Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7269
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zaduszki. Tłok w autobusach, zaniedbania na cmentarzu

Środa, 2 listopada 2011, 14:01
Aktualizacja: 16:49
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Zaduszki. Tłok w autobusach, zaniedbania na cmentarzu
Fot. RED
Tony odpadków po wczorajszym dniu Wszystkich Świętych wywożą z cmentarza komunalnego gospodarujący terenem. Mieszkańcy zwracają tymczasem uwagę na zniszczoną infrastrukturę nekropolii.

2 listopada dla ludzi wierzących przypada właściwa okazja – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – aby odwiedzić groby bliskich i pomodlić się za ich dusze. Wszyscy sprzątają po wczorajszym święcie.

Zwłaszcza w te dni na cmentarzu przy ulicy Sudeckiej odczuwane są braki i zaniedbania związane z infrastrukturą tej najstarszej nekropolii. Chodzi głównie o zdewastowany system oświetlenia alei. Kikuty latarni z wyprutymi przewodami od lat straszą odwiedzających nagrobki bliskich. – Kiedy robi się wcześniej ciemno, przydałoby się tu światło z takich lamp, tymczasem szpecą one jedynie całość cmentarza. Wieczorem i po zmroku strach tu przychodzić – powiedziała nam pani Leokadia.

Wprawdzie teren cmentarza leży na Wzgórzu Kościuszki, gdzie z końcem XIX wieku wytyczono nekropolię, jednak nic nie zapowiada, aby był on objęty planem rewitalizacji pobliskiego parku. Trudno więc liczyć na to, aby na starym cmentarzu – czy to ze względów bezpieczeństwa, czy estetyki – pojawiły się stylizowane latarnie.

Tymczasem oblężenie przeżywają autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Dziś nie jeździ już linia specjalna, więc pasażerowie dojeżdżają na jeden i drugi cmentarz z linii nr 12. Pojazdy są zatłoczone do tego stopnia, że MZK musi na tę linię wysyłać dodatkowe autobusy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group