Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 4023
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagórny wolny

Poniedziałek, 7 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 13:15
Autor: konrad
Jelenia Góra: Zagórny wolny
Fot. goral
Marian Zagórny, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego "Solidarni", mieszkaniec podjeleniogóskiej Rybnicy, nie wróci do więzienia. Tak zdecydował dzisiaj jeleniogórski sąd okręgowy. Przed gmachem sądu pikietę urządziło około 60 rolników z całej niemal Polski, aby wesprzeć swojego lidera.

Tym samym, sąd nie przychylił się do wniosku kuratora sądowego o "odwieszenie warunkowego przedterminowego zwolnienia". Kurator argumentował, że podczas pięcioletniego okresu próby w którym obowiązuje akt łaski udzielonej Zagórnemu przez ustępującego prezydenta, skazano go czterema prawomocnymi wyrokami za wysypywanie zboża.

Sąd uznał, że Zagórny protestując, nie kierował się niskimi pobudkami, lecz wręcz przeciwnie - stawał w obronie polskiego rolnika". Przewodnicząca składu sędziowskiego, Wiesława Siwek przypomniała, że Zagórny cieszy się nienaganną opinią w miejscu zamieszkania. To orzeczenie stoi jednak w sprzeczności z decyzjami sądów, między innymi w Nysie, które skazały Zagórnego właśnie za obronę polskiego rolnika. Tak przynajmniej twierdził Zagórny kiedy wysypywał zboże sprowadzane w niejasnych okolicznościach między innymi z Węgier. W tym czasie nie skupowano zboża od polskich rolników, bo elewatory były przepełnione. Zagórny siedział już za protestacyjne wysypywanie zboża na tory w 1998 r. Rok później został ułaskawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego.

"Sąd w Jeleniej Górze jest jednym z niewielu w Polsce naprawdę rzetelnych i sprawiedliwych - mówił Zagórny do swoich zwolenników po zakończeniu rozprawy. Tłum rolników który przyszedł do sądu skandował dziękujemy! Postanowienie nie jest prawomocne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
851
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group