Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3680
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabłysnęli muzyczną dojrzałością

Czwartek, 28 stycznia 2010, 20:47
Aktualizacja: Piątek, 29 stycznia 2010, 8:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zabłysnęli muzyczną dojrzałością
Fot. TEJO
Najlepsi uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia wystąpili dziś w koncercie semestralnym w Filharmonii Dolnośląskiej. Udowodnili, że nie przez przypadek należą do czołówki muzykującej młodzieży w Jeleniej Górze.

Sala Miodowa Filharmonii Dolnośląskiej wypełniła się publicznością złożoną głównie z bliskich i rodzin występujących. Byli też nauczyciele młodych adeptów sztuki muzycznej z dyrektorką PSM I i II st. im. Moniuszki Urszulą Borkowską na czele. Zaproszenie na koncert przyjęła Anna Ragiel, zastępczyni przewodniczącego rady miejskiej.

Agnieszka Cel zapowiadała kolejno występujących uczniów, którzy swoją grą oczarowali publiczność. Mimo młodego wieku i jeszcze niewielu osiągnięć w muzycznym, krótkim życiorysie, wykonawcy zabłysnęli dojrzałością, wyczuciem nastroju i oddaniem klimatów właściwych poszczególnym dziełom.

Duże brawa należą się nie tylko wykonawcom, lecz także – nauczycielom. Godna podziwu jest wytrwałość wszystkich uczniów PSM, którzy muszą godzić obowiązki szkolne z nauką muzyki. Przed nimi coraz bliżej dwa tygodnie ferii. Na pewno odpoczną, czego im życzymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group