Czytających: 11885
Zalogowanych: 72

Polska: Zabrakło sił

Sobota, 31 marca 2007, 0:00
Kadeci KS Sudety Jelenia Góra stracili szanse na awans do półfinału Mistrzostw Polski. W drugim pojedynku turnieju ćwierćfinałowego w Inowrocławiu podopieczni trenera Leszka Oleksego ulegli MKKS Rybnik 47:68.

Sudety zagrały w pojedynku z MKKS – em wyjątkowo nierówno, a o ich porażce zdecydowały wysoko przegrane II i IV kwarta. Początek meczu ułożył się po myśli podopiecznych trenera L. Oleksego, którzy pierwsze 10 min wygrali 24:10. W drugiej kwarcie jeleniogórzanie zostali zaskoczeni obroną strefową drużyny z Górnego Śląska i zdołali rzucić tylko trzy punkty, tracąc o dwadzieścia więcej. W trzeciej kwarcie nasi kadeci powrócili do równowagi i po 30 min prowadzili 44:42. Niestety w ostatniej odsłonie dysponujący „krótką ławką” jeleniogórzanie, dodatkowo odczuwający trudy zakończonego dogrywką pierwszego meczu w turnieju z Prokomem Sopot, nie wytrzymali kondycyjnie trudów zmagań i zostali wręcz stłamszeni przez dysponujących lepszymi warunkami fizyczni rybniczan. Sudety tą część gry przegrały w dramatycznym stosunku 3:27 i cały mecz 47:68.

<b>KS Sudety – MKKS Rybnik 47:68 (24:10, 3:23, 17:9, 3:27)</b>
<b>KS Sudety:</b> Jakubowski 12, Radziszewski 10, Kozak 8, Popkowski 6, Przydryga 6, Wróblewski 2, Hajbowicz 2, Kubus 1.