Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3408
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żaby i szczury w piwnicy. Na Zjednoczenia Narodowego

Czwartek, 28 lipca 2011, 7:57
Aktualizacja: Piątek, 29 lipca 2011, 7:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Żaby i szczury w piwnicy. Na Zjednoczenia Narodowego
Fot. RED
Do tego rozpadające się komórki, które grożą zawaleniem. To codzienność lokatorów budynku komunalnego z ul. Zjednoczenia Narodowego 5 w Jelenie Górze. Pracownicy ZGKiM już byli na wizji obiektu i zapewniają, że w najbliższym czasie podjęte zostaną tam „jakieś działania”.

W kamienicy przy ul. Zjednoczenia Narodowego 5 w Jeleniej Górze mieszka osiem rodzin, w tym głównie osoby starsze i schorowane, które nie mają już siły walczyć o lepszy byt. Sprawą w ich imieniu zajął się jeden z lokatorów, Marian Bielak.

- Regularnie płacimy czynsze, tymczasem nasze problemy trwają od kilku lat i nikt nie chce nam pomóc. Składaliśmy pisma do Zakładu Gospodarki Lokalowej „Południe”, dzwoniliśmy, jednak nie było żadnej reakcji. Ostatnie pisma zostały złożone w maju i w czerwcu br., ale nikt nam nawet nie odpisał. Od kilku lat, po ostatniej powodzi, nasze piwnice są całkowicie zalane, po tym jak w 2007 roku wdarła się do nich woda i częściowo opadła nikt tego nie wyczyścił. Błoto zalega do teraz, a woda wraz z poziomem rzeki podnosi się również w naszych piwnicach. Są tam żaby oraz szczury – mówi Marian Bielak.

Lokatorzy skarżą się też na tragiczny stan komórek, w których gromadzi się opał na zimę. Do nich prowadzą spróchniałe i niebezpieczne schody. – Po tych schodach, które grożą zawaleniem, starsze osoby wnoszą opał, bo muszą go gdzieś trzymać. To grozi wypadkiem i. Dodatkowo jeden z lokatorów stworzył samowolną dobudówkę i rości sobie prawo do kilkunastu metrów, w momencie, kiedy pozostali lokatorzy mieszczą się na 2- 3 metrach – usłyszeliśmy.

Jerzy Lenard, szef Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, w miniony wtorek wysłał na miejsce swoich pracowników, by wstępnie zbadali sprawę. W przyszłym tygodniu obiekt ma obejrzeć komisja, która ustali, jakie dalsze działania zostaną tam podjęte.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że piwnice są zalewane przez wodę gruntową. Obecnie jest jej za mało, by ją wypompować. Tymczasowo stworzona zostanie tam studzienka chłonna, która umożliwi wypompowywanie wody z piwnic. W przyszłym tygodniu komisja zapozna się ze stanem budynku, określi niezbędne prace, jakie trzeba tam wykonać i skalkuluje koszty – mówi Jerzy Lenard.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group