Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakochani w królowej nauk

Sobota, 6 czerwca 2009, 10:59
Aktualizacja: 19:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zakochani w królowej nauk
Fot. TEJO
Dla jednych zmora i powód szkolnych niepowodzeń i frustracji. Dla innych – przedmiot pasji, bez którego – jak zapewniają – nie wyobrażają sobie życia. Matematyka. Dziś liczbowe, geometryczne i logiczne łamigłówki rozwiązywali uczniowie szkół podstawówek i gimnazjów.

Okazja to IX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny, który zorganizowało Gimnazjum nr 1. Progi szkoły przekroczyło około 90 dziewcząt i chłopców z podstawówek i gimnazjów. Przez półtorej godziny rozwiązują różne zadania. – Czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu multimedialnego i książek – zapowiedziała Jolanta Piasecka, dyrektor placówki.

Uczestników konkursu przywitał o godz. 9 szef rady miasta Hubert Papaj, który jest jednocześnie absolwentem „jedynki”. Uczestników podzielono na grupy. Każda z nich zasiadła w oddzielnej sali, gdzie w egzaminacyjnej atmosferze zabrano się za matematyczne zmagania. – Zadania są trudne. Wprawdzie nie wykraczają materiałowo poza program nauczania, ale wymagają większych umiejętności niż oczekuje się od przeciętnego ucznia – usłyszeliśmy od organizatorów.

Zapewniono nas, że matematyka to nie tylko żmudne liczenie słupków, ale przede wszystkim możliwość wykazania się logicznym rozumowaniem. Takie też były problemy, jakie znalazły się na konkursowych kartkach. Prace pisano anonimowo: zostały odpowiednio zakodowane.

– Temu konkursowi towarzyszył inny, skierowany do uczniów z zacięciem artystycznym, którzy przedstawili matematykę w pracach plastycznych – mówi Jolanta Piasecka. Wśród uczniowskich matematycznych alegorii znalazł się rysunek z napisem: Trudno żyć bez matematyki.

Wyniki zmagań podamy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group