Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4719
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabił żonę kijem od miotły

Wtorek, 12 lipca 2011, 8:19
Aktualizacja: 13:08
Autor: Agrafka
Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 53–letniemu mieszkańcowi miejscowości Giebułtów–Augustów Janowi G., któremu zarzucono popełnienie, z zamiarem ewentualnym zbrodni zabójstwa Zofii G.

Jan G. poznał kobietę około 13 lat temu w Domu Pomocy Społecznej w Mirsku. Po zawarciu związku zamieszkali w Giebułtowie-Augustowie. Początkowo ich pożycie układało się poprawnie. Jednak po kilku latach Jan G. stał się agresywny i wszczynał awantury.

18 grudnia 2010 roku w godzinach popołudniowych między kobietą i mężczyzną doszło do kłótni, w trakcie której Jan G. zarzucał małżonce, że schowała przed nim pieniądze. Zdenerwowany Jan G. chwycił miotłę, która stała w korytarzu i zaczął nią uderzać pokrzywdzoną, a nadto kopał i bił ją pięściami po całym ciele.

Po godzinie 19-tej Jan G. udał się do swoich sąsiadów i poprosił o wezwanie pogotowia, twierdząc przy tym, że żona dostała wylewu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon Zofii G. – W wyniku przeprowadzonych oględzin i sekcji zwłok Zofii G. biegły sądowy stwierdził, że przyczyną zgonu były liczne i rozległe obrażenia i urazy. Kobieta miała, między innymi, połamane żebra i pękniętą gałkę oczną.

Janowi G. pierwotnie przedstawiono zarzut pobicia żony ze skutkiem śmiertelnym, a następnie po uzyskaniu opinii lekarza sądowego i opinii sądowo-psychiatrycznej zarzut zbrodni zabójstwa popełnionej w stanie ograniczonej poczytalności. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jan G. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu lecz składając wyjaśnienia opisał przebieg wydarzeń w sposób wybiórczy – informuje Violetta Niziołek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Janowi G. grozi kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group