Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7810
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zaginione dzieci piły alkohol?

Piątek, 20 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Kilka godzin trwały w nocy z czwartku na piątek poszukiwania 9-letniej dziewczynki i o trzy lata starszego chłopca.

Zgłoszenie o tym, że dzieci nie wróciły do domu, policjanci otrzymali około godziny 14. – Wyszły z domu w Rybnicy z zamiarem sprzedaży makulatury. Nie wróciły o umówionej porze – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Nie przyniosły rezultatu pierwsze poszukiwania, po których policjanci oraz strażacy przystąpili do wzmożonej akcji. Sprawdzono pobliskie lasy i łąki. Także bezskutecznie. Działania były prowadzone mimo zapadającego wieczora i nocnych ciemności.

Na ślad chłopaka i dziewczynki udało się natrafić dopiero o godz. 2 po północy aż w Dąbrowicy, odległej o kilka kilometrów od miejsca zaginięcia i zamieszkania dzieci. Zostały odnalezione całe i zdrowe.
– Dzieci wychowują się w rodzinie zastępczej – zaznacza nadkom. E. Bagrowska. Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające, dlaczego aż tak bardzo oddaliły się od domu i nie chciały wrócić. Będą przesłuchani opiekunowie małoletnich.
Wiadomo, że Dąbrowica jest rodzinną miejscowością chłopca.

Z kolei z informacji straży pożarnej, która także wzięła udział w akcji, wynika, że dzieci zostały odnalezione, kiedy spały. Wiele wskazywało na to, że piły wcześniej alkohol. W organizmie miały niewielkie jego stężenie. Nie potwierdza tego policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group