboliczną flagę Unii Europejskiej. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach przykleimy 12 żółtych kartonów (symbolizujących gwiazdki na fladze unijnej), w centrum 11 z nich znajdzie się wizerunek jednego z wielkich Europejczyków – poinformowali Paweł Gluza, Bolesław Słociński i Kamil Polikowski.

W doborze postaci organizatorzy kierowali się osiągnięciami oraz wpływem na rozwój oraz kształtowanie się kultury europejskiej. Zastosowali również klucz geograficzny. – Postaci, które będziemy chcieli uwiecznić na gwiazdach, to m.in. Leonardo da Vinci, Isaac Newton, Hans Christian Andersen czy Wolfgang Amadeusz Mozart. Na poszczególnych gwiazdach znajdą się również informacje o poszczególnych postaciach oraz o kraju ich pochodzenia – zapowiadają.

Dlaczego jednak 11 postaci, skoro gwiazdek na fladze UE jest 12? – Otóż, postanowiliśmy, by ta 12 gwiazda była gwiazdą wszystkich Europejczyków, każdy będzie mógł podejść i złożyć na niej swój podpis czy napisać krótką dedykację.

Rada Młodych zachęca wszystkich do czynnego udziału w happeningu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group