Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10416
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zabił kobietę siekierą i podpalił ją. Był niepoczytalny?

Czwartek, 31 stycznia 2013, 15:42
Aktualizacja: 15:43
Autor: 112
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął wniosek od lubańskiej prokuratury o umorzenie postępowania przeciwko 57 – letniemu Romanowi G. z Lubania, który w nocy z 2 na 3 maja ubiegłego roku zabił swoją konkubinę Marią T. obuchem siekiery, a następnie podpalił ją. Biegli psychiatrzy uznali go za niepoczytalnego. Prokuratura zawnioskowała o umieszczeniu sprawcy w zakładzie zamkniętym celem przymusowego leczenia.

Cała tragedia wydarzyła się w Lubaniu, w jednym z mieszkań, które para zamieszkiwała. Zanim jednak doszło do tej zbrodni 57-letni Roman G. znęcał się fizycznie i psychicznie nad Marią T. Zdaniem prokuratury trwało to od połowy sierpnia 2010 roku do 2 maja 2012 roku.

- W nocy z 2 na 3 maja ubr. przewidując możliwość pozbawienia życia wymienionej i godząc się z taką możliwością Roman G. kilkakrotnie uderzył Marię T. obuchem siekiery w głowę, a następnie podpalił czym spowodował rozległe obrażenia ciała skutkujące wstrząsem a następnie zgonem pokrzywdzonej – informuje w komunikacie prasowym Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - Wobec zaistnienia uzasadniających wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanego in tempore criminis w toku prowadzonego śledztwa powołano biegłych lekarzy psychiatrów.
Z uzyskanej opinii wynika, że podejrzany dopuścił się przedmiotowego czynu w stanie niepoczytalności. Jednocześnie biegli uznali, że pozostanie wymienionego na wolności stwarza groźbę poważnego niebezpieczeństwa dla istniejącego porządku prawnego i zachodzi wysokie prawdopodobieństwo ponownego popełnienia przez niego czynu zabronionego – dodaje prokurator Violetta Niziołek.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wyznaczył termin rozprawy na 20 lutego 2013 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group