Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8125
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaklęty w drewnie świat Andrzeja Koralewskiego

Czwartek, 12 września 2013, 9:35
Aktualizacja: 10:12
Autor: Daria Plichta
Jelenia Góra: Zaklęty w drewnie świat Andrzeja Koralewskiego
Fot. Angela
– Ten kawałek drewna to część mnie, nigdy nie robiłem nic pod kogoś – mówi Andrzej Koralewski. Od wczoraj (11.09) w Jeleniogórskiej Galerii "N" Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli można podziwiać wystawę rzeźby „Zaklęte w drewnie” autorstwa Andrzeja Koralewskiego.

W rozłupanych pniach drzew można zobaczyć: twarze, anioły ,diabły wypełniają salę wystawową Jeleniogórskiej Galerii "N".

Andrzej Koralewski z zawodu jest terapeutą ds. uzależnień. Pracuje w ośrodku w Miłkowie. Swoją przygodę z rzeźbą rozpoczął 15 lat temu. Wszystko zaczęło się od korzenia znalezionego w lesie podczas jednej z wędrówek, wziął go do ręki i kuchennym nożem wystrugał swoją pierwszą w życiu rzeźbę. Z czasem zaczął rzeźbić coraz więcej i coraz częściej.

- Szukając swojego miejsca na ziemi trafiłem na korzeń i od tego się zaczęło. Tak mija już 15 lat odkąd rzeźbię w drewnie. Gdy nie mam dyżurów, mogę w swoim warsztacie spędzić 3-4 godziny dziennie na wycinaniu. Oprócz tego interesuję się indianistyką i robię biżuterię. Jestem samoukiem, nie potrafię z dwóch identycznych kawałków drewna stworzyć identycznych rzeźb, każda z nich jest unikatowa - mówi pan Andrzej.

- To jest pierwsza wystawa pana Andrzeja w Naszej Galerii. Jest to człowiek bardzo uzdolniony. Właśnie dla takich osób jak pan Andrzej powstało to miejsce. Jest samoukiem. Wszystko, co wie na ten temat wyczytał z książek lub podpatrzył u innych artystów. Bierze kawałek drewna do ręki, patrzy na nie, przygląda się i już wie, co z tego zrobi - mówi Bogusława Bogucka, kierownik Filii DODN w Jeleniej Górze.

Otwarciu wystawy towarzyszył występ duetu organoleptyczno –sensualistycznego „Nie Jest Dobrze” w składzie: Dariusz „Massa” Kawecki i Tomasz „Woszczó” Furs.

Ekspozycja będzie czynna do 15 października w Dolnośląskim Ośrodku Szkolenia Nauczycieli we Wrocławiu, Filii w Jeleniej Górze przy ul.1 Maja 43.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
71
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
20%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group