Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11519
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Zacięta rywalizacja w Warszawie

Sobota, 24 lipca 2021, 4:23
Aktualizacja: 4:25
Autor: MDvR
Warszawa: Zacięta rywalizacja w Warszawie
Fot. użyczone
Kolejny pracowity czas mają za sobą przedstawiciele klubu kolarskiego Optyk-Okular Jelenia Góra. Tym razem nasi sportowcy wzięli udział w zawodach Masovia Cup Puchar Polski MTB XCO UCI C3.
- To już przedostatnie spotkanie na trasie Pucharu Polski w tym roku. Mieliśmy być tu wiosną, a jesteśmy w środku lata w Warszawie. Na wyjazd zabrany został skład kilkunastoosobowy. Na miejscu dotarliśmy w sobotę przed południem. Upał i wilgotność jak w lesie deszczowym. Kto był w sobotę na trasie to poczuł – ekstrema! Na rowerach zrobione kilka pętli, szybka nauka tego co potrzeba, rozłożenie namiotu, odbiór numerów startowych i do hotelu na odpoczynek i regenerację. Popołudnie spędziliśmy w przyjemnej atmosferze restauracji - uznanie dla kucharza, hotel butikowy i bardzo przyjemny. Wieczór krótki, o rozsądnej porze zasłużony odpoczynek - relacjonują przedstawiciele klubu KS Optyk-Okular Jelenia Góra.

Niedziela to ju czas startu. - Na BikePark Kazoora jesteśmy już przed godz. 8.00. Uwinięcie, przygotowanie obozu teamu KS Optyk-Okular Jelenia Góra i karuzela rusza. Najpierw wyścig kategorii żaków - trasa z wyciętym, najbardziej stromym podjazdem. Mikołaj Gułaj rywalizował na dwóch pętlach, a na mecie był jedenasty. Kolejny start to kategoria młodzików. Kosma Bereźnicki i Anna Bielawska startowali z pierwszej linii. Z uwagi na wysoką temperaturę obsługujemy zawodników na dwóch boksach technicznych. Rywalizacja układała się dobrze, a oboje odjechali z czołówką. To były bardzo udane starty, było ciężko, finalnie na mecie Ania była czwarta, a Kosma szósty. Patryk Nadziejko po zaciętej rywalizacji zajął 16. miejsce. Kolejny raz młodzicy potwierdzili swój bardzo wysoki, krajowy poziom.

Kategoria junior młodszy to spektakl Konrada, Kajetana, Marcela i Oskara. Było co robić. Na odkrytej trasie dużo widać, co pozwala na śledzenie rywalizacji na sporej części trasy siedząc praktycznie w jednym miejscu. Ekipa się uwijała. Cały czas tasowanie i walka o coraz to lepszą pozycję. Brawa za walkę do końca. Przed metą Konrad Nowak odstawił jeszcze szarżę i na mecie był czternasty, uzyskują czas 50 minut i 17 sekund. Na 19. lokacie uplasował się Kajetan Gułaj - także bardzo udany start i dobra jazda aż do mety. Marcel Duplaga na metę wpadł na 21. pozycji, a Oskar Żakowicz zakończył wyścig na 45. miejscu. W kategorii juniorek młodszych dobry wyścig zanotowała Wiktoria Głodek, która na mecie była ósma.

Ostatni start to rywalizacja elity U-23 i kategorii junior. W kategorii junior Filip Szczotka na mecie znalazł się na 21. pozycji, a Maciej Kojro w U 23 był dwudziesty drugi. W kategorii masters II Piotr Bereźnicki był szósty. Jako klub w klasyfikacji drużynowej młodzieżowej jeleniogórzanie zajęli piąte miejsce, a w klasyfikacji drużynowej dziewiąte, gdzie wszystkie punkty zawdzięczamy kategorii juniorek młodszych i juniorów młodszych - dodają jeleniogórzanie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
808
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group