Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 2429
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zadaj pytanie kandydatom na urząd prezydenta miasta!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 października 2010, 7:50
Aktualizacja: Niedziela, 17 października 2010, 22:03
Autor: RED
Fot. TEJO
Czego spodziewasz się po prezydenturze Jeleniej Góry w latach 2010 – 2014? Jakie masz oczekiwania wobec kandydatów? Za naszym pośrednictwem możesz ich zapytać, o co chcesz.

Marzena Machałek (Prawo i Sprawiedliwość), Marek Obrębalski (Razem dla Jeleniej Góry), Robert Prystrom (Wspólne Miasto), Sylwester Urbański (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Marcin Zawiła (Platforma Obywatelska) – oto pięciu kandydatów, którzy już oficjalnie zapowiedzieli start w wyborach. Z wieści nieoficjalnych wynika, że z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego wystartuje Bogusław Kempiński.

Wszyscy kandydaci spotkają się na debatach prezydenckich w JelonkaTV. Jednak jeden program będzie poświęcony na odpowiedzi na Wasze pytania, które możecie zadawać w komentarzach pod tym artykułem. Każdemu z kandydatów przekażemy pięć losowo wybranych pytań od Czytelników. Jeżeli chcecie, aby pytanie było zadane konkretnej osobie, wskażcie, której. Na Państwa sugestie czekamy do 20 października. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (184) Dodaj komentarz

~ 9-10-2010 8:39
ale to beda pytania retoryczne?? bo na niewygodne pytania to opowiadaja zawsze dookola... jedyna sytuacje jaka sie zmieni w jeleniej to w ich kieszeniach...
~nomoremoher 9-10-2010 8:48
A czy ta pani z Kamiennej Góry wie chociaż gdzie leży Zabobrze albo Sobieszów?Prezydent Jeleniogórzanin dla Jeleniogórzan.
~konkretny 9-10-2010 8:49
Ciekawe jakie stawki będą w jeleniej za Pana Prystroma????????\ Ile bedzie kosztowało normalne zalatwienie sprawyyyyy? Już widzielismy jak sie buduje markety za Pana Prystroma . 50,100,200,czy 300 tys!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja na niego nie zagłosuje
~Jano 9-10-2010 8:49
mam pytanie do wszystkich kandydatów ;jak zamierzają zmniejszyć bezrobocie w naszym mieście ,czy dalej będzie panował taki bałagan w mieście i na jego obrzeżach i ostatnie : kiedy zakończy się fala budowania supermarketów w naszym mieście;i słynnych galerii.
~XXX 9-10-2010 9:01
Proszę zapytać kandytów dlaczego kandydują na urząd Prezytenta Jeleniej Góry zajmując już stanowiska z wyborów (p.Poseł i p.Posłanka) . Mam pewien niesmak że głosowałem na Pana Zawiłę któremu znudziło się być posłem ,może okazać się że za parę miesięcy znudzi mu się być prezydentem Jeleniej Góry. ( Podobna sytuacja z Panią poseł M Machałek ) . Może wyborcy powinni się zastanowić czy wogóle warto oddać głosy na tych "Państwo" i im podobnych . Panie Marcinie kim pan chce być? pozdrawiam wyborca PO
hokeypokey 9-10-2010 9:05
Chcialbym przede wszystkim ostrzec wszystkich przed panem Pystr. nie wiem kto i w jakim celu go odmrozil ale jest to gosc ktorego swiatopoglad jest zakorzeniony w glebokiej komunie. Jednym slowem typowy szkodnik ktoremu cos tam sie wydaje nie majacy wogole wiedzy ani mentalnosci menagera a taki jest potrzebny miastu w dobie globalizacji. Pytanie, jak panowie wyobrazacie sobie egzystencje w tym miescie bez sciagania inwestorow i tworzenia nowych miejsc pracy. Za parenascie lat wszyscy mlodzi stad wyjada i zostana galerie i emeryci.
~ 9-10-2010 9:06
To ja zapytałabym kandydatów o to, kiedy zamierzają zrobić jakiś porządny uniwersytet w Jeleniej Górze z dużym wyborem kierunków magisterskich, bo wyjeżdżanie do Wrocławia w celach kształcenia się jest dość niewygodne. A Jelenia Góra wcale małym miastem nie jest i taka uczelnia byłaby tutaj jak najbardziej na miejscu.
HankaOdRumcajsa 9-10-2010 9:06
Czy z Aleją Wojska Polskiego coś będzie robione? I co? Chodzi mi o remonty naszej reprezentatywnej ulicy - Proszę o odpowiedź wszystkich kandydatów.
~Nie!!! 9-10-2010 9:11
Tylko nie Prystrom!!!
~~ 9-10-2010 9:18
a który z kandydatów ma zamiar i szaę wziąć parę lekcji u Dutkiewicza?? to jest wzór prezydentury!!!! od niego się uczcie!!!!
~ja 9-10-2010 9:18
czy kandydat ma pomysł na zmuszenie wspólnot do remontowania kamienic? czy kandydat ma pomysł na likwidację ogrzewania mieszkań węglem i odpadami (dotyczy to zwłaszcza uzdrowiska)? czy kandydat ma pomysł na zajęcia dla 15-20 latków? - dzisiejsza sytuacja w której jedynym zajęciem dla tej grupy wiekowej jest niszczenie malunkami elewacji budynków jest niedopuszczalna. czy kandydat ma pomysł na usprawnienie działania urzędu miasta - chodzi mi o współpracę z inwestorami (np: wykaz nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż i planowanych do przeznaczenia na sprzedaż), oraz wydział komunikacji - obecnie zarządzany i działający najgorzej ze wszystkich wydziałów wszystkich urzędów miasta z którymi miałem styczność. Na koniec - zwycięzcy wyborów życzę powodzenia. Szczerze.
~ 9-10-2010 9:32
Kiedy place zabaw w Jeleniej Górze staną się naprawdę ładne i bezpieczne? Oraz dostosowane do dzieci w wieku 1,5-3 latka??? ( nie dotyczy Placu w parku na Chełmońskiego, bo tam jest w miarę ładnie). Kiedy powstanie drugi żłobek, albo grupy żłobkowe w przedszkolach??
~jelgór 9-10-2010 9:40
który z kandydatów jest za respektowaniem obowiązujacego prawa i karaniem właścicieli psów wyprowadzajacych zwierzęta bez kagańca i pozwalajacych im załatwiać się gdzie popadnie? czy będzie specjlane miejsce do wyprowadzania psów czy dalej będziemy skazani na rzucanie się ujadających psów na przechodniów?
~ 9-10-2010 9:40
juz brakuje mi optymizmu i wiary ze jakis kandydat z secem podejdzie do zadan jakie przed nimi sa,
~Jaro 9-10-2010 9:46
Proszę spytać w moim imieniu czy są w stanie coś zrobić aby zwiększyć dostępność szkoleń, przyspieszyć rozpatrywanie wniosków odnośnie unijnych dotacji oraz zwiększyć ich ogólną dostępność dla mieszkańców JG. Oraz jakie inwestycje ich zdaniem przyczyniły by się do poprawy koniunktury na rynku pracy.
~sonia 9-10-2010 9:57
tylko nie zawila wyborcy prosze was
~Adu233 9-10-2010 9:58
Proszę spytać Marcina Zawiłę czy kiedy będzie prezydentem to czy nie podniesie poziomu ekologii w mieście, np. wstawiając więcej kontenerów na papier szczególnie na Czarnym, czy może będą kontenery na jakieś złomy typu puszki czy coś w tym guście, bo w mieście jest wielu ludzi, którzy piją napoje z puszek jak colę, 7up czy jakieś piwa. Musi to być gromadzone w jakiś ekologiczny sposób jeśli chcemy podnieść mo...le miasta pod względem czystości i jeszcze wg mnie powinny być specjalne kosze na śmieci przed każdym domem na odpadki organiczne, dzięki którym można by wesprzeć miejscowe rolnictwo w ekologiczny sposób. A także chciałbym wiedzieć czy może coś zrobić w związku z infrastrukturą sportową w mieście, gdyż brakuje tu na przykład hali kartingowej lub otwartego toru, na którym mogłyby się szkolić przyszłe pokolenia kierowców wyścigowych i rajdowych z Jeleniej Góry. Mielibyśmy może własnego Kubicę. Proszę spytajcie o to pana Zawiłę, gdyż jeśli on wygra to chciałbym aby te propozycje był
~gosc11111 9-10-2010 9:59
P. Sylwester Urbański !!! Niech wygra! Porządny facet, wszystko umie załatwić. Pamiętam go z Czasów Gimnazjum jak był WSPANIAŁYM DYREKTOREM!!! Pozdrowienia "Panie Sylwestrze.
~ 9-10-2010 10:05
Do Adu233.powinni wprowadzic kaucje na butelki i puszki,jak to ma miejsce w niemczech napewno bedzie czysciej na ulicach i w parkach
~studentka2 9-10-2010 10:16
proszę o zadanie pytań: jakie Państwo maja pomysły na ściągnięcie inwestorów do naszego regionu ? w jaki sposób zamierzają Państwo promować nasz region w kraju i po za granicami ? w jakim stopniu planujecie dofinansowywać jeleniogórski sport ? jak wyobrażacie sobie Państwo współpracę z Radą ? ( w przypadku gdy państwa formacja nie zdobyłaby większości) i pytania po debacie, w której miałam przyjemność uczestniczyć w Sobieszowie: czy miasto zamierza pozwolić na palenie śmieci ? czy miasto planuje budowę kompostowni odpadów zielonych ? czy miasto będzie chciało przejąć władztwo nad odpadami ? i dalej czy miasto dofinansuje program staży absolwenckich ? czy termy cieplickie będą jedynym aquaparkiem na terenie miasta ? czy macie pomysł na poprawę stanu służby zdrowia ? ( chodzi mi o kliniki, lekarzy specjalistów w regionie) jakie macie państwo propozycje dla ludzi młodych oraz emerytów i rencistów na poprawę jakości życia w naszym mieście ? jakie działania zamierzacie
~jerry 9-10-2010 10:28
Już wiadomo kto będzie startować z pisu do rady. Łojek, Mróz, Leszczyk, Kubicki,
~ali 9-10-2010 10:31
Co ma Pan zamiar zrobić w sprawie szpitala bo dobrze się tam nie dzieje
~Do jelonki 9-10-2010 10:33
Dlaczego taka fotka Obrębalskiego, nie było lepszych zdjęć !!! A może to specjalnie wybrana w niecnym celu? Do Obrębalskiego mam jedno pytanie (uważam go za najlepszego kandydata ). Chciałabym go spytać o jego dalsze plany co do zagospodarowania przestrzennego Jeleniej Góry. I serdecznie proszę o zmianę tej fotki na bardziej odpowiednią do obecnej chwili. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
~J24 9-10-2010 10:42
Cz to ten Kempiński - pierwszy budowniczy III RP.
~PYTANIE ? 9-10-2010 10:49
Jak chcecie sprawić aby Jelenia Góra stała się atrakcyjna dla nowych inwestorów jak i dla samych mieszkańców i turystów. Czy Jelenią Górę stać na własną strefę ekonomiczną i tym samym ściągnięcie nowych inwestorów oraz inwestycji towarzyszących ( choćby rozwój infrastruktury) a przede wszystkim zmniejszenie bezrobocia i danie możliwości młodym i wykształconym na podjęcie rozwojowej pracy??? W tym mieście jak dotąd możliwe jest zarobkowanie w handlu, usługach lub gastronomii, nie każdy ma na to ochotę i do tego się nadaje, tym bardziej że ci mali pracodawcy bardzo często wykorzystują fakt braku wyboru miejsc pracy zaniżając wynagrodzenia lub zmuszając do pracy bez umowy !!! Czy to miasto stać na to aby stało się przyjazne mieszkańcom
~ 9-10-2010 11:03
Który z kandydatów obieca likwidacje straży miejskiej,na tego głosuje dwoma łapami!!!!!!!!
~Matysiak 9-10-2010 11:24
Do wszystkich kandydatów następujące pytania : 1. Czy podejmie inicjatywę zwrócenia uwagi do władz oświatowych na problem przeciążenia tornistrów ( plecaków) dzieci w klasach 1 - 4.? 2. Czy podejmie inicjatywę zadbania o dworce kolejowe Jeleniej Góry na odcinku Jelenia Góra - Szklarska Poręba, gdzie turyści jadący tą trasą mają niezwykłą szansę oglądać za szyb wagonu poziomu estetycznego tych budynków gdzie widnieje napis " Jelenia Góra" ? 3. Czy podejmie inicjatywę zwiększenia w oparciu o siły Policji i Straży zadbania o ład i bezpieczeństwo mieszkańców, naszego miasta. ? 4. Czy podejmie inicjatywę w sprawie obniżenia podatków dla jeleniogórzan za ścieki i wodę ? 5. Czy podejmie inicjatywę w sprawie obniżenia opaty parkingowej na parkingach płatnych niestrzeżonych ? 6. Czy podejmie inicjatywę zwrócenia uwagi na problematykę dotyczącą osób starszych, - dostęność do lekarza, dostępność do kultury, dostępność do turystyki ? 7. Czy podejmie inicjatywę w sprawi
~adam23 9-10-2010 11:30
Pytanie do p. Zawiły o to czy się zmienił. Gdy był w latach 90 tych prezydentem JG, zapamiętałem go - jako sympatycznego gadułę \"obiecajkę\". Mówił dużo, a potem szybko zapominał co obiecywał!!! Pytanie drugie dotyczy bulwersującej wymiany dyrektora w Muzeum - na rzecz swoje małżonki. Wszystko pamiętamy Panie Marcinie, proszę więc nas przekonać iż nie mamy powodów, aby Panu nie wierzyć...
Piipi Jelonkowa 9-10-2010 11:45
..do - [~Autora postu z godz.09:11 ..] ~POUCZENIE: ..*tylko Pan Robert ! .. bo jego wszyscy się boją,a to również oznacza będzie słuchany !
~wielbiciel B 9-10-2010 11:48
P Marek O. ma wizję budowy Marketów , Hipermarketów, Galerii Handlowych, i wszelkich sklepów dużo powierzniowych, boisk a przy nich biedronek. B.dobra sprawa to budowa obwodnicy , aby turyści nie widzieli Alei Wojska Polskiego. Mam pomysł przy obwodnicy też mogą wybudować market- tylko duży jak echo. Ale na początek małą biedronkę
~ 9-10-2010 12:11
Ja mam pytania oraz propozycje dla wszystkich kandydatów: 1. Jakie będzie wsparcie dla osób prowadzących lub chcących otworzyć gospodarstwa agroturystyczne ? 2. Czy będzie jakieś wsparcie dla ZOD PWr w Jeleniej Górze (szczególnie dot. to przestarzałych laboratoriów) ? 3. Czy lotnisko w Jeleniej Górze stanie się małym portem lotniczym, z którego będzie można, w przystępnych cenach dolecieć do Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Warszawy, Berlina i Pragi ? 4. Kiedy Cieplice zostaną w pełni ska...lizowane ? 5. Jak ma wyglądać przyszłość MZK ? 6. Czy powstanie SKM Jelenia Góra, która na początku mogłaby obsługiwać trasę z Kowar przez mniejsze miejscowości do Jeleniej Góry i dalej do Cieplic (w Cieplicach mógłby powstać mały przystanek SKM na przeciwko "złomu" na Lubańskiej) oraz Sobieszowa ? Niektóre kursy mogłyby być wykonywane do Piechowic i Szklarskiej Poręby (korelacja z Koleją Izerską). W miarę rozwoju i wspa
~Do Matysiaka 9-10-2010 12:43
Ważne pytania, ale o jednym jak sądzę zapomniano - mianowicie czy kandydaci na Jeleniogórskiego Prezydenta znają jężyki obce - JAKIE ?
~socjolog 9-10-2010 13:02
Nie ma poważnych kandydatów więc zadam niepoważne pytanie. Czy będą u nas sklepy z dopalaczami? A tak poważnie. Kiedy skończy się wystawianie kandydatów na prezydenta miasta z klucza partyjnego? Tylko dlatego, że mają jakieś pozycje w hierarchii partyjnej? Jakimi wystąpieniami i osobistymi projektami ustaw mogą pochwalić się p. Machałek i p. Zawiła? Chodzi mi oczywiście o jakieś charyzmatyczne. Z tego pożal się Boże składu przewiduję Prystrom i Zawiła w drugiej turze. Zawiła niestety wygra i to tylko dlatego, że ktoś PO daje takie notowania. Przegra jak zawsze (w każdym przypadku) Jelenia Góra...
~bwn 9-10-2010 13:27
Marcin Z już był i nic się nie działo, nawet porzucił urząd dla lepszej kasy w Sejmie. Czy wystawianie dwóch kandydatów PO ( Zawiła i Obrębalski) to konflikt o kasę i stołki w Jeleniej Górze? Głosowałem na PO jako partię ludzi myślących o wolności, zasadach, rynku jako priorytetach władzy . Niestety to pomyłka. Liczą się nadal układy, stołki, podnoszenie podatków i utrudnianie życia np. kwestia fotoradarów w każdej gminie. Nie zaufam już tym obietnicom.
~swercru 9-10-2010 14:06
Pytanie brzmi ( jak zamierzacie zmienić to nudne miasto ? które umiera ludzi naliczymy na palcach u rąk po 19 Next Kiedy zaczniecie budować jakieś fabryki które utrzymywałby wizerunek Jeleniej Góry aa jednocześnie dawały pracę wielu ludziom ..... next Czy mają jakieś pomysł na rozrywkowość Cieplic ?
~kol. Klimka 9-10-2010 14:23
będę wdzięczny za listę kandydatów ze stowarzyszenia Rotary Club z podziałem na ugrupowania, z których startują. No i oczywiście ufam, że będą dwie tury, to moja stara i teściowa więcej zarobią w komisjach...
~X 9-10-2010 14:23
Tragicznie wyglądają płace w Jeleniogórskiej kulturze... Co Pan ma zamiar z tym zrobić?
~do Do jelonk 9-10-2010 14:25
Na jednej z niech jest na promilach!
~MichałP 9-10-2010 14:29
Kamienice na ulicy Wojska Polskiego mogłyby być chlubą miasta. Dlaczego nie są? Czy nie ma funduszy na tzw. Rewitalizacje zdegradowanych obszarów miejskich?
~Obserwatorj 9-10-2010 15:41
Jakie konkretnie działania zamierzają kandydaci podjąć, aby ściągnąć inwestorów do Jeleniej Góry, dających miejsca pracy w przemyśle?
~Obywatel 9-10-2010 15:52
Systematyczne i dogłębne kontrole BHP firm które zatrudniają ludzi często bez najmniejszego zaznajomienia się z miejscem pracy i zagrożeniami jakie mogą na niego cochać. Przykładem takiej firmy jest WOJ-KAT, który zatrudnia ludzi bez jakiegokolwiek doświadczenia ani znajomości BHP w przyszłym miejscu pracy a jedynie daje umowę zlecenia w raz z bardzo restrykcyjnym regulaminem, który balansuje na granicy prawa.
~ruda_mysza 9-10-2010 16:07
Czy i kiedy możemy się spodziewać dalszego remontu dworca pkp i tunelu na Zabobrze? Czy wejścia na perony będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych? (ale też kobiet z wózkami, ludzi starszych). Dołączam się do pytania o renowację kamienic w centrum, ulica Wojska Polskiego, Matejki, Mickiewicza. Ratusz i tamtejsze kamieniczki też już wymagają remontu, podobnie jak zabazgrana majówka - może by tak utworzyć jakiś fundusz na remont starówki co 10 lat? W końcu to wizytówka miasta. Połączenia kolejowe do Kowar i Karpacza i zrobienie jakiegoś sensownego przejścia pod wiaduktem na JP2 (skoro i tak wszyscy tamtędy chodzą...). Co z inwestycjami w kulturę? Kandydaci mają jakieś plany co do rozwoju miasta w tym kierunku? Jakie pomysły na rozwój turystyki? Konieczne jest więcej kontenerów do selektywnej zbiórki odpadów i w ogóle więcej koszy na śmieci na ulicach. Na koniec najważniejsze - co panowie i pani proponują zrobić żeby zatrzymać wyludnianie się Jeleniej? Oraz - co z inwe
~ruda_mysza 9-10-2010 16:12
Co z inwestycjami i miejscami pracy w rejonie? Markety i galerie powinny nam wystarczyć?
~wrr 9-10-2010 16:53
Czy w końcu pojawi się jakaś nowa twarz na fotel prezydenta ??????????? czy my się musimy kręcić wokół tych samych ludzi ????????? jeju! Pani nie z Jeleniej dziękujemy, Pan co juz był, od książek, też nic nie zrobił, Pan U - sam nie wiem, ale jakoś mi nie lezy, a obecny Pan O, wzloty i upadki. Nie ide na wybory, nie ma dla mnie kandydata!
~do pipi 9-10-2010 16:58
wlasnie zastanwwialem sie co tak smierdzi....
~gosc11111 9-10-2010 16:59
Piipi, ale ty durna jesteś!!! BRAK SŁÓW!!!
~Grześ 9-10-2010 17:02
Który/a z kandydatów załatwi mi dobrze płatną pracę w Jeleniej Górze? Czy Prystrom się już ożenił? Czy p. Machałek już urosła? Dlaczego nie startuje Kusiak i Malczukowa tylko jakiś młokos? Co z Sajnogiem i Papajem? Czy nie ma w Jeleniej więcej doktorów i profesorów? I tak nie zagłosuję na nikogo. Raz, że nie będzie mnie w Jeleniej w dniu wyborów, a dwa, że znam setkę lepszych nazwisk i bardziej godnych tego stanowiska. A tak po prawdzie prezydent miasta może tylko pogłaskać znajomych i siebie. Przez cztery lata, co pokazuje konsekwencja PO i SLD. Nie panie Kusiak? Jak wybudujecie pole golfowe w Jeleniej to wrócę. I zrobicie porządek z Oplem;-)
~xyz 9-10-2010 17:11
Taaa... cała Piipi. Weź się póknij w swój durny łeb dziewczyno, szkoda, że nikt do tej pory tego nie zrobił!
~J24 9-10-2010 17:18
Pytanie do Pani Machałek- dlaczego nie startuje w wyborach prezydenckich Pan Ireneusz Łojek, to nasz jeleniogórski szef Pisu doświadczony radny, Dyrektor Krus posiadający predyspozycje do tego stanowiska.
~janekcieplic 9-10-2010 17:26
Zróbmy w Jeleniej Górze SKM ! To byłoby naprawdę świetne rozwiązanie, a i zarobek. Przystanki w Kowarach, Karpaczu, Mysłakowicach, Łomnicy, Wojanowie, Podgórzynie, Miłkowie, Sosnówce, Jeleniej Górze - Centrum, Zabobrze, Cieplice (!) i Sobieszów. Połączenia z Piechowicami i Szklarską - KOLEJ IZERSKA tam jest ! Można uruchomić połączenia do Jakuszyc (zimą dodatkowe - na trasy biegowe !). Mam nadzieję, że to się stanie ;) No i oczywiście IC do Wrocka przez Strzegom w 1:30 - 2:00 h oraz EC/Ex do Berlina ;)
~yeloneck 9-10-2010 17:27
Piipi jak widać, ma bardzo ciekawy weekend. Napisz Piipi, jakie jeszcze inne sukcesy odniosłas w ostatnich dniach.
~jeleniogórny 9-10-2010 18:18
POPIERAM !!! SKM Jelenia Góra obejmujący całą Kotlinę Jeleniogórską, a także stanowcze kroki w celu radykalnego przyspieszenia połączeń kolejowych - to możliwe, wystarczy CHCIEĆ ! Mam nadzieję, że za 2 lata z Jeleniej będę mógł komfortowo i bezpiecznie podróżować IC/EIC Jelenia Góra - Wrocław - Poznań - Wrocław - Jelenia Góra, a także EC/Ex Jelenia Góra - Berlin - Jelenia Góra i Jelenia Góra - Kolonia - Jelenia Góra. Sezonowo mogłyby być uruchamiane połączenia do Pragi i Krakowa. Warto też pomyśleć o jakiś ogólnodostępnych, wakacyjnych warsztatach fotograficznych (dogadajmy się z Nikonem i będzie jazda :D ), nie zapominając o promocji "Lata W Teatrze". Przydałyby się też dodatkowe stypendia dla uczniów i studentów. Nie mówię tu o dużych kwotach, ale myślę, że 200 - 400 zł jednorazowo byłoby miłym prezentem za trudy roku szkolnego i akademickiego ;) Bezprzewodowym, bezpłatnym łączem internetowym przydałoby się objąć Plac Piastowski.
~poważny 9-10-2010 18:26
Z przedstawionej piątki kandydatów TYLKO OBRĘBALSKI !!! Pani Machałek niech się machnie do Kamiennej Góry, Pan Zawiła niech nadal posłuje (tylko skuteczniej!), Pan Urbański to może i niezłe ciało pedagogiczne (?), ale nic pozatym, Pan Robert niech nadal będzie Pierwszym Krytykiem. I w czym problem?!?
Piipi Jelonkowa 9-10-2010 19:15
..do - [~Gość 11111 ..] .. chyba Tobie brakuje ..*puknięia ! ~Pan Robert jest w *środeczku na zdjęciu tejowym,a to przyności SZCZĘŚĆIE ! ~PA.*piipi
~ 9-10-2010 19:18
dlaczego Urząd Pracy kieruje ludzi -pod rygorem wykreślenia z rejestru -bezrobotnych na t/zwany Staż, płacąc tym osobom 720 miesięcznie /jak to się ma do płacy minimalnej/.Korzystający z tej formy zatrudnienia mają pracowników za darmo-wszystkie koszty ponosi państwo a te Osoby muszą pracować jak normalnie zatrudnieni pracownicy.
~jareczek 9-10-2010 19:51
No to widzę jest nas coraz więcej. Oczywiście popieram, nie ukrywam, chcę SKM Jelenia Góra i szybkich połączeń kolejowych naszego miasta z Polską i zagranicą. Warto też pomyśleć o "hiphopowym" odpowiedniku ligi rocka - może po prostu liga rapu ?
~010101010101 9-10-2010 19:58
Heh widzę, że nie jestem pierwszy z moimi pomysłami - oczywiście SKM + szybkie połączenia z Wrockiem i Berlinem. Z Wrocem można przez Strzegom bodajże i da radę w 1.30 h. Fajnie byłoby. Aha i jakąś specjalną strefę ekonomiczną zrobić w okolicach Cieplice - Celwiskoza - Trasa Czeska.
tracęgruntpodstopami 9-10-2010 20:11
Ooooooooooo to to to ! SKM Jelenia Góra, połączenia IC/EIC z Wrocławiem, przez Strzegom, EC/Ex do Berlina. No i zadbajmy o wygląd naszego miasta, jak widać "malarze" nie boją się kamer i robią syf gdzie się da.
~jelgór 9-10-2010 20:15
Pytanie do pani z Kamiennej Góry: czy już wie, jak trafić do ratusza bez GPS?
~pajączek 9-10-2010 20:29
pytanie dla obecnego Prezydenta: czy ktokolwiek robił a...lizę ekonomiczną budowanego przez miasto basenu a jeśli tak to jakie będą miesięczne dopłaty z budżetu miasta? w samej tylko kotlinie powstaje kilka takich obiektów ("Gołębiewski","Jan", ..) jeśli ich projekt robią fachowcy, którzy się znają na tym co robią to niewielu klientów będzie chciało jeździć na basen, który "urodzili" urzędnicy; drugie pytanie: czy bez względu na wynik wyborów prezydenckich, Pan Obrębalski widział by siebie jako szefa firmy zarządzającej w przyszłości tym basenem?
~milosnikJG 9-10-2010 20:31
Dokładnie proszę WAS zajmijcie się trasą JG - Wrocław - JG, REMONT !!, dajcie pociąg przez Strzegom, żeby było szybciutko, no i niech będzie to połączenie z Niemcami, Berlinem, no i z Pragą. Mamy już Kolej Izerską, ludzie nie dawali szansy, a jednak ;) DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO ! Niech pociągi IC/EIC/EN/Ex/EC zawitają do Jelonki ! Jeszcze raz mówię, trzeba chcieć ! Taka komunikacja pozwoliłaby na świetny rozwój i napływ turystów jeśli oczywiście zadbamy o reklamę i wygląd/atrakcyjność naszego miasta i, w konsekwencji, całej Kotliny Jeleniogórskiej. No i oczywiście SZYBKA KOLEJ JELENIOGÓRSKA ! SKM i jesteśmy ustawieni na lata !
~Front 9-10-2010 20:45
Obrębalski jest OK.
poprawna1 9-10-2010 21:00
http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/ziemianki.htm
~WIEM 9-10-2010 21:27
Ja mam pytanie do wszystkich a mianowicie w jaki sposob zamierzacie podnies na wyzszy poziom Jeleniogorski sport.Czy ma ktos opracowana strategie rozwoju sportu i w jaki sposob chce ja wdrozyc aby byly konkretne i widoczne osiagniecia.Czy i w jaki sposob zamierza unowoczesnic baze sportowa w miescie.Czy miasto stac na dotowanie 65 klubow sportowych.I wrescie czy ktos okresli jakie dyscypliny sportowe beda piorytetowymi w promowaniu miasta i miasto udzieli odpowiedniego wsparcia.Uwazam bo w koncu miasto musi okreslic sie co chce miec i na co go stac.Bo nie mozna dawac kazdemu po troche i oczekiwac rewelacyjnych wynikow.A najwazniejsze to wyeliminowac hosztaplerskich dzialaczy.
~WIEM 9-10-2010 21:33
Ja mam pytanie do wszystkich a mianowicie w jaki sposob zamierzacie podnies na wyzszy poziom Jeleniogorski sport.Czy ma ktos opracowana strategie rozwoju sportu i w jaki sposob chce ja wdrozyc aby byly konkretne i widoczne osiagniecia.Czy i w jaki sposob zamierza unowoczesnic baze sportowa w miescie.Czy miasto stac na dotowanie 65 klubow sportowych.I wrescie czy ktos okresli jakie dyscypliny sportowe beda piorytetowymi w promowaniu miasta i miasto udzieli odpowiedniego wsparcia.Uwazam bo w koncu miasto musi okreslic sie co chce miec i na co go stac.Bo nie mozna dawac kazdemu po troche i oczekiwac rewelacyjnych wynikow.A najwazniejsze to wyeliminowac hosztaplerskich dzialaczy.
~asorki 9-10-2010 21:56
Kiedyw Jeleniej Górze będą inwestycje inne niż super-hiper i galerio markety i do pracy przyda się wyuczony inny zawód niż kasjer-sprzedawca.Co z wielokrotnie obiecywanymi(oczywiście przed każdymi wyborami) obiektami sportowymi na Zabobrzu.Może warto przypomnieć Sz.P pchającym się do życia na nasz koszt,że na Zabobrzu nieszka ponad 30 tys wyborców.I może w ramach zaciągania pasa pan/i Prezydent obniży sobie pensyjkę?W końcu to NASZE pieniądze
~Aaaa 9-10-2010 22:02
A ja mam bilbord reklamowy do wynajęci na jakąs postać przed wyborami .
~antał 9-10-2010 22:07
Pytanie do P.Obrębalskiego czy zwolni pan P.sekretarkę która nie chciała umówić na spotkanie z panem w sprawie powodzi 2010r twierdząc że nie będzie pan rozmawiał na ten temat , ciekawe czy te rozmowy są nagrywane? bo ja już teraz każdą będę nagrywać pozdrawiam!
~xxx 9-10-2010 22:11
J mam pytanko jak z mieszkaniami dla osób które starają się dostać byłem na zebraniu z P. Obrębalskim i lipa obiecuje cuda a g..no robi nawet pism nie czyta a pracownicy na ul. Ptasiej mają człowieka za nic tak ma wyglądać następna kadencja dziękuję będę mieszkał pod mostem tak to się skończy pozdrowienia dla Wszystkich:(
~Z Goduszyna 9-10-2010 22:32
A ja jeszcze proszę o jeszcze jedną Biedronkę np. w Goduszynie
~ 9-10-2010 22:46
ciekaw jestem czy kazdy nastepca bedzie klamal w zywe oczy tak jak p. Obrębalski. Ostatnio nasz świetny Prezydent zapytany o wystawienie pewnego zaswiadczenia odpowiedzial przecząco ze nic takiego nie wystawial a sam na wlasne oczy widzialem taki papierek podpisany własnoręcznie przez Prezydenta. Kłamca jak cholera i napewno musialo byc dobrze posmarowane.
~ 9-10-2010 22:52
a moim zdaniem Prystrom bardzo mądrze gada. kiedys uważałem ze to totalny czubek dopóki nie spotkałem go osobiście. Przynajmniej chłop nie sprzedał by za grosze wartościowe tereny Jeleniej Góry i by zlikwidował pasożytów jakimi są Strażnicy Miejscy
~macol666 9-10-2010 23:29
głosujcie na Marka niech dokończy to co zaczął
~do maco1666 10-10-2010 0:05
czyli więcej tesco , biedronek itp BRAWO Niech po wszystkich uczelniach jeleniogórskich tam znajdują pracę
~patbu 10-10-2010 0:19
myślicie o p.Prystromie same najgorsze rzeczy tak jak zapewne myślicie o braciach Kaczyńskich bo to idzie w parze ,tylko nie obudzcie sie za późno ale już za granicą bo tu nie będzie czego szukac . bo jak tak waszym myśleniem i klapkami na oczach ,że nie kaczyński i prystrom tylko Tusk i jego zamydlanie. tylko tusku umie tak lizac kazdemu dupe by nie stracic sondarzow. pzdr
~ja 10-10-2010 0:32
podaje pytanie.- "Państwo" dąży do wyrównania poziomu "płac" "EUROPEJSKICH", 75% ludności zarabia 1000.00pln, czyli 4-5 razy mniej niż Europa zachonia(+ -) a ceny pozostają "EUROPEJSKIE". wniosek??? jak macie zamiar zbliżyć do siebie wyborców?P.S. Te 1000.00 Pln jest juz jakis czas.....
~teletubiś 10-10-2010 0:48
ja prosze o dwie(2) biedronki w Piechowicach, dwie(2) w Sobieszowie, trzy(3) w Cieplicach no i ze cztery(4) na Jelonce, plus ( +) parę dużych dysontów na Jelonce żeby nie było za ciasno.......... :)Czyli serdeczne aj obecnym zarządcą JELENIEJ GÓRY. ps JELONKO(droga) nie kasuj komentarzy PZDR 4 ALL
~pitek 10-10-2010 1:40
Witam . Mam. Pytanie do Pana Prezydenta Obrębalskiego. Za Pana rządów było wiele inwestycji. Ile mielibyśmy następnych jakby Pan został na następną kadencje. Pozdrawiam.
~RADYKAŁ 10-10-2010 2:46
A JA MAM PYTANIE BARDZO WAŻNE KIEDY W KOŃCU ODERWIECIE RYJE OD KORYTA I DACIE SZANSE KOMPETENTNYM A NIE PARTYJNIAKA JA CHCE GŁOSOWAĆ NA OSOBĘ NIE NA PARTIE
~golfista 10-10-2010 3:46
moje pytanie do kandydatów na prezydenta szanowni państwo sport to nie tylko koszykówka, kolarstwo górskie, czy piłka ręczna, kiedy w jeleniej górze powstanie publiczne pole golfowe na którym zestresowani jeleniogórzanie będą mogli odstresowac się i poobcowac z przyrodą zaznaczam że jestem zdrowy na umyśle pozdrawiam jeleniogórzanin
GatoNegro 10-10-2010 6:59
Co każdy z kandydatów ma do zaoferowania dla nowych przedsiębiorców-PRODUCENTÓW, aby przyciągnąć ich do Jeleniej Góry? Chodzi o przedsiębiorców, którzy zechcą zatrudnić miejscowych. Czy kandydaci po objęciu urzędu będą się starali o utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej w Jeleniej Górze lub w pobliżu, np. w Kowarach, Mysłakowicach, gdzie można by było dojechać np. MZK? Czy po objęciu urzędu będą zwolnienia podległych zastanych pracowników, którzy powiększą istniejącą masę bezrobotnych? Czy po objęciu urzędu będą starać się, aby z budżetu miejskiego co roku przeznaczyć część środków na zatrudnienie pracowników FIZYCZNYCH (nie kadrę kierowniczą, bo ona już jest) aby zajęła się sprzątaniem miasta? Można przeznaczyć tę dotację na dofinansowanie MPGK, ale z przeznaczeniem WYŁĄCZNIE na zatrudnienie pracowników FIZYCZNYCH do sprzątania miasta. Bardzo dobry jest pomysł na utworzenie SKM, kto z kandydatów doprowadzi do tego po objęciu urzędu? To też da miejsca pracy.
GatoNegro 10-10-2010 7:09
Kto z kandydatów ograniczy wydatki na reprezentację, które, co wynika również z doniesień prasowych (i tego portalu i innych miejscowych portali), są corocznie dość znaczne w budżecie naszego miasta, dotyczy to WSZYSTKICH ubiegłych prezydentur z ostatnich dwudziestu lat, przeznaczając te środki, nie wydane na rocznice, świętowania, obchody i inne uroczystości z wyżerką za darmochę, ->>>>>> na zatrudnienie nowych pracowników/sprzątaczy miasta czyli na zmniejszenie bezrobocia w Jeleniej Górze?
~luis 10-10-2010 8:38
pytanie do pana Zawily ......kiedy będzie przeniesiona obiecana przez pana komisja do spraw orzecznictwa dla rencistów z Wałbrzycha do Jeleniej Góry
~bowling! 10-10-2010 10:03
Przydałoby się pomyśleć o jakimś polu golfowym, nawet nie jakimś ogromnym, no i fajnie gdyby powstała jakaś dobra kręgielnia. Świetna jest w Sandrze, ale raz, że trzeba dojechać, a dwa, że obowiązuje stała cena 50zł/h, bez promocji :( No i oczywiście popieram pomysł stworzenia SKM, albo "Kolei Jeleniogórskich", niezależnych od PKP. Jakby mądrze tym zarządzać, to i zysk by był, i można by było ewentualnie w perspektywie myśleć o połączeniach z Kamienną Górą, Wałbrzychem, Bolesławcem i Wrocławiem.
~do 22.52 10-10-2010 10:03
55 strażników. Z rodzinami średnio 4 x55. Do tego znajomi z x 5.Lekko licząc min. 1100 głosów przeciwko p Prystromowi. Nie liczę tych których zapewne jeszcze namówią rodziny rodzin strażników Z Twojego postu wnioskuje, ze chyba jesteś jego przeciwnikiem. Co do likwidacji sm przy P Prystroma, też z nim rozmawiałam. Usłyszałam inne zdanie. SM mu nie przeszkadza. Co do pasożytów, uważałam bym na takie słowa. Sieć nie jest anonimowa...
~knugot 10-10-2010 10:19
Jestem rodowitą jeleniogórzanką i będę głosowała na Pana Prystroma i będę namawiała znajomych,bo tylko on może coś zmienić w tym grajdole.Obecni włodarze miasta mają jeleniogórzan w czterech literach,bo tylko chcieli dorwać się do władzy.
~Do jelonki 10-10-2010 11:00
Bardzo dziękuję za zmianę fotki Obrębalskiego - ta znacznie jest lepsza!Ale jeszcze mam pytanie tym razem do Pana Zawiły. Jak wyobraża sobie jednoosobową odpowiedzialność za sprawy finansowe miasta. Kiedy był Pan prezydentem 20 lat temu odpowiedzialność finansowa rozłożona była na wiele podmiotów. Była to komfortowa sytuacja dla sprawującego władzę. Jest wiele zaczętych nowych inwestycji, które zakończą się w nadchodzących latach. Poprzedni prezydent bardzo dobrze zarządzał finansami - dobry ekonomista (doktorat) znający się na gospodarce miejskiej. Pan z wykształcenia jest tylko historykiem – czy to wystarczy aby panować nad taką trudną dziedziną jak finanse, gdy panuje w całym kraju kryzys gospodarczy ?
~Do zawiły. 10-10-2010 11:43
Dlaczego zarzuca Pan nieprawdę, że Obrębalski wszystkie zasługi przypisuje sobie. Ja bynajmniej w żadnych wypowiedziach Obrębalskiego nie zauważyłem aby tak mówił, że ja to zrobiłem, ja to osiągnąłem. Mogę natomiast stwierdzić, że taką formę zauważyłem u Pana. Pan w swoich wypowiedziach bez przerwy się chwali co to Pan nie może załatwić „ ja monitorowałem, ja umię rozmawiać, ja napisałem” I jak zawsze na tym koniec!!!! Chcę tylko dodać że będę głosować na Obrębalskiego
~,,,,-_-,,,, 10-10-2010 12:12
Co kandydaci zrobią dla sportu w naszym mieście i na kogo wyłożą najwięcej pieniędzy? Oraz co będzie ze stadionem przy ulicy Grunwaldzkiej? Czy ktoś się tym zajmię,czy stadion już całkiem zarośnie trawą?. A przecież tyle moze być pożytku,tzn. w pobliżu Gim.3,Kolegium mozna by było zrobić jakies trybuny ,bieżnie,murawe i organizować tam zawody sportowe! Ale wszyscy wiemy,że to niemożliwe,bo np w tym miejscu świetnie komponowała by się np. nowa biedronka...Dla tego stadionu koniec był w momęcie,kiedy otworzono orlika na Paulinum. Bardzo jestem ciekaw opini kandydatów !!!
MALKONTENT 10-10-2010 13:10
PANIE M. OBRĘBALSKI INFORMUJĘ POKORNIE ŻE MOJA RODZINA NA PANA GŁOSOWAĆ NIE BĘDZIE!!!! TJ 6 GŁOSÓW !!!!!! SZCZĘŚCIA NIE ŻYCZĘ
~doMALKONTENT 10-10-2010 13:14
NIE SŁUCHAJCIE GO !!! CHCEMY SKM I SZYBKICH POŁĄCZEN Z WROCLAWIEM I BERLINEM !!!
~marek13 10-10-2010 13:17
rzeczywiscie start pani posel to policzek dla srodowiska PISu z jeleniej góry i pokaz jak centrala traktuje lokalne srodowisko polityczne dla kariery posla z Kg. ps. a lista radnych poza P.Łojkiem to sami młokosi którzy w zyciu niczego sami nie osiągneli /chyba ze nie wiem wiec niech napisza co../to takze porażka szczególnie faworyt pani poseł ..niejaki oliwer/chyba/ gratuluję wybitnych postaci
~do jelonki 10-10-2010 13:50
a kiedy będą odpowiedzi kandydatów na te pytania? A właściwie na jedno pytanie. Po co oni startują? Mówią, że głupich nie sieją...
~Antoni 10-10-2010 13:53
Panie Zawila Prosze poinformować o kwalifikacjach swojego szwagra Grzegorza Rychtera i dlaczego tak często zmienia synekury ( były prezes strefy ekonomicznej , były dyrektor ośrodka kształcenia kierowców w Jeleniej Gorze, aktualny Prezes KARR ) oraz zdardzić jaki wlyw na jego karierę zawodową ma Pana osoba. Co porabiają Pana córki i jak zamierza Pan kształtować ich karierę zawodową.
~mobilnyJG 10-10-2010 15:13
Ja też popieram i czekam na widoczne ruchy rządzących - SKM Kolej Jeleniogóska to nie problem - trzeba chcieć i nie tylko prowadzić nowych pociągów torami aktualnie wykorzystywanymi, ale stworzyć połączenia z Kowarami, Karpaczem, gminą Podgórzyn i centrum Cieplic, JG i Sobieszowa. Pociągi IC/EIC/Ex/EC/EN i trasa JG-Wrocław-JG w 1h-1:30h to też nie problem TRZEBA DZIAŁAĆ ! Jest jeszcze trochę spraw, ja dodam sieć bezprzewodowego doatępu do internetu na Placu Piastowskim i w Sobieszowie, w okolicach pętli MZK.
~strongmenka 10-10-2010 15:41
Zdecydowanie odradzę wszystkim znajomym i rodzinie głosowanie na pana M.O., który według mnie jest do niczego. Dla pana liczą się układziki, a nie pomoc ludziom. Nawet sekretarka obecnego Prezydenta rżnie ważniarę że hej- często decyduje za pana M.O., co jak sądzę mija się z jej powołaniem. Dobrze ktoś wcześniej napisał o tym nagrywaniu rozmowy z tą kobietą- ja również nad tym pomyślę. Nie wspomnę już tu o braku inteligencji ze strony "sekretarki" Prezydenta, a co do samego pana M.O. - UKŁADY I LANSOWANIE!!!
~ja...kiśktoś 10-10-2010 15:58
Co może robić młodzież w Cieplicach? W Sobieszowie jest przynajmniej Muflon. Czy cieplicka Przystań Twórcza będzie domem kultury dla mlodzieży, czy miejscem realizacji własnych pasji pracowników tego ośrodka? Dlaczego miasto udostępniając np. sale szkolne na działalność kulturalną czy sportową pobiera tak wysokie stawki? Przecież bije to po kieszeni rodziców, którzy nie mają żadnej alternatywy, by zorganizować dzieciom w wieku szkolnym tanie zajęcia pozalekcyjne! A szkoły miały tętnić życiem po południu!
~arbuz 10-10-2010 16:42
Jaki stosunek do jeleniogórskiego sportu mają kandydaci na stanowisko Prezydenta miasta ? , z dotychczasowych odserwacji widac ze dotychczasowy Prezydent , a zarazem kandydat na kolejna kadencje jest sympatykiem tylko jednego klubu , ale interesuje mnie stanowisko pozostałych kandydatów do spraw sportu w naszym miescie ?
~kei 10-10-2010 17:30
Do p Prystroma. Dlaczego nie założył Pan rodziny. Czy wie Pan coś o trudach wychowywania dzieci.
~do Antoni 10-10-2010 17:37
Bo na takich posadach pewnie odprawy sie należą. Więc taki klient zmienia posadki i łyka odpawki. Żyć nie umierać i zmieniać robote. Jakbym miał układ tez bym tak robiła zreszta każdy by tak robił.
~KORDULA 10-10-2010 17:53
Kiedy zostanie naprawina ulica Kozia,bo dojazd na lotnisko jest przez nią tragedią,pomimo że autobusy nr 3,11 i 33 jeżdżą od godz.5 do godz.22
~hahaha 10-10-2010 17:58
do 09-10-2010 23:29 | ~macol666 Guwno ma kończyć????????
~kk 10-10-2010 18:16
2 pytania do kandydatów na Prezydenta: 1/ Czy rozwój turystyki i miasta wiązą z istniejąca juz budową stacja startowego i regionalnym portem lotniczym W J.G? OCZEKUJEMY TEGO 2/Jakie plany mają co do nie zagospodarowanego placu przy ulicy Sygietńskiego?
~kazik_O.O___ 10-10-2010 18:44
SKM dla JG i okolic ! Ostatecznie mogą być te tramwaje, ale najlepiej to i to - Koleje Jeleniogórskie mogły by obsługiwać pociągi i tramwaje. Tramwaje jeździłyby najdalej do Piechowic, a pociągi dalej, mogłoby ich być trochę mniej, ale przydałyby się, bo PKP już zabija kolej w naszym regionie, więc stwórzmy sobie swoją, konkurencyjną ! Kolejna sprawa to EC/Ex do Berlina i pociąg do Wrocławia przez Strzegom jadący 1:30 h - da się zrobić do 2012 (Euro), ale trzeba się RUSZYĆ !!! Dalej - co z tym tunelem, który miałby być pod Śnieżką ? Pytam SERIO - jakby tamtędy puścić jeszcze kolej jakiś Ex/EC/IC/EIC to by było wyśmienicie i Jelenia mogłaby się stać ponadto węzłem dla kolejowych połączeń międzynarodowych. Ponadto proszę już zacząć myśleć o pierwszej linii metra w Jeleniej Górze, to naprawdę nie są żarty. Powinna ona powstać w ciągu najbliższych 20 lat ! Rozbudowa lotniska to też bardzo ważna sprawa. Niestety bez sprawnej komunikacji miasto nie będzie się rozwijać. To samo dotyczy gospod
~Posadka 10-10-2010 18:50
1. Który z kandydatów podda się do dymisji nie spełniając obietnic wyborczych i czy może podpisać takie oświadczenie wobec mieszkańców? 2.Który z kandydatów utrzymuje ( bądź utrzymywał ) się za własne, wytworzone pieniądze, a nie z pieniędzy podatników?
~fotoreporter 10-10-2010 19:12
SKM, sSKaeMem, owszem jeśli powstanie będzie świetnie, ale stwórzcie kolejowe połączenie ze Świeradowem, ludzie dojeżdżają do szkół, uczelni, pracy śmierdzącymi autobusami. Co z tego, że są mieszkańcami Świeradowa - pracują, etc. w JELENIEJ ! Ze wsparciem z obu stron (włodarze Jeleniej i Świeradowa) pomysł można byłoby zrealizować w ciągu góra 2-3 lat, a nawet szybciej.
~ 10-10-2010 20:19
Co było pierwsze jajko czy kura?
~pytacz 10-10-2010 20:52
Czy nie dałoby rady, aby Obrębalski odszedł już dziś i nie trzeba by czekać do 21 listopada?
tracęgruntpodstopami 10-10-2010 21:03
Nie marudźmy tylko postawmy konkretne postulaty, które przyczynią się do rozwoju Jeleniej Góry i okolic. 1. SKM(!!!) + stworzenie pierwszej linii metra w ciągu 10 lat, w tramwaje radzę nie pakować kasy. 2. Walka o poprawę infrastruktury kolejowej - do Wrocławia. W kwestii kolei również pociągi EC/Ex do Pragi i Berlina, mogą być sezonowo czy nawet raz, dwa razy w tygodniu, to już byłoby coś. Pociąg do Świeradowa. 3. Wsparcie dla labolatoriów ZOD PWr w Jeleniej Górze-Cieplicach. 4. Basen w Sobieszowie. 5. Rewitalizacja ul. Wojska Polskiego. 6. Walka z "twórcami" bohomazów na świeżo pomalowanych ścianach, szczególnie w Cieplicach i Centrum. 7. Specjalna Strefa Ekonomiczna + przyciągnięcie inwestorów = NOWE MIEJSCA PRACY. 8. Ścieżki rowerowe od Jagniątkowa po Zabobrze, szczególnie "połączenie" Cieplice - JG Centrum. 9. Warsztaty fotograficzne dla wszystkich. 10. Gruntowna naprawa ulic, szczególnie dojazdu do Dworca Głównego i Lotniska. 11. Rozbudowa i modernizacja lotniska. 12. Inwesty
tracęgruntpodstopami 10-10-2010 21:08
12. Inwestycje w energię odnawialną (może wykorzystać gorące źródła ?). ................................ Mam nadzieję, że ktoś naprawdę przemyśli moje propozycje.
~zewcia 11-10-2010 8:23
Jak zamierzają kandydaci rozwiązać problem zanieczszczenia powietrza szczególnie w okresie grzewczym, czy zatem uzdrowisko Cieplice winno mieć status uzdrowiska.
~kubuś25 11-10-2010 10:23
Jakie plany ma kandydat w zakresie usprawnienia ruchu drogowego w Jeleniej Górze, w szczególności jeśli chodzi o ciąg komunikacyjny Pl. Niepodległości, Wyszyńskiego, Podwale, Mostowa, Grunwaldzka wraz ze skrzyżowaniem z Jana Pawła II?
~Obiektywna 11-10-2010 11:19
Niech kandydaci wylegitymuja sie i odpowiedza ile stworzyli miejsc pracy ,1 )jakie firmy utworzyli własnym zakresem i ile wypracowali podatkow dla ojczyzny w swojej karierze. 2) Jezeli byli na utrzymaniu budzetu (podatnikow ) to niech okresla sumarycznie ile wybrali pieniędzy za ten okres posady i co w zamian dokonali -najlepiej przedstawić w cyfrach 3) Czy wiedza ile zostało zlikwidowanych firm usługowych i produkcyjnych a ile wykończyli np.urzednicy skarbowi z przerośniętych w posady urzędów jak Izba Skarbowa , Urząd skarbowy ,Urząd kontroli skarbowej - czy to jest własciwa droga dla rozwoju miasta - napęczniale różne urzędy i nicość w strefie zatrudnienia i rozwoju gospodarczego..
~big 11-10-2010 11:52
P Robert nasz kandydat popieramy Jeleniogórzanie
~jg 11-10-2010 12:37
Odtworzyć dawne szlaki turystyczne, wyciąć drzewa rosnące dziko na punktach widokowych.Więcej koszy na łatwą segregację śmieci.
~kkk 11-10-2010 12:44
W tym mieście nie a pracy dla ludzi wykształconych ! Konkursy wygrywają znajomi i rodziny w 99%.Za jakiś czas to będzie miasto o przewadze biednych.Co z ludzmi którzy chcą tu mieszkać ,a ich wykształcenie nie pasuje do kasy w tesco lub innym stoisku.Kiedy powstanie uniwersytet karkonoski , dlaczego nasze dzieci muszą opus...ć miasto w celu studiowania na 5-letnich studiach humanistycznych???
~Popieram. 11-10-2010 13:33
A ja zagłosuję na pana Zawiłę - tylko on stawia na ludzi młodych !!! Mam prośbę, jeśli zostanie prezydentem na swojego zastępce niech powoła z jednej strony osobę młoda, odpowiednio wykształconą z drugiej doświadczoną i orientującą się w strukturze miasta .Takie połączenie może w końcu da efekty rozwoju miasta.
~dorozwój 11-10-2010 14:25
Zagłosuję na Zawiłę, bo mam nadzieję, że poważnie potraktuje to, co mówi o ulepszeniu szkolnictwa, czyli dobrej wyższej szkole zawodowej i poprawie istniejących. Wykazuje zainteresowanie infrastrukturą, ale też rozwojem lokalnego biznesu innego niż turystyczny tylko. Myślę, ze w tej dziedzinie jest poważniejszym liberałem niż ekipa Tuska.
~do Popieram. 11-10-2010 15:10
że niby co ? Zawiła stawia na młodych ? co takiego niby zrobił dotychczas dla tych młodych ?
~do 15:10 11-10-2010 15:45
On w prowadzonej kampanii, zwrócił się do ludzi młodych. Innym do głowy jakość nie przyszło, aby zapytać jak widzimy rozwój Jeleniej Góry! Pochodzi z Jeleniej Góry, zna strukturę miasta mimo, że jest posłem "nie odbiło mu" - nadal jest skromnym człowiekiem.I mam nadzieję, że wybierze na swojego następce osobę młodą.
~ale bajer 11-10-2010 16:03
niezły sposób jelonka wymyśliła na program wyborczy dla kandydatów nieudaczników
~Rodrygo 11-10-2010 16:05
Miasto Jelenia Góra jest współwłaścicielem z Spółki MZK. Jak przyszły prezydent zamierza racjonalnie gospodarować pieniędzmi podatników w zakresie zabezpieczenia potrzeb komunikacyjnych? Czy w końcu znajdą się pieniądze aby specjalistyczna firma napisała rozkład jazdy dla Jeleniej Góry eliminujący stadną jazdę autobusów i zabezpieczający w pełni zapotrzebowanie jeleniogórzan? Obecny bowiem rozkład jest "sztuką" dla samego tylko MZK.
___x 11-10-2010 16:35
pyt do wszystkich kandydatów: czy zamierzacie zadbać o rozwój Kolegium Karkonoskiego? czy zamierzacie dbać o rozwój przemysłu?(praca dla olbrzymiej ilości ludzi) czy zamierzacie zadbać o wizualny wygląd naszego miasta?(czasami to działa bardziej niż się wydaje) I BŁAGAM: STANOWCZE NIE DLA TURYSTYKI
~freed 11-10-2010 16:39
Ja stawiam na Urbaniaka.
~kia 11-10-2010 17:06
mam pytanie: kiedy wreszcie zaczniecie brac powaznie obywateli Jeleniej Gory i przestaniecie z nich drwic i oszukiwac, bo jak do tej pory to wasze postepowanie ze skarzacymi sie obywatela na zle dzialajace instytucje wam podlegle to naginanie prawa do waszych potrzeb i i potrzeb instytucji wam podleglych a to dopiero, wylazi gdy dostaniecie upragnione stolki, ,Zamiast wazeliny podczas kampanii radze pic zdrowa wode tzw kranowe najlepiej a wtedy przekonacie sie ze woda wodzie nierowna , a ile kosztuje nas obywateli!?
~!!!!! 11-10-2010 17:18
Z tej całej ekipy tylko Pan Robrt Prystrom nadaje się na Prezydenta Jeleniej Góry to jest jedyny kandydat, który przez te ostatnie lata robił coś dla mieszkańców. A wszyscy którzy piszą i myślą inaczej mimo tego że widać prace Pana Roberta albo są chorzy albo ślepi albo z elity, która jest w ratuszu od kilkunastu lat i boji się o stołek bo wiadomo że jak Pan Robert zostanie Prezydentem wtedy wreszcie nastanie porządek w jeleniej górze i straci ona miano czerwonej doliny. Panie Robercie Powodzenia głosujemy na Pana. Młodzi
~Prystromów 2 11-10-2010 18:00
R. Prystrom jest co najmniej omylny. Dzięki niemu wybrano bodajże 5 radnych... Jelenia Góra XXI;-) Jak byłby prezydentem to olali by go współpracownicy...
~Ciepliczanin 11-10-2010 18:14
Mam pytanie do kandydatów:1) Czy w ogóle albo kiedy będzie zrobiona droga przy ul Cieplickiej 35 do ulicy 45( dół- koło rzeki) zniszczona przez auta ciężarowe, które wywoziły tutaj stary asfalt przy okazji remontu głównej ulicy Cieplickiej oraz przez ciężki sprzęt wywożący min głazy z pogłębiania rzeki Kamienna. 2) Czy prawo przyjmowania dzieci do przedszkola opłacanych przez MOPS jest prawem krajowym czy tylko ustanowione prze Jelenią Górę. Najczęściej matki te nie pracują a miejsc w przedszkolach jest mało i osoby, które mają pracę i małe dzieci mają w ten sposób blokowane dla nich miejsca. 3) Czy macie Państwo jakiś konkretny pomysł na zmniejszenie bezrobocia w gminie także wśród osób z wyższym wykształceniem 4) Czy jest szansa na reaktywację basenu w Sobieszowie,który kiedyś obsługiwał całe Cieplice, Piechowice, Jagniątków, Michałowice a nawet Podgórzyn
~Zabobrzanka 11-10-2010 18:59
Mam pytanie! Czy komunikacja publiczna będzie wreszcie dla ludzi. Jak mamy być miastem turystycznym, jak połaczeń między ościennymi miastami są beznadziejne. Połaczenie kolejowe z Korenovem to jest farsa. Pozdrawiam
~do 15:10 11-10-2010 19:19
Ja się pytałem co dotychczas zrobił dla młodych ludzi, z tego co wiem to nic albo niewiele. Gdybyś uważniej czytał albo oglądał co mówią kandydaci to byś wiedział/ła że są kandydaci którzy dużo bardziej współpracowali z młodzieżą i rzeczywiście starają się im pomagać.
~poza rządowo 11-10-2010 20:29
Witam ! Czy nowy prezydent ,a zamiar utworzyć Wydział zajmujący się współpracą z Organizacjami poza rządowymi ? Obecnie jest to w zakresie czynności osoby zajmujacej się m.in. ochroną zdrowia i setką innych problemów. Brak współpracy UM ze Stowarzyszeniami jako odrębnym "zjawiskiem" na naszym rynku. Czy jest szansa na zmiany ? ! ?
~ja mowie wam 11-10-2010 21:31
"tracęgruntpodstopami" dobrze prawi, serio ! Ja od siebie dodam jeszcze, że powinno się powierzyć profesjonalistom rozkład jazdy i linii MZK. Chyba, że autobusy miałyby zostać zastąpione w 100% SKM, a w ciągu lat paru metrem, co byłoby kosmicznie genialnym rozwiązaniem :)
___x 11-10-2010 21:38
mi także prócz tego co wcześniej wymieniłem marzy się metro w JG choćby w ciągu kilku lat oraz pociągi TGV w całej Polsce ale to chyba w sferze marzeń pozostanie
~konkretny 11-10-2010 22:08
Każdy z kandydatów miał już swoje pięć minut w gospodarce i polityce. Zatem niech wymieni pięć konkretnych najważniejszych jego zdaniem sukcesów, jakie osiągnął oraz pięć lub więcej jakie zamierza rozpocząć i doprowadzić do takiego etapu żeby następcy tego nie spieprzyli. Chciałbym też dowiedzieć się o przygotowaniu menadżerskim kandydatów. Ps. Komentującym i piszącym głupoty w stylu, że nie znają kandydatów, nie pójdą na wybory i w ogóle życie w mieście jest do niczego - mam wielki apel - KANDYDUJCIE NA PREZYDENTA! Poprawcie błędy innych ! Pokażcie co potraficie ! Albo może chociaż jeden raz posprzątajcie wokół swoich domów to Jelenia Góra będzie piękniejsza bez bicia piany na temat co inni muszą zrobić żeby IM żyło się lepiej.
ross222 11-10-2010 22:40
Mam pytanie do pana prezydenta Obrębalskiego. Jeśli zostanie pan wybrany ponownie na prezydenta naszego miasta to czy będzie pan uległy w stosunku do Rafała Dudkiewicza? W poniższym linku przedstawiam wypowiedź pana Dudkiewicza na temat 'Legnicy i innych wiosek' leżących pod Wrocławiem!!!! Czy pan Dudkiewicz też nas uważa za wieśniaków???? http://www.youtube.com/watch?v=IUDmZQNs8S8
~xxx 12-10-2010 8:58
jeżeli prezydent to tylko z Jeleniej Góry - dokładniej będzie znał Nasze potrzeby.
~arab 12-10-2010 9:03
Czy Boguś K. nadal ma zamiar hodować gołębie? Czy odda wkońcu kase za mieszkania?
~do Obrębalsk 12-10-2010 9:13
Czy nadal będzie pan wydawał fortune z pieniędzy podatników na wojaże zagraniczne? Czy nadal będzie pan organizował bogate rauty i imprezy dla VIPów?
~gnat 12-10-2010 16:04
moim zdaniem to sami pajace są wystawienie na kandydatów. Obrębalski kłamca który wkręca znajomych na wszelkie posady w jeleniej gdzie ma kontakty kosztem innych którzy przymusowo są zwalniani, Prystrom czubek a reszta liczy tylko na władze i pieniądze. Ostatnio ćpuny w przejsciu za Hotelem Europa kolo żabki obdarzali sie seksem o...lnym i po zgłoszeniu na straż miejską żaden cep nie pofatygował sie zainterweniować a kręciło ich sie pełno w okolicy, np na piłsudzkiego gosciowi wlepiali mandat za złe parkowanie, 100 metrów ich dzieliło od tego i nikt oczywiscie nie pofatygował sie. Jedynie grupka gimnazjalistów dobre smiechy i zabawe z tego miała. No wiec popieram jak najbardziej darmozjadów likwidować i głosuje na Prystroma i tak już gorzej być nie może.
~do TEJO 12-10-2010 17:11
Niech wyróżni Pan jakoś ten temat, może znajdą się jeszcze ludzie z racjonalnymi pomysłami, jak narazie jest ich klika (np. tracęgruntpodstopami), reszta to marudzerzy...
~ja 12-10-2010 19:12
Czy jest szansa na rozwój przemysłu w JG a co za tym idzie NOWE MIEJSCA PRACY (jakieś nowe fabryki, coś na wzór wałbrzyskiej czy legnickiej strefy w której powstają zakłady pracy, fabryki itp.) ???
___x 12-10-2010 20:16
jeszcze zapomniałem o problemie z gołębiami oraz przydałoby się zawalczyć o to by Jelenia Góra była znów województwem (podobno kiedyś Kaczyński proponował woj. Karkonoskie ze stolicą w Jeleniej Górze
~R-JG 12-10-2010 22:39
Ja mam proste pytanie do wszystkich: Co z mieszkaniami komunalnymi?Skoro prowadzi się w kraju politykę "prorodzinną " to gdzie młode małżeństwa ze swoimi dzićmi mają zamieszkać?????? Co budową dzielnicy centralnej w Jeleniej Górze przy ul. Wolności? Może czas powrócić do taniego budownictwa z wielkiej płyty?
~Tuchcina 12-10-2010 23:26
Niech ktoś mi powie gdzie są pieniądze na szczepionki dla dzieci????? Miasto finansuje szczepienia dzieci na pneumokoki,ale w przychodniach ich nie ma!!! Ja czekam od maja i nic,więc PYTAM SIĘ CO MY MATKI MAMY TERAZ ZROBIĆ!???Może ktoś w końcu pomyśli o dzieciach przecież to one potem NAS zastąpią.Proszę o odpowiedż ale przede wszystkim o reakcje i szczepionki dla NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~DJKosa 13-10-2010 9:41
Ja sie zapytam krótko! Jaki ma Pan program walki z bezrobociem?Co Pan zrobi by zatrzymać tu młodych ludzi, przyszłość Jeleonki? To podstawa bez młodych miasto jest skazane na wymarcie. CHce rónież by odpowiedział Pan na pytanie, dlaczego tyle młodych ludzi wyjechało z Jeleniej i wskazał winnych tego całego bałaganu!
~??? 13-10-2010 12:47
Chciałbym wiedzieć z usług jakiego biura podróży korzysta Pan Marek Obrębalski? czy nadal z tego na Wojska Polskiego(wcześniej Bankowa) i jaką cenę płaci? taką jak zwykły klient czy ze zniżką po znajomości?
~z tąd 13-10-2010 15:35
Jest do d... .Teraz ,bo wybory ble,ble ,ble.Mieszkańcy nawet mydła nie potrzebują stosować.I co dalej??!!
~gość25 13-10-2010 15:57
Ja chcem sie dowiedzieć co będzie z Biurem Porad Obywatelskich przy ul.Złotnieczej?Czy nowy prezydent ma zamiar poprawić tam warunki,aby można było normalnie funkcjonować?I tak doradcy pracuja tam społecznie,a chodzi tylko o koszty utrzymania .Ludzi,których nie stac na doradztwo adwokata i przychodzą do BPO nie ubywa.Ponoć istnienie BPO jest nakazem unijnym,więc może dofinansowanie z UE na ten cel można załatwić?
~gość25 13-10-2010 16:02
A ponadto też jestem za SKM i ściąganiem inwestorów do strefy ekonomicznej.Tylko nie budujcie wiecej galerii itp.
~Zaskoczony 13-10-2010 17:07
Mam dwa pytanie do pana Obrębalskiego! 1.Dlaczego tak niebotycznie wzrosły opłaty w mieście za dzierżawę ? Czy prawdą jest, że w ten sposób władza chce pozyskać środki na spłatę kredytu, którego miasto zaciągnęło aby uzyskać dofinansowanie z unii. 2.Dlaczego pomimo obowiązujących przepisów, odmawia się wykupu dzierżawionego terenu za 1% na tzw poprawę zagospodarowania.
~DjKosa 13-10-2010 18:36
Ja mam jedno pytanie. Czy jest szansa na normalność? bo skansen sie w Jelenij zrobił na maxa! :PPPPP
~ciekawski 14-10-2010 9:40
A ja mam pytanie czy MPGK będzie robić porządki na wszystkich posesjach w Jeleniej Górze czy tylko u Pana Prezydenta na podwórku?
~sowa 14-10-2010 10:12
Drodzy panstwo to nie ma znaczenia z kad kandydat pochodzi chodzi o znajomosc potrzeb naszego miasta i obudzenia go ze spiacego marazmu , koncentracji na sprawach waznych jak : sprowadzenie inwestorow i organizacja miejsc pracy, ,atrakcyjnosc turystyczna regionu,(baseny ,pola golfowe, spodek koncertowy na imprezy ogolnopolskie lub miedzynarodowe i oby wszyscy mieszkancy Jel.Gory nie tylko ci z grubym porfelem mogli zmiescic sie i uczestniczyc w koncertach .POstawic na odpowiedzialna instytucje socjalna nie obsadzac glupcami tylko ludzi kreatywnych z wizja potrzeb .Solidne zaangazowanie sie w pomoc rodzinnom wielodzietnym i slabszym ekonomicznie jak i dzieciom z z domow dziecka ,jezeli zrobimy wiecej jest mozliwosc otrzymania zdrowszego srodowiska.Zaniast bawic sie w prezydenckie sniadanka czy tez salonowe imprezy czy tez rozdawanie gadzetow jak wozki dzieciece (jak jednym to rowniez wszystkim czesto tak jest ze ten z trojaczkami ma lepsza sytuacje jak z jednym)tego typu pieniadze zm
~~mieszkaniec 14-10-2010 11:51
Co Państwo chcecie zrobić z Ulicą Wojska Polskiego? Każde mieszkanie jest zagrzybiałe. Czy Państwo coś z tym zrobicie czy mieszkania mają zgnić doszczętnie?.Mieszkaniec ul. Wojska Polskiego 51 i 53
~seba 14-10-2010 13:05
Co planujecie zrobić aby młodzi ludzie po szkole sredniej czy wyższej nie uciekali z Jeleniej a pozostali tutaj. Bo jak do tej pory włodarze planują budowę samych sklepów wielkopowierzchniowych a żadnych zakładów pracy , fabryk itp. Jelenia Góra po mału umiera.....
~cerber 14-10-2010 17:32
Ja mam pytanie do wszystkich kandydatów,dotyczy ono MZK w naszym mieście. Według danych które zostały podane w prasie ma zostac zlikwidownych wiele linji autobusowych ,którymi jeżdzimy do pracy i do szkół. Trwa dyskusja o stworzeniu SKM-u a tu chce sie likwidowac istniejące połączenia i jeszcze twierdzi sie że to dla dobra nas mieszkańców. Bywam czesto w innych miastach między innymi we Wrocłwiu gdzie obserwuje ciągły rozwój komunikacji miejskiej.Powstaja nowe linjie autobusowe i tramwajowe wszystko po to aby ułatwic życie mieszkańcom miasta.Pozatym komunikacja zbiorowa zapobiega zatruciu atmosfery o czym dużo pisze się ostatnio szczególnie jeśli chodzi o uzdrowisko Cieplickie gdzie zanieczyszczenie powietrza jest bardzo duże.Tyczasem nasi radni już przegłosowali zmiany w MZK Jelenia Góra.Chciałbym aby kandydaci wypowiedzieli się jakie jest ich zdanie na ten temat. Głosowałem na PO ale teraz widze żę popełniłem bład skoro rada w której większośc mają jej przedstawiciele głosuje przeciw
~Paweł075 14-10-2010 19:21
Pytanie do Pana Marcina Zawiły: Panie Pośle, zorganizował Pan świetny konkurs dla młodych, tylko że teraz nasuwa się pytanie dlaczego osoby które wygrały i mają \"niby świetne\" pomysły dla miasta startują z ostatnich miejsc?
~bel 14-10-2010 21:03
Obrebalski oddaj pieniadze za akcje ładnie ukartowaliscie by ludzie z Pec miasto nie dostali nic sprzedaliscie Elekrocieplownie miasto a ludzie z Zabobrza zwina plony dzielisz ludzi na lepszych i gorszych ludzie nie glosujcie na niego
~naszemiasto 14-10-2010 21:14
Tylko nie Obrębalski !!! Zabrał premię pracownikom administracyjno-obsługowym szkół. Podwyzki tylko dla nauczycieli! A pozostali pracownicy szkół: główni księgowi, pracownicy księgowości, sekretariatu, kierownicy gospodarczy i inno?!!! Wykonują odpowiedzialne zadania ale im podwyzka się nie nalezy!!! SKANDAL!
~NASZE MIASTO 14-10-2010 21:18
Kiedy pracownicy administracji i obsługi szkół dostaną godziwe podwyżki?!!!
~lolo79a 15-10-2010 9:25
Kiedy rewitalizacja Al. Wojska Polskiego i innych sąsiadujących ulic? Czy nie lepiej było zamiast odnowy kanału Młynówka, zająć się właśnie tą częścią miasta? Jakie są wyniki kontroli zanieczyszczeń w tym rejonie ? Czy za zmianami w PEC-u zrobimy krok dalej i będą dopłaty do podłączenia do sieci miejskiej? Czy Rada Miasta będzie przewidywać dopłaty do remontów elewacji prywatnych kamienic (nie wpisanych w rejestr zabytków), tak jak to jest w innych miastach?
~Nikita___ 15-10-2010 13:08
Nasze Miasto21:18 jeszcze Wam malo? Chyba bede musial sam wystartowac w tych wyborach i zrobic porzadek w J.Dziurze, bo jezeli nie ja to kto? Ni ki ta na prezydenta! ! ! !
~ewa50 15-10-2010 15:03
Mam trzy pytania do kandydatów na Prezydenta Jeleniej Góry.Jak mają zamiar zatrzymać młodzież w naszym mieście?kiedy władze miasta zrobią coś dla naszej młodzieży ? aby nie musiała dojeżdżać na studia uzupełniające do Wrocławia?jak mają zamiar rowiązać sprawę dwóch kompromitujących miasto targowisk , w momencie otworzenia nowych Galerii Handlowych w mieście? i jak zamierzają przyciągnąc do nas inwestorów,aby młodziez chciała tu mieszkać i pracować, bo w perzeciwnym razie Jelenia Góra będzie miastem "ludzi starych"
tracęgruntpodstopami 16-10-2010 15:23
W Trójmieście mają i autobusy, i trolejbusy, tramwaje, SKM oraz tramwaje wodne, ale one to raczej nie na teren JG :D Potrzeba sprytnego rozplanowania wszystkiego, do tego by się przydali porządni ludzie z wiedzą w temacie, ewentualnie paru "zapaleńców" do pomocy.
~do P.Zawiły 17-10-2010 0:32
Ma Pan w planach to i pewnie ma pan już jakiś projekt na linie tramwajową w Jeleniej Górze a moje pytanie brzmi kiedy i w jakim czsie ruszy budowa metra.
~... 18-10-2010 13:37
Na 23 radnych w Radzie Miejskiej tylko 7 jest z PO więc trudno mówic o większości!
~Ja 18-10-2010 15:55
A ja mam takie małe pytanie jakie rozwiazanie maja kandydaci w stosunku co do mieszkan ja osobiscie mam trujke dzieci czekam juz 10 lat na mieszkanie do przydziału zostało mi jeszcze 3 lata starałam sie o mieszkanie chociaz do remontu ale braklo mi az 1,25 i odpis dostałam taki ze stac mnie na wynajecie mieszkania a z urzedu i tak wczesniej nie dostane bo zawsze jest jakies ale wiec musze wynajmowac wiecznie gdzies mieszkanie bo ludzie niechca wynajmowac na bardzo długi czas.I ostatnie pytanie jak to jest mozliwe ze taki człowiek co pije nie płaci czynszu rujnuje mieszkanie maja gdzie mieszkac bo im to sie nawet remont robi a porzadny człowiek musi sie tułac z miejsca na miejsce
~jadzia nn 19-10-2010 23:12
SKM ! METRO ! KOLEJ PO PROSTU !
~ 20-10-2010 19:54
Jakie są wasze pensje wy zapyziałe mordy a ile zarabia zwykły obywatel? Dlaczego nie ma konkretnych fabryk w których ludzie mieli by prace dobrze płatną?
~lesi 21-10-2010 20:24
A co to?Marcinkowi szwendaczkowi partyjnemu grunt sie pali pod nozkami.Czyzby juz czul ze za moment cala ta zgraje kombinatorow z PO narod pogoni z wiejskiej i stad taa ty przesiadka na samorzadowe stolki-zawsze moze wrocic do muzeum i sprzedawac bilety,wroci do korzeni.Marcinie czy byles w komitecie budowy krzyza na Sniezce.Pokoj byl i mamy kowboja cienkigo ale mamy a ty chcesz byc tamwajarzem?one sie lubia wykoleic a szkoda bybylo
~ 21-10-2010 23:41
Ta kobieta z Kamiennej to wogóle porażka , chciałabym wiedzieć co Wy Panowie zamierzacie robić ze starymi ulicami miasta ciągle się słyszy Zabobrze,Cieplice , a co z ul.Warszawską,Spółdzielczą Karola Miarki, mówicie o wielkich inwestycjach a czy któryś z Panów pomyślał o tym aby wymienić nawierzchnię na ul.Warszawskiej zrobić chodniki, ka...lizację podłączyć mieszkańców do ciepłociągu przecierz mamy xxi wiek, a to takie ładne i spokojne zakątki miasta
~Mark 22-10-2010 10:40
Ni zadam żadnego pytania bo nie pójdę na wybory,które nic miastu nie dają.Każdy Prezydent miasta siedzi spokojnie na stołku i nie zajmuje tym co najważniejsze dla mieszkańców.Jelenia Góra jest bardzo brudnym i zaniedbanym miastem.Dzielnica Zabobrze wygląda nieźle po tam sprzątają prywatne firmy natomiast Stare Miasto gdzie sprząta MPGK to smród,brud i ubóstwo.Pijane brygady MPGK przyjeżdżają w wyznaczony rejon miasta i zaczynają przedstawienie kabaretowe bo jak inaczej określić ich bezmyślne machanie miotłami lub warczenie dmuchawami.Broga na Perłę Zachodu pozbawiona ławek i koszy na smieci to niechlubna wizytówka władz miejskich.Pan Obrębalski powinien ze wstydu schować się przed wyborcami a nie kandydować na następną kadencję.To dotyczy też poprzednich Prezydentów JG bo było,jest i chyba nadal będzie brud i dlatego nie zamierzam głosować na nikogo z tych kandydatów.
~hycel 26-10-2010 0:19
kupy psie sa niczym w porownaniu z ujadaniem psow , ktore bezkarnie , bez kontroli wlascicieli potrafią zakłócac spokoj sąsiadom . mam pięc godzin snu , jutro ciężki dzień a pies sąsiada drze japę od godziny. totalny brak taktu i wyczucia a jak zwrocisz uwage to obraza majestatu... ba...lne!? zaglosuje na tego , kto zadeklaruje , ze będe mógl spokojnie spac we wlasnym domu !
~Krezusi SLD 27-10-2010 19:08
http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3655228#p3655619
~kazimierz 30-10-2010 12:01
Mieszkańcy Jeleniej Góry jeżeli chcecie by w mieście było normalnie to głosujcie na Pana Zawiłe.
~kazimierz 30-10-2010 13:00
Mieszkańcy Jeleniej Góry jeżeli chcecie by w mieście było normalnie to głosujcie na Pana Zawiłe.
~korek 30-10-2010 20:10
KIEDY I GDZIE CMENTARZ DLA ZWIERZAT ??????????????????????
~Ina 1-11-2010 10:02
1.Co Kandydat zrobi dla emerytów których ilość podobno ciągle rosnie i nic nigdzie dla nich nic nie robi tylko dla tej biednej nieszczęsliwej młodzieżyniby takiej niby mądrej i nowoczesnej a umiejącej tylko mazać po murach pić dopalacze i chuliganić.Czy emeryci to nie ludzie ? dla nich nie musi istnieć żaden klub ? rozrywka? gdzie się mają podziać? czy to jest cywilizacja wpychanie tych ludzi w domy przed telewizory?Tym ludziom też się coś nalezy ,zapracowali na to a młodzież jeszcze nie więc niech zarobią a na garbach emerytow niech nie siedzą . 2.Czy Kandydat udrążni ulice w mieście zorganizuje więcej miejsc postojowych NIEPŁATNYCH/jest przeciez podatek drog.-starczy tych haraczy/ czy zaprzestanie zdzierstwa na parkingach?Można wprowadzić jednokierunkowy ruch w różnych miejscach -okrężny.Jedna strona ulicy na jazdę druga na postój.
~poznaniak 2-11-2010 11:05
a ja zapytałbym co Kandydacie mają zamiar zrobić aby rozruszać mierny jeleniogórski rynek pracy?? i skąd mają zamiar pozyskiwać fundusze na ewentualne inwestycje miejskie???
~ola 5-11-2010 11:26
Czy Kandydat cokolwiek zrobi dlaZWYKŁYCH LUDZI a więc: mieszkańcy będą mieć więcej praw niż np drzewa oraz psy i koty które mogą chodzić po trawnikach i robić tam ......a ludzie nie/nawet dzieci/ mogą szczekać miałczeć a ludzie muszą być cicho bo straż miejska przysoli im mandat.Drzew nasadzono lub same się nasiały i choć wiele osób uśmierciły wiele strat szkód przyniosły za cholerę nie można nawet usychającego trupa wyciąć bo kosmiczne kary.Drzewa od wiosny śmiecą do zimy no i trzeba sprzątać ale czy są pieniądze? Nie.To nie twórcy tlenu tylko kurzu,alergii,brudu wypadków i innych nieobliczalnych zniszczeń.Tzw. ZACHÓD jest mądrzejszy i w miastach tylko wydzielone miejsca mają zieleń i tam wszyscy czują zejest coś dla zwykłych ludzi.
~obywatel Jel 5-11-2010 17:16
My jeleniogórzanie nie chcemy teraz chleba i igrzysk! My chcemy pracy i godziwej pracy !! Chleb sami sobie kupimy i igrzyska zorganizujemy!!A kogo zaprosimy to my zdecydujemy!!
~H.Alina 7-11-2010 23:49
Jak można zadać pytanie kandydatowi skoro termin dawno minął???
~komuchy!!! 8-11-2010 8:48
komuchy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~trail_man 12-11-2010 19:07
KOLEI, CHLEBA I IGRZYSK !A tak na serio to SKM :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group