Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9271
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabił psa na Kilińskiego i uciekł

Poniedziałek, 14 września 2009, 10:52
Aktualizacja: 10:52
Autor: Angela
Długo męczył się potrącony pies pozostawiony przez nieznanego sprawcę, który uciekł z miejsca zdarzenia. Dogorywającego czworonoga zauważyli przypadkowi przechodnie, którzy zaalarmowali strażników miejskich i pracowników schroniska dla małych zwierząt. Przed ich przyjazdem zwierzak zdechł.

O potrąceniu zwierzęcia strażnicy miejscu zostali zaalarmowani w miniony piątek przed godziną 20.00. Przechodnie zauważyli czworonoga, który leżał na ulicy, był mocno poobijany przez samochód i cierpiał.
Zwierzęciem mieli się zająć pracownicy schroniska dla małych zwierząt, którzy zostali wezwani na miejsce przez straż miejską. Niestety z pomocą nie zdążyli. Przed ich przyjazdem zwierzak zdechł.

- Takie sytuacje potrącenia zwierząt przez samochód i pozostawienia ich na ulicy zdarzają się znacznie częściej. W okresie letnim – wakacyjnym interweniujemy w takich sprawach czasami nawet 2 – 3 razy w tygodniu – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.

Tymczasem należy pamiętać, że każdy kierowca ma obowiązek udzielenia potrąconemu pomocy, zarówno człowiekowi, jak i zwierzęciu. Nie udzielenie pomocy i nie zgłoszenie potrącenia zwierzęcia jest wykroczeniem, które podlega karze. Trzeba jednak uważać, bo potrącone zwierze z powodu bólu może być agresywne. Nie należy go pozostawiać również ze względu na bezpieczeństwo innych ludzi.

Miejsce, gdzie doszło do potrącenia, należy zabezpieczyć i pozostać do czasu przyjazdu policji, straży miejskiej czy schroniska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group